Pozostałe platformy > Ovi Maps

Wrażenia z użytkowania OviMaps

<< < (4/4)

slawrumia:
pdaclub.pl/forum/ovi-maps/avmapsloader-interesujaca-alternatywa-nokia-maploadera/
w tym loaderze sa numery wersji w programie nie widzialem

rgr:

--- Cytat: nocnyMarek w Styczeń 25, 2010, 15:35:30 ---Coś na pewno napiszę, ale raczej dopiero w lutym, teraz jestem zawalony robotą. Teraz mogę jednym zdaniem: gdy tylko będą mieć lepszą mapę PL, to będą moim zdaniem liczącym się graczem na krajowym rynku.
(o ile przyzwoicie kalkuluje trasy, bo tego jeszcze nie zdążyłem przetestować)

--- Koniec cytatu ---
Hehe :). Ale tak naprawdę to można napisać prawie o każdym programie nawigacyjnym :).

krriv:
Witam,
jeśli chodzi o OviMaps mogę powiedzieć że jak na aplikacje, którą wykorzystuję tylko w przypadku dłuższych tras sprawdza się dość dobrze.
Oczywiście ma swoje minusy:
- kalkulacja czasu przyjazdu jest dość mocno przesadzona - na dłuższych trasach nawet 1-1.5h
- potrafi wyznaczyć zupełnie okrężną drogę do nawet bliskiego celu (sprawdzone w Tarnowie)
- baza punktów POI jest co najmniej nędzna (bankomaty, restauracje czy baza fotoradarów które chyba najbardziej się przydają)
Jednak jeśli chodzi o samą jazdę z tym oprogramowaniem, to:
- bardzo dobrze prowadzi (komunikaty głosowe są praktycznie bez błędne)
- w większych miastach (np. Kraków) nawigacja wspomagana jest nadajnikami GSM - a co za tym idzie własną pozycję potrafi wyznaczyć nawet po kilku sekundach (później wchodzi do gry AGPS)
- mapy drogowe są bardzo dokładne (ja znalazłem np. Autostradę A4 na odcinku Szarów - Tarnów, która wciąż jest w trakcie budowy - aplikacja "chyba to wie" i nie wyznacza tamtędy trasy ;)
- ekran mapy przy przewidywanym dłuższym odcinku (np. bez skrzyżowań, odbić) przyciemnia się - oszczędzając baterię (rozjaśnia się np. przy radarze lub planowanym skręcie - b.dobra rzecz)

Aplikacja sama w sobie ma kilka-kilkanaście minusów, które moim zdaniem powinno się poprawić lecz nie ma generalnie co narzekać. Jest darmowa i dość dobrze się spisuje. Na pewno nie kupię specjalnego urządzenia GPS dopóki mam Ovi w E52 ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej