Problem z repeater'em Edimax

  • 2 Odpowiedzi
  • 18872 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kotex

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 808
Problem z repeater'em Edimax
« dnia: Lipiec 20, 2013, 00:26:44 »
Borykam sie juz od paru tygodni z repeater'em Edimax 7416Apn V2. Minowicie gubi mi internet. Podkreslam ze polaczenie jest wciaz ustanowione a internetu nie ma. Zauwazylem kilka przypadlosci:
- dubluje nazwe sieci i ustawiony na short preamble to do 12h internet znika.
- dubluje nazwe sieci i ustawiony na long preamble to do 24h internet znika.
- nie dubluje nazwy sieci i ustawiony na long preamble to wytrzymuje ok 48h do momentu az internet zniknie.
- nie dubluje nazwy sieci + urzadzenie od ktorego bierze siec rowniez nie dubluje nazwy sieci(3 rozne sieci w domu) i ustawiony na long preamble to wytrzymal mi ostatnio nieco ponad 72h.

zupelnie nie rozumiem sytuacji poniewaz mozna na niego bez problemu wejsc po zaniku internetu i na pozor wszystko z nim ok pozatym ze nie ma internetu. Po zaniku bedac wciaz podlaczony do Edimaxa bez problemu wchodze sobie na inne urzadzenia co znaczy ze polaczenie ISTNIEJE. Inne urzadzenia w domu pracuja sobie ladnie bez problemu a Edimax gubi internet. Wgralem mu nawet starszy firmware 1.08 (wczesniej najnowszy 1.11) i bez zmian. Serwer DHCP nie pada bo kazde urzadzenie dostaje adres, brame i DNS a internetu wciaz nie ma. Nie wiem juz co moge jeszcze z nim zrobic by zlikwidowac problem. Wykonujac reboot z poziomu ustawien Edimaxa nie zawsze likwiduje problem. Raz tak raz nie. Natomiast reset poprzez odlaczenie od pradu i ponowne polaczenie zawsze rozwiazuje problem. Edimax repeatuje siec od Ovislink Airlive 5460APN V2 ktory jest absolutnie bezproblemowy i solidny mimo tego ze pracuje na poddaszu w dosyc wysokiej temperaturze grzejac sie przy tym na zywiol. Ovislink ustawiony rowniez na long preamble. Zasieg z Site Survey: Edimax -> Ovislink - 100 (to chyba jakas bzdura(?)), Ovislink -> Edimax - 60. Nie wiem juz panowie co mam z tym zrobic. Wgrac mu jeszcze starszego firmware'a i bawic sie dalej ? Moge go jeszcze ustawic jako Bridge i pozostac tylko na polaczeniu poprzez RJ45 ale szkoda mi tej sieci bo telefony i tablet z niej korzystaja. Pomozcie prosze
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2013, 00:34:49 wysłana przez kotex »
Siemens C25 -> Siemens M35i -> Samsung X100 -> Nokia 7650 -> Motorolla L7 -> SE V630@K550 -> Nokia 6300 -> Nokia E62 -> Nokia 6301 -> E-TEN X800 -> Nokia E71 -> HTC HD2 + Nokia 6700 -> BB9780 -> Nokia 808

*

Offline badzi0r

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC 10, HTC One, HTC HD2, Motoactv, Jabra Pulse
Odp: Problem z repeater'em Edimax
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2013, 01:36:54 »
Mam repeater TP-link i pewne problemy wynikaja z tego, ze przy automatycznym polaczeniu DHCP pewne urzadzenia, jako wyjscie na internet ustawiaja IP repeatera zamiast Routera  (AP), gdzie SSID jest identyczne na obu urzadzeniach. Warto recznie poustawiac statyczne IP, brame, itp..., na wszystkich komputerach w sieci.
Mam urzadzenie ktore moze sie tylko laczyc przez DHCP i jest tylko jedno miejsce, w kuchni, gdzie to czasem laskawie zrobi. Rozwiazaniem jest tez wylaczenie repeatera na czas laczenia. Na szczescie jest to tylko cos w rodzaju zegarka z GPS ktory potrzebuje sie polaczyc z netem raz na jakis czas zeby zsynchronizaowac dane wiec poki co nie cierpie za bardzo.
Kombinuj :)

*

Offline kotex

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 808
Odp: Problem z repeater'em Edimax
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2013, 16:50:37 »
właściwie to po wgraniu firmware archaiczna metoda przez TFTP a nie przez przeglądarkę to problem odziwo znikl . ostatnio 2tyg edimax smigal bez problemu :-)  co prawda nie rozumiem sytuacji ale jestem zadowolony ze problem znikl
Siemens C25 -> Siemens M35i -> Samsung X100 -> Nokia 7650 -> Motorolla L7 -> SE V630@K550 -> Nokia 6300 -> Nokia E62 -> Nokia 6301 -> E-TEN X800 -> Nokia E71 -> HTC HD2 + Nokia 6700 -> BB9780 -> Nokia 808