A 639 - kompedium wiedzy

  • 64 Odpowiedzi
  • 24565 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline piteron

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: 639
Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 23, 2007, 00:26:43 »
A-DATA 4 GB
problemów zero,karta super szybka polecam,bo i cena rewelacyjna
http://www.allegro.pl/item256738701_4gb_sd_hc_adata_class6_150x_4096mb_sklep_lodz.html
PLATINUM SD 4GB
problemów zero,choć trzymam tylko mało ważne dane na niej,licho nie śpi
te dwie używam osobiście
PLATINUM SDHC 8GB
tą testuje od jakiś 3 dni,rewelacji nie ma ,zauważalnie wolniejsza od A-DATY,PDA czasami potrafi nie zauważyć karty po wzbudzeniu,wyjęcie i włożenie pomaga
TRANSCEND SDHC 8 GB
zero problemów,polecam tylko cena jeszcze niedawno zaporowa była,ale teraz juz można za jakieś 250 zł kupic
moim zdaniem najszybsza i najbardziej stabilna z 8 GB

Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 23, 2007, 00:29:00 »
SD 2GB Toshiba - bez problemów
SD 2GB Kingston - bez problemów
SD 1GB Kingston - no problem

*

Offline genek

  • 47
  • Sprzęt: Asus A639, Asus A6JM, Samsung Omnia
Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 23, 2007, 19:03:17 »
A-DATA faktycznie cena rewelacyjna.

Dzieki piteron, bo troche sie obawialem czy zamawiac cos taniego
czy moze wydac troche wiecej. A za 200 zl mozna miec 2x4 GB

*

Offline McMike

  • *****
  • 1585
  • Płeć: Mężczyzna
  • McMike
  • Sprzęt: E90, Asus A639, AM 4.1 + S8 i octa
Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 24, 2007, 15:59:27 »
Problemy z nie działającymi przyciskami ;)

Ogólnie fajny sprzęt, ale trochę dużo problemów, chyba przesiądę się na stałe na FS.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2007, 16:09:28 wysłana przez McMike »
Rząd nic nie robi i to się najbardziej chyba Polakom podoba =)

*

Offline THAMIAN

  • 19
  • Sprzęt: ASUS A639 + Kingston 2GB + AutoMapa 4.1.2 PL
Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 26, 2007, 02:02:09 »
ja używam A639 od pewnego czasu z kartą Kingstona i nie ma żadnych problemów

co do uchwytu samochodowego to powiem szczerze że specjalnie zwróciłem uwagę na to przy zakupie aby sprzęt miał stacje dokująca i żeby nie trzeba było za każdym razem podłączać samemu kabla od ładowarki. Podobnie chciałem wbudowanej anteny.
I właśnie dlatego wybrałem A639, a dodatkowym wielkim atutem i jak dla mnie rewelacją jest wbudowana pamięć 1Gb.

czytam że niektórzy narzekają na to rozwiązanie bo boja się o uszkodzenie złącza – ja natomiast jestem z niego zadowolony i nie przysparza m to większych problemów.

miałem WM 5.0 i wtedy zdarzyły mi się ze 2 zawiechy ale ściągnąłem nie dawno nakładkę upgrade fo WM 6.0 i od tej pory śmiga jak dla mnie rewelacyjnie.

Co do działania Automapy to jednak widać zużycie baterii podczas nawigowania dlatego zawsze używam w aucie ładowarki bo jednak antena swój prąd pobiera.

Podsumowując mogę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony z ASUSa A639 i może faktycznie parę rzeczy przydałoby się udoskonalić (słusznie wymieniona obudowa – przydałoby się aluminium) ale generalnie jest to sprzęt który mogę z czystym sumieniem polecić!! 

Zważywszy że jest to moje pierwsze PDA w życiu i mam je troszkę ponad pół roku to jestem baaardzo zadowolony.

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 28, 2007, 00:13:59 »
PLATINUM SD 4GB problemów zero,choć trzymam tylko mało ważne dane na niej,licho nie śpianiem najszybsza i najbardziej stabilna z 8 GB
Potwierdzam bo używam - zero problemów.

*

Offline maxkonrad

  • 15
  • Sprzęt: Asus A639
Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 30, 2007, 10:54:09 »
Daje możliwość - wczoraj próbowałem poprzez - niestety - Irdę i funkconuje. Jako numer wybierany wpisałem *99# i śmiga że hej.

To ja tu czegoś nie rozumiem; skoro działa przez Irdę to powinno też przez BT... Bo przecież nie problem w tym że jak podłączona jest komórka z Asusem ale to jak jest inicjowane połączenie z internetem. W teorii to nie powinno działać bez podania dodatkowej komendy inicjacyjnej niezależnie od sposobu komunikacji pocketa z komórką. Ale skoro mówisz że działa przez Irdę to trzeba się będzie przeprosić z tym archaicznym i niewygodnym rozwiązaniem i (muszę sprawdzić czy E65 ma coś takiego jak Irda).


Ja próbowałem przez BT i działa bez problemów:)

*

Offline EOL

  • 1
Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 01, 2007, 15:08:26 »
Pierwszy post pierwszy palmtop więc proszę o zrozumienie.
Mam problem z instalowaniem programów, udało mi się wgrać tylko skypa i tomtom,

potrzebuje kalkulator graficzny i podczas instalacji bład

Jakiego typu pliki mogę instalować na tym urządzeniu ?

*

Offline piteron

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: 639
Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 02, 2007, 00:39:38 »
jeśli masz instalki to instalujesz bezpośrednie z PC za pomocą Activ Syncha
jeśli masz pliki CAB to przerzucasz na pocketa spakowane pliki(w żadnym wypadku nie rozpakowane) i instalujesz z poziomu pocketa
jest jeszcze inna alternatywa(z której osobiście korzystam) mianowicie instalujesz na PC  program CAB via ActiveSync
http://www.pocketpcfreeware.com/fr/index.php?soft=1706
i instalujesz takie programy bezpośrednio z PC bez przenoszenia do palmtopa

może tez być taka sytuacja że program napisany jest na inna platformę,wtedy taka instalacja jest kłopotliwa,ale nie nie możliwa

Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 11, 2007, 17:13:02 »
Ponieważ nie ma wydzielonego wątku dla A639 postanowiłem takowy założyć  :) z myślą żeby zebrać w jednym miejscu wszelkie przydatne informacje, rozwiązania problemów etc odnośnie tego urządzenia....

Witam, a czy ktos probowal uruchomic tryb vga na tym asusie z WM6pl i czy chodzi prawidlowo?

*

Offline forestowy

  • ****
  • 604
  • Płeć: Mężczyzna
    • fotografia makro
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S II
Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 14, 2007, 10:49:04 »
A próbowałeś przewrócić hełm na lewą strone ?  :mrgreen: Rozczaruje Cie: kupiłes sobie PDA bez VGA   :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2007, 11:24:52 wysłana przez forestowy »
Mio P550 --> Asus A639 --> HTC TyTN II --> HTC Diamond --> Nokia E52 --> Motorola Milestone --> Samsung Galaxy S II

*

Soovek

Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 14, 2007, 11:12:27 »
A próbowałeś przewrócić hełm na lewą strone ?  :mrgreen:Rozczaruje Cie: kupiłes sobie PDA bez VGA   :P
:mrgreen: :grin:

Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 04, 2007, 22:56:44 »
a tak przy okazji jest ktos w stanie powiedziec jak zrobic HR w asusie 639?

*

Soovek

Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 04, 2007, 23:21:54 »
a tak przy okazji jest ktos w stanie powiedziec jak zrobic HR w asusie 639?
Przejrzyj forum było to milion razy opisywane.

*

Offline Ziemniaq

  • *
  • 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A639
Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 30, 2008, 15:27:57 »
Witam
Jak sformatować wewnętrzną pamięć "Flash Disk"? w asusie a639?

Pozdrawiam
Ziemniaq
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"

Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 02, 2009, 23:33:32 »
Mam problem z A 639 uruchamiam go i wyświetla się tylko niebieski obraz z logiem asus i dalej nic cię nie dzieje a powinien startować windows mobile robiłem już reeset zwykły i twardy i nic tu nie pomogło dalej ten sam problem chciałem zainstalować w nim ponownie windowsa ale nie łączy mi się z kompem przez USB jak jest tak włączony. Wiecie może w jaki sposób mogę rozwiązać ten problem ? Dodam że jeszcze tydzień temu działał bezproblemowo i jutro jadę w trasę i potrzebuję nawigacji wyciągam z szafki a  on nie chce się uruchamiać

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 03, 2009, 08:17:29 »
Po tygodniu leżenia w szafce może bateria nie jest naładowana?. Sprawdź czy suwak nie przesunął się w pozycję "Hold"?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2009, 08:51:31 wysłana przez AdamMie »

Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 03, 2009, 13:16:12 »
tak już też próbowałem z tym suwakiem hold baterie naładowałem i dalej tylko uruchamia się blue screen Asus

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 03, 2009, 15:57:28 »
Jeżeli robiłeś Twardy Reset poprawnie to obawiam się, że może być uszkodzone urządzenie ( tylko dlaczego, skoro było sprawne ). Masz zrobioną kopię systemu? Czytałem na forum, że wyjęcie baterii na 24 godziny, czyni cuda. U mnie to nie skutkuje. Miałem podobny przypadek ale na Asus 636N i po wgraniu nowego ROM'u funkcjonuje do dziś.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2009, 17:23:11 wysłana przez AdamMie »

Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 03, 2009, 18:24:57 »
a można do mojej wersji pda wgrać nowego roma ? jak tak to możesz podać jakiegoś linka gdzie ta operacja jest dokładnie opisana. Czy zostaje mi tylko serwis

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 03, 2009, 18:35:09 »
Jeżeli masz na gwarancji to tylko serwis. Ja mam ROM'a ale do Asusa 636N. Jeżeli po gwarancji, to spróbuj przez wyszukiwarkę.

*

Bilunia

Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 03, 2009, 19:16:08 »
a można do mojej wersji pda wgrać nowego roma ? jak tak to możesz podać jakiegoś linka gdzie ta operacja jest dokładnie opisana. Czy zostaje mi tylko serwis
Jeżeli masz sprzęcik na gwarancji, to nie kombinuj, tylko skorzystaj z serwisu. Aktualnie serwis jest w Koszalinie. Sam już kiedyś korzystałem. W niecały tydzień od wysyłki, sprzęcik miałem w domu - sprawny. Ten serwis jest OK.

*

Offline maxkonrad

  • 15
  • Sprzęt: Asus A639
Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 09, 2009, 18:36:35 »
Mam problem z A 639 uruchamiam go i wyświetla się tylko niebieski obraz z logiem asus i dalej nic cię nie dzieje a powinien startować windows mobile robiłem już reeset zwykły i twardy i nic tu nie pomogło dalej ten sam problem
Miałem identyczny problem. Na szczęście w nieszczęściu stało się to na tydzień przed upływem gwarancji. Wysłałem do serwisu do Koszalina i w niecały tydzień naprawili. Szkoda tylko, że nie napisali co było popsute i co ewentualnie wymienili. Tu mają u mnie krechę...

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 16, 2009, 17:42:18 »
Po 2,5 roku użytkowania dostrzegam jedną dość istotną wadę sprzętową: ciągle rozkalibrowujący się ekran. W efekcie wpisanie adresu w Automapie to droga przez mękę. Reszta może być ale dziś A639 to jednak jest już perła z lamusa.

*

Bilunia

Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 16, 2009, 23:10:23 »
Po 2,5 roku użytkowania dostrzegam jedną dość istotną wadę sprzętową: ciągle rozkalibrowujący się ekran. W efekcie wpisanie adresu w Automapie to droga przez mękę. Reszta może być ale dziś A639 to jednak jest już perła z lamusa.
Kupiliśmy chyba w tym samym czasie. Co do kalibracji ekranu, nie potwierdzam. Już nie pamiętam, kiedy ten zabieg robiłem. Moim zdaniem A-639 to super sprzęcik. Co do klawiatury, to przypomnę, że AM ma swoją. A jak się sprawuje kalibracja w innych programach, czy też "grasowaniu" po ustawieniach PDA?
Podsumowując.
Czasami lepsza "Perła z lamusa", niż "super hit", który większość swojego żywota spędza w serwisie.
Pozdrawiam

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 17, 2009, 12:48:56 »
Co do klawiatury, to przypomnę, że AM ma swoją.
Przecież właśnie o tej klawiaturze z AM piszę bo A639 nie ma klawiatury sprzętowej. Przy rozkalibrowującym się ekranie praktycznie nie da się z tej klawiatury korzystać bo klikam powiedzmy na "w" a wychodzi "e".

A jak się sprawuje kalibracja w innych programach, czy też "grasowaniu" po ustawieniach PDA?
Ja mam czysty system bo używam A639 wyłącznie do nawigacji z Automapą, więc żadnych ustawień systemowych nie zmieniałem.

*

Bilunia

Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 17, 2009, 20:53:39 »
Ja mam czysty system bo używam A639 wyłącznie do nawigacji z Automapą, więc żadnych ustawień systemowych nie zmieniałem.
Pytałem, czy korzystając z np. notatnika w PDA, czy też wpisywaniu adresów mail,  też masz problemy z trafianiem w literki. Mnie np. niejednokrotnie "nie trafiają" się właściwe literki przy wpisywaniu adresów w AM, natomiast przy korzystaniu z programów zawartych w WM6, nie mam z tym najmniejszych problemów.

Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 10, 2009, 19:42:29 »
Co do kalibracji ekranu to niestety taki ich już ból u mnie to samo przeszło ponad 2 lata posiadam i ciągle te problemy z kalibracją ekranu. Mimo wszystko jestem zadowolony z A639 + modzik na procka i da się żyć.

*

Bilunia

Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 10, 2009, 19:53:39 »
Co do kalibracji ekranu to niestety taki ich już ból u mnie to samo przeszło ponad 2 lata posiadam i ciągle te problemy z kalibracją ekranu. Mimo wszystko jestem zadowolony z A639 + modzik na procka i da się żyć.
Podkręciłeś procesor ???
Jakiś przepis ?
Jak wytrzymuje po podkręceniu bateria ???

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: A 639 - kompedium wiedzy
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 10, 2009, 21:07:43 »
XCPUScalar - można podkręcać - niestety płatny

http://www.maxprograms.pl/plik,535.html
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G