PDA Ogólnie > Nowości ze świata mobilnych technologii

Jolla Mobile

(1/8) > >>

cyther:
Skoro przy nowościach jesteśmy:

Panowie od Meego zaprezentowali nowy telefon i nowy system.

* wyświetlacz HD 4.5",
* dwurdzeniowy procesor,
* obsługa sieci 4G,
* 16GB pamięci wewnętrznej,
* obsługa kart microSD,
* aparat 8MP,
* wymienna bateria,
* obsługa aplikacji z Androida,
* kolorową część urządzenia można wymienić nie tylko na inną barwę, ale także na wersję z innym wyposażeniem.

Zainteresowani znajdą fimliki na yt jak śmiga system.

revanmj:
Moim zdaniem mają zbyt małą siłę przebicia. Skoro tak duże firmy jak Microsoft czy BlackBerry nie są w stanie przyciągnąć dużych deweloperów i znanych marek, to takiej małej firmie tym bardziej się nie uda.

Generalnie uważam, że tych systemów zaczyna być za dużo. Tworzenie aplikacji kosztuje, więc w wypadku firm tworzących popularniejsze usługi (zwłaszcza darmowe) jasne jest, że sami wspierać będą jedynie popularniejsze platformy. W pozostałych wypadkach tworzyć muszą programiści niezależni (o ile oczywiście jest dostępne API). A w wypadku gier i płatnych programów może z kolei oznaczać wyższe ceny (jak w wypadku Angry Birds, które na iOS i Andku kosztuje 3 zł, a na mobilnych okienkach trzeba było płacić na początku 10 zł).

WiateR:
Blackberry nie potrafi przyciągnąć programistów? Oni z BB10 mają z nowym systemem dużo lepszy start niż Microsoft miał z WP7. W dodatku potrafią motywować programistów. Np za pomocą BB Z10 red. :)

revanmj:
Mi nie chodzi o programistów w ogóle. Tylko o tych dużych. BB10 nie ma oficjalnych klientów Pocketa, Instapapera, Spotify, itd. Nieoficjalne z kolei często pozostawiają wiele do życzenia.  A twórców tych oficjalnych nie zachęcisz darmowym telefonem czy innymi tego typu gratisami.

Cóż mi po masie aplikacji tworzonych przez niezależnych deweloperów, skoro nie ma prawie nic od tych dużych.

Czesiorazdwatrzy:

--- Cytuj ---Blackberry nie potrafi przyciągnąć programistów?
--- Koniec cytatu ---

Tak samo np. z aplikacjami do kupowania biletów, zamawiania taksówek czy obsługą banku... Ostatnio standardem stało się "Android App on Google Play" i "Avaible on the App Store". Czasem trafi się jeszcze Windows Phone, stare BB, Symbian, ale tego typu programów dla Bady, WebOS, czy BB10 w Polsce jeszcze nie widziałem.

Ja jednak bardzo gorąco kibicuje projektowi, lubię egzotyczne nowości, nawet jeśli nie w pełni funkcjonalne, to za to ciekawe :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej