Pozostałe platformy > maemo

Przeniesienie systemu na wbudowana karte pamięci.

(1/11) > >>

F10:
Witam, szukam szukam i szukam jak instalować programy na wbudowanej karcie pamięci, znalazłem odpowiedź że trzeba przenieść system na kartę pamięci(na ta wbudowaną), tak?

Znalazłem w internecie co i jak trzeba zrobić, niestety jest to j.ang i nie chce się pomylić.
Czy mógł by mi ktoś po korku dokładnie wytłumaczyć, przyda się to tez dla innych użytkowników(będzie taki how to).

I, czy istnieje możliwość popsucia urządzenia ?
Jeżeli tak, to w jaki sposób można naprawić? Flash z osobnej karty?
Sprzęt nie ma prawa się popsuć, co to system?

Proszę o odpowiedzi ;)

A tak w ogóle, to Maemo-mapper może tylko wyznaczyć trasę jak jest połączony z netem?
pozdrawiam,

globalbus:

--- Cytuj ---Sprzęt nie ma prawa się popsuć, co to system?
--- Koniec cytatu ---
Najwyżej będziesz flashował. Można się pogmatwać w oznaczeniach kart (zrób backup najpierw!)

Polecam zrobić inaczej niż pisze instrukcja.
1. Przepartycjonować kartę trzeba (ja zrobiłem na wewnętrznej, ma 1,8GB realnie)
Partycja 1 - 15360 cylindrów (FAT16)
Partycja 2 - reszta (linux fs)
2. Zakładasz systemy plików (na maemo polecam ext3)
3. Podkładasz moduły (insmod)
4. Używasz skryptu nupgrade.sh dla przeniesienia systemu
5. Ściągasz bootmenu, paczka do instalacji. Jest to lepsze od rozwiązania opisanego w wiki. Mogę jutro opisać jak się układa to menu, odświeża itd.

F10:
Czy przed przeniesieniem systemu urządzenie musi być "czyste", znaczy usunięte ma być wszystko?

Jeżeli byś mógł, opisz wszystko dokładnie, krok po kroku.
Pamięć na urządzeniu dość szybko się kończy, szczególnie jak się zainstaluje grę jakąś ;)
Po przeniesieniu systemu ile zostaję pamięci na karcie ?

globalbus:

--- Cytuj ---Czy przed przeniesieniem systemu urządzenie musi być "czyste", znaczy usunięte ma być wszystko?
--- Koniec cytatu ---
Fajnie by było.


--- Cytuj ---Po przeniesieniu systemu ile zostaję pamięci na karcie ?
--- Koniec cytatu ---
System rozpakowany zajmuje jakieś 400MB (te 256MB na wewnętrznej pamięci to kompresowany system plików).

F10:
Aha, no to i tak dobre to 1.5 giga miejsca na programy ;)
Czekam na dokładny opis, co zrobić aby było dobrze ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej