Android OS > Sensation

[Dyskusja] ROMY w Sensation

(1/20) > >>

feniks29:
Zastanawiam się nad zmianą ROMu z brandu Orange na coś innego i tu pojawia się pytanie  czy macie już któreś przetestowane ?

Leedroid ? Android Revolution ??

jackolus:
Android Revolution jest OK - długo trzyma telefon na baterii, pierwsza rzecz jaką sprawdź na tym romie to czy galeria płynnie przerzuca zdjęcia.

jeśli nie to polecam Virtuous Unity bo tworzy go najbardziej zaawansowana grupa developerów na to urządzenie, działa nawet fajnie.

a na chwilę obecną nie chce mi się nic kombinować i używam rumuńskiego InsertCoin i jestem bardzo zadowolony. W benchmarkach wychodzi 1200punktów ale telefon działa jak burza.

feniks29:
Więc zacznę sprawdzania od Virtuos , a jeżeli coś mi nie będzie pasować to zobaczę jak działa AR , bo jakby "długie" trzymanie baterii jest dla mnie bardzo istotne  :wink:

EDIT:

Jakbyś tylko mógł mi jeszcze wyjaśnić na czym polega różnica pomiędzy zmianą softu przez Revolutionary ,a przez oficjalny HTC ?

I czy przypadkiem do późniejszych działań z aplikacjami nie przydaje się Rev? Mam na myśli wgrywanie jakiś aplikacji do app lub mod'ów?

jackolus:
Efekt końcowy obu metod jest identyczny a mianowicie odblokowany bootloader. Nie pomogę Ci w oficjalnym bo go nie robiłem.
Zaletą Revolutionary jest automatyczne wgranie Recovery na końcu procesu, w przypadku oryginału będzie z tym trochę roboty.
Ja bym na Twoim miejscu robił Rev bo po pierwsze wiele osób jest Ci w stanie z nim pomóc a po drugie chyba mimo wszystko jest łatwiejszy.
Przy oryginale musisz zrobić samemu po kolei:
S-OFF przez stronę HTC, root perm albo temp i dopiero CWM

Virtuous jest niesamowicie szybki ale musisz go poużywać jakąś chwilę żeby sprawdzić czy programy takie jak poczta czy sms się nie wieszają.

zoomol:
...robi nam się temat porównywania ROMów na Piramidkę...

jackolus, może tak by osobny wątek w tym temacie? Na pewno wielu forumowiczów skorzystałoby na tym... Tym masz swoje zdanie, ja mam swoje... Inni pewnie też mają swoje... ;)

Nie wiem, czy wypowiadać się tu, czy rozpoczynać nowy wątek...

Ja mam przetestowane: CrystalPyramid, LeeDroid i BulletProof. Crystal dla mnie najlepszy (zwłaszcza dzięki aplikacji "FastReboot", która jednym "tapnięciem" zwalnia czasami nawet 100MB pamięci (poprzez restart lub zamknięcie procesów/usług/aplikacji).
BulletProof z kolei ma fajne tweaki dostępne w "Ustawieniach" - od razu z palca (bez konieczności instalacji apk'ów) można zmienić wygląd ikony baterii, dodać cyferkę i % (po prawej stronie od baterii), wylączyć pojawianie się godziny obok baterii (dla mnie super)... Poza tym BulletProof śmiga aż miło - i na włączonej opcji "niektóre animacje okien" pięknie i płynnie działa.
LeeDroid z kolei jest dobrze zskin'owany... Wizualnie - dobry, ale w moim przypadku, bateriożerność go dyskwalifikuje - max 1 dzień (gdzie Crystal i Bullet 2 dni spokojnie, a czasami 2,5 dnia)...

To tak pokrótce :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej