Różne > Skradzione

Skradziony palmone Tungsten T3 + karta SD64 Sandisk

(1/1)

porando:
Witam Wszystkich!

Dzis (7 lipca 2005) skradziono mi mojego palma T3 z karta SD 64 Sandisk.
Numer seryjny palma: 00USA4D4IUKU
Na ekranie byla naklejona folia Brando, do palma byla przyczepiona standardowa klapka na ekran.
Kupiony byl w czerwcu 2004 r.
Skradziono mi go dzis miedzy 15:30 a 16:05, w Warszawie, z pokoju w firmie, w ktorej pracuje. Z tego powodu jest mi dodatkowo przykro.

Zlodziejowi, ktorym na 99% byl pracownik firmy, zaoferowalem (w e-mailu wyslanym do wszystkich pracownikow) BEZKARNOSC i zapomnienie o calej sprawie, jesli odzyskam palma do jutra (8 lipca) do g. 14:00 (anonimowo, nie chce wiedziec, kto to zrobil). Jesli go nie odzyskam, przekaze 'odpowiednim sluzbom' wszystkie informacje na temat zdarzenia, jakie posiadam (mam ograniczona do 3 osob liste podejrzanych, ktorzy byli w odleglosci wyciagnietej reki od palma w tym czasie i dokladne godziny ich wejscia i wyjscia do mojego pokoju).

Jesli traficie gdzies na T3 o tym numerze seryjnym bardzo prosze o info. Oczywiscie bede obserwowal aukcje internetowe i wybieram sie w weekend na gielde na Batorego itp.

Za pomoc w odzyskaniu mojego palma oferuje nagrode.

Pozdrawiam,

Piotr Biernacki

porando:
Witam Wszystkich!

Dobra wiadomosc: moj T3 zostal odzyskany nastepnego dnia po kradziezy. Zlodziejem okazal sie pracownik firmy, z mojego pietra. Sledztwo trwalo 23 godziny. Palm odnalazl sie w koszulce na dokumenty w jednym z segregatorow z papierami w zamknietej szafce (dopiero podczas trzeciego przeszukiwania pokoju zlodzieja). Ostatecznie stracilem tylko karte SD 64, bo w odnalezionym palmie jej nie bylo, a nie bylem w stanie udowodnic, ze tam wczesniej byla.

Co uratowalo mojego palma? Ustawiony glosno alarm. Pierwsze przeszukanie pokoju nic nie wykazalo, drugie dokladniejsze tez, natomiast pozniej sobie przypomnialem, ze w palmie byl nastawiony budzik na za piec szosta rano. Rano do pokoju weszli ochroniarze i uslyszeli stlumiony alarm z jednej z szafek. Potem poszukiwania poszly juz gladko.

Przy okazji mam nauczke na przyszlosc i rade dla Was, ktora moze pomoc w sytuacji podobnej do mojej (gdy zlodziej po kradziezy chowa palmtopa, zeby go wyniesc z firmy po kilku dniach, kiedy nikt nie bedzie juz sprawdzal torebek, teczek itp.): trzymajcie caly czas uruchomiony BT (zlodziej amator nie bedzie wiedzial jak go wylaczyc ani w ogole co to jest) - palma mozna wtedy wykryc szukajac w bliskiej okolicy oraz ustawcie jak najglosniejszy alarm o jakiejs dziwnej godzinie (poza godzinami pracy). U mnie pomogla ta druga metoda.

Pozdrawiam,

Piotr Biernacki

kgx:
pamietajcie,że posiadacze phone edition mają dodatkowe możliwości odzyskiwania sprzętu / ochrony danych, oby nie musieli z nich kożystać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej