Dwie mapy w i-Go - na razie się nie da.

  • 14 Odpowiedzi
  • 14528 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Dwie mapy w i-Go - na razie się nie da.
« dnia: Marzec 06, 2006, 11:53:07 »
Wymieniłem wczoraj korespondencję z jednym z Forumowiczów na temat możliwości używania map dwóch różnych krajów w jednej instancji/aplikacji i-Go. Wyraziłem przypuszczenie, że tak.

Dziś jednak nawiązałem kontakt z Supportem i-Go i wyszło, że niestety nie jest to możliwe. Przede wszystkim dlatego, że każdy kraj jest opracowywany na osobnej karcie SD, więc - siłą rzeczy - przełączenie map nie jest możliwe. Ponadto, soft nieznacznie różni się dla obsługi map poszczególnych krajów (Słowacja, Węgry, Rumunia, odrębnie Izrael).

Przy okazji wyniknęła sprawa importu POI z innych aplikacji. Choć dodawanie własnych punktów jest w i-Go możliwe, to jednak nie ma na razie systemu hurtowego dodawania POI.

Nad obiema kwestiami (przełączanie map i import POI) firma pracuje i niedługo powinny ukazać się wersje softu z tymi funkjonalnościami.

Cały czas upieram się jednak, że to bardzo przyzwoity soft, a mapy znakomite.

Dzięki, Ecolek, za inspirację w drążeniu tematu.

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Dwie mapy w i-Go - na razie się nie da.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2006, 12:17:42 »
Jest jeszcze jeden problem, obecne wersje map Slowacji i Rumuni maja problem z wykrywaniem gps na bt na portach 6,7,8 . Na tych portach pracuja pda z WM 5.0. Rowniez sie kontaktowalem z supportem I-GO i kazali mi sobie poszukac ???!!! update na ich wegierskiej stronie , wprawdzie pisalem ze tego jezyka ni w zab nie znam , nie pomoglo  :?:
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Dwie mapy w i-Go - na razie się nie da.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2006, 18:09:43 »
i-GO wystawia się na CeBIT. Będzie można ich ścignąć...

Dwie mapy w i-Go - na razie się nie da.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2006, 14:20:52 »
hmm dziwne ja mam iGO Europa i mam wszystkie mapy :shock:  nie kapuje sprawy ja nie możecie się przełączać ??? mi wszstko śmiga a jest to pierwszy soft jaki miałem zawierający Słowacje

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Dwie mapy w i-Go - na razie się nie da.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2006, 14:25:22 »
A przeczytales poprzednie posty ? Dotyczyly nie I-go Europe 2006 a I-go Czechy i np. I-go Wegry
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

Dwie mapy w i-Go - na razie się nie da.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2006, 20:21:18 »
Cytat: "piotrekbb"
hmm dziwne ja mam iGO Europa i mam wszystkie mapy :shock:  nie kapuje sprawy ja nie możecie się przełączać ???

Bo masz inny produkt. Masz produkt, który zawiera wszystkie mapy na jednej karcie. Zwróciłeś uwagę na to  co napisał MOI ? :każdy kraj jest opracowywany na osobnej karcie SD Czyli problem dotyczy tzw. wydań "regionalnych". Słowak kupuje sobie mapę samej Słowacji, a potem jadąc na Węgry dokupuje Węgry. Niestety na granicy musi zamienić karty w pockecie. Nie wiem nawet czy nie musi odinstalować poprzedniej wersji softu. No bo jeżeli one się różnią to jest ryzko że iGo Slovakia nie otworzy mapy z iGo Hungary.

*

Offline PeDeA

  • **
  • 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX 720 + GNS 5843
Dwie mapy w i-Go - na razie się nie da.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2006, 22:22:07 »
Cytat: "GPS maniak"
Cytat: "piotrekbb"
hmm dziwne ja mam iGO Europa i mam wszystkie mapy :shock:  nie kapuje sprawy ja nie możecie się przełączać ???

Bo masz inny produkt. Masz produkt, który zawiera wszystkie mapy na jednej karcie.


Zgadza się. iGO 2006 posiada mapę podstawową całego świata z sylwetkami pojedyńczych państw, w którą można "wpisywać" posiadane mapy państw. Nawigacja jest możliwa poprzez granice państw.
Pozdrawiam PeDeA

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
Dwie mapy w i-Go - na razie się nie da.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2006, 17:26:20 »
Cytuj

i-GO wystawia się na CeBIT. Będzie można ich ścignąć...


:D na tegorocznych targach wystawiali się "całkiem ładnie" :D

[/img]

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Dwie mapy w i-Go - na razie się nie da.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2006, 18:25:25 »
Faktycznie, bardzo estetycznie.  :wink:
Tylko kto wyżarł cukierki z drugiego nocnika?  :lol:

BTW - widzę w tle SD kartę iGO Eastern Europe 2006. A nic się nie mówi o takim wariancie map. Czyżby tylko hasło?

*

Offline PeDeA

  • **
  • 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX 720 + GNS 5843
Dwie mapy w i-Go - na razie się nie da.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2006, 19:39:21 »
Cytat: "Moi"
BTW - widzę w tle SD kartę iGO Eastern Europe 2006. A nic się nie mówi o takim wariancie map. Czyżby tylko hasło?


Zobacz proszę pod:

www.i-go.com

Podane są dostępne zestawy map.
Pozdrawiam PeDeA

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
Dwie mapy w i-Go - na razie się nie da.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 10, 2006, 19:41:50 »
Rozmawiając z iGO zostałem zapewniony że będzie CAŁA EUROPA w sprzedaży na jeden SD. Wymieniona została nawet cena (z róznych względów jej nie podam) i polski dystrybutor. Panowie obsługujący stanowisko byli bardzo rozmowni ale niestety widać już było na nich zmęczenie kiedy pytaliśmy o rózne "duperele", czyli dostępność, support itp. Fajny był wielgachny "pocket" na którym można było się "pobawić mapami".

Co do cukierków... Ludzie GARŚCIAMI  zasuwali te cukierki ... I niestety w ten sposób można było poznać polaków :(

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Dwie mapy w i-Go - na razie się nie da.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 10, 2006, 20:41:41 »
Rzeczywiście na serwerze iGO są wymienione oba zestawy map (Europa full i Eastern).
I od dawna tam wiszą, bo zerknąłem na zapisaną na PC jakieś dwa tygodnie temu stronę.
Naprawdę czas zmienić dealera...  :cry:  :oops:

Dwie mapy w i-Go - na razie się nie da.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 10, 2006, 21:17:29 »
Cytat: "Moi"
Rzeczywiście na serwerze iGO są wymienione oba zestawy map (Europa full i Eastern).
I od dawna tam wiszą, bo zerknąłem na zapisaną na PC jakieś dwa tygodnie temu stronę.
Naprawdę czas zmienić dealera...  :cry:  :oops:


oj czas, ;-) o tym zestawie map wspomnialem odpisujac na Twoje zapytanie, moja wypowiedz z 03 Maj, 2006 17:43 :) w watku o pierwszych wrazeniach...

pozdr
Sebastian

*

Offline RadaRes

  • ***
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackstone, GO930
Dwie mapy w i-Go - na razie się nie da.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 14, 2006, 13:29:04 »
Cytat: "xpablo"
Rozmawiając z iGO zostałem zapewniony że będzie CAŁA EUROPA w sprzedaży na jeden SD. Wymieniona została nawet cena (z róznych względów jej nie podam) i polski dystrybutor. Panowie obsługujący stanowisko byli bardzo rozmowni ale niestety widać już było na nich zmęczenie kiedy pytaliśmy o rózne "duperele", czyli dostępność, support itp. Fajny był wielgachny "pocket" na którym można było się "pobawić mapami".

Co do cukierków... Ludzie GARŚCIAMI  zasuwali te cukierki ... I niestety w ten sposób można było poznać polaków :(


Co do ceny to można w miarę w przybliżeniu oszacować ale dystrybutora to mógłbyś podać ;)
Pozdrawiam
TT CWE i ameryka ;),  AutoMapa EU 5.5.1 (709)

*

Offline RadaRes

  • ***
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackstone, GO930
Dwie mapy w i-Go - na razie się nie da.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 14, 2006, 13:30:10 »
Cytat: "xpablo"
Rozmawiając z iGO zostałem zapewniony że będzie CAŁA EUROPA w sprzedaży na jeden SD. Wymieniona została nawet cena (z róznych względów jej nie podam) i polski dystrybutor. Panowie obsługujący stanowisko byli bardzo rozmowni ale niestety widać już było na nich zmęczenie kiedy pytaliśmy o rózne "duperele", czyli dostępność, support itp. Fajny był wielgachny "pocket" na którym można było się "pobawić mapami".

Co do cukierków... Ludzie GARŚCIAMI  zasuwali te cukierki ... I niestety w ten sposób można było poznać polaków :(


Co do ceny to można w miarę w przybliżeniu oszacować ale dystrybutora to mógłbyś podać ;)
Pozdrawiam
TT CWE i ameryka ;),  AutoMapa EU 5.5.1 (709)