PDA Ogólnie > Nowości ze świata mobilnych technologii

Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?

(1/58) > >>

Ktoś:
No właśnie dokąd?  Może się nie znam, ale jak to jest, że najszybszymi, najwydajniejszymi pocketami są te wyprodukowane kilka  lat temu?
Patrzę sobie w specyfikację nowych PPC, a tam najczęściej procesory max 400 MHz (jakieś Qualcomm), ba często są nawet omapy (dziwie się ludziom, że nie dobija ich szybkość działania systemu przy takim procku). W zamian za to ładują  jakieś oczojebne interfejsy typu touch flo, super aparaty foto o rozdzielczościach po 3+ MP, które i tak można o kant D**Y rozbić, co raz więcej ROMu (przesadnie dużo), moduł telefoniczny itd.

Koncern HTC - główny winowajca zastoju, ba nawet cofania się pocketów w rozwoju - dalej tworzy te swoje "omapowe potworki" a ludzie niczym zaczarowani biegną do sklepu i z łatwością wydają 2k pln na coś, co nie jest ani wygodne w obsłudze (mam na myśli używanie jako telefon), ani użyteczne jako palmtop.

Jak tak dalej pójdzie, to niedługo do pocketa "z górnej półki" wsadzą procesor 150 MHz, ekranik 2,2'', ale za to aparat 10 MP, interface migający milinem kolorów, z super, hiper przejściami rodem z Compiz-Fusion, a i tak znajdą się miliony które, to kupią i będą wszystkim wmawiać jakiego to "wypasionego" Pocketa mają.
Tylko co pozostanie ludziom wymagającym od PDA czegoś więcej, ludziom używającym Palmtopa do pracy, nie do szpanu.

..k..l..m..n..:
Hmm... przez Twój post przebija się sporo pesymizmu, ale według mnie nie jest aż tak źle jak piszesz. Nie zgodzę się też zupełnie ze stwierdzeniem o HTC i o rzekomym zastoju. Jeśli dokładnie rozglądniesz się po obecnych ofertach urządzeń znaleźć można sprzęt (a także oferowane z nim oprogramowanie) skierowany do wielu rożnych grup odbiorców. Nie należy też zapominać, że zwykle te wszystkie fajerwerki wizualne, o których piszesz da się po prostu wyłączyć.

VzK:
Po części się z Tobą zgadzam, producenci tworzą te wszystkie opcje, ponieważ chcą być lepsi od innych, nie zajmują się tym co najlepiej im wychodzi tylko ścigają się z konkurencją

Moje zdanie.

damist:
Ktoś - piszesz o rynku kierowanym do komórkowców :)
Ludziom się podobają telefony z ekranami dotykowymi i oczojebnymi interfejsami. Nic na to nie poradzisz. Firmy takie jak HTC czują w tym zapach pieniędzy i byli by debilami gdyby nie korzystali z tego. Już nawet oficjalne komunikaty od HTC nie wspominają w opisie swojego produktu że to palmtop tylko telefon albo smartphone. Jak myślisz, dlaczego ? Wejdź sobie do działu Omnia czy inne podobne nowe PDA i zobacz co tam się dzieje. Większość posiadaczy tego sprzętu to weterani Symbiana czy też SE w nowej omni nie widza palmtopa a wypasiony telefon z dotykowym ekranem , alternatywę dla Symbiana. Zapytaj ich co to jest Windows Mobile , Windws CE albo w ogóle co oznacza słowo PDA i do czego w ogóle służyły te urządzenia. Wolał bym nie słyszeć odpowiedzi. Pozostaje nam tylko nadzieja że co jakiś czas będą sie jeszcze ukazywały prawdziwe PDA i doczekamy się wreszcie następcy universala :D

krissto:
Niestety podzielam pesymizm autora posta.
Wydaje mi się, że funkcje które spełniał PDA są obecnie przejmowane częściowo przez telefony, a częściowo przez wszelakie hand-topy, netbooki i sub-notebooki.
Nie widzę za bardzo następcy Looxa-n560, Aximów, HP-ków. Wszystko idzie w palmofony albo znika.
Chyba takie są wymogi rynku.
Sam nie wiem co kupię, jak w końcu mój 1,5-letni Loox padnie.
Może Palm w końcu wypuści swój nowy system z jakimś ciekawym sprzęcikiem i wrócę na ulubionego PalmOS-a?
Zobaczymy...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej