Poszukiwany polski ROM w formacie nk.nb0 dla A696 z WM6 (nie z asuspda.pl)_2011

  • 3 Odpowiedzi
  • 7621 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam,

Szukam ROM-u do a696 (w wersji V03.0735.00PL lub innej) w formacie nk.nb0
jeżeli ktoś może zrobić zrzut za pomocą  pdocread i go wystawić, będę bardzo wdzięczny.
Wszystkie linki w pozostałych wątkach odnoszą się do nieistniejącego już portalu asuspda.pl


Kupiłem ten sprzęt ok.3 lat temu, kiedyś zrobiłem dumpa ROMU (powstał poprawny nk.nb0 - dzięki niemu wgrywając jakiś czas temu ponownie firmware usunąłem problem z uszkodzonym ładowaniem i znikającymi BT i GPS).

Niestety ostatnio asus przestał znów poprawnie funkcjonować - przestał 'działać' ekranik. Wiec stwierdziłem, ze rozwiążę problem 'na szybko' wrzucając znaleziony w necie rom angielski. Nie pomogło - uszkodzony okazał się włącznik blokady ekranu (naprawiłem bez problemu po rozebraniu sprzętu). Wiec teraz trzeba by wgrać oryginalny ROMik.

I tu niestety pojawił się problem - okazało się, ze mój dump romu wykonany własnoręcznie zaginął w akcji podczas formatowania dysku. I mam teraz angielską 'protezę' :( Oczywiście dodatkowo przywracanie stanu sprzętu za pomocą SPBBackup jest teraz niemożliwe.

Wszystkie linki jakie znalazłem do romów (pliczków nk.nb0) odnoszą się do nieistniejącego już portalu asuspda.pl. Szukałem na chomiku, gdzie się dało, ale wszędzie są dostępne aktualizacje ze strony asusa (te do odpalenia z karty SD, a u mnie to nie chce ruszyć, mimo fat16 na obu testowanych kartach, i użycia spatchowanego pliku aktualizacyjnego - albo jest komunikat o będzie w pliku aktualizacji, albo o konieczności ponownego włożenia karty, generalnie aktualizacja z karty nie jest dla mnie dobrym rozwiązaniem, muszę dalej szukać nk.nb0).

Reasumując: Gdyby ktoś dysponował plikiem nk.nb0 z romem do A696 - będę bardzo wdzięczny za udostępnienie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Radian1
--
rydzyk(at)dobrytata.pl


Połączone: Lipiec 12, 2011, 13:34:13
Witam,

Szukam ROM-u do a696 (w wersji V03.0735.00PL lub innej)


Szukajcie a znajdziecie.... oto znaleziony chwile po zadaniu pytania:

https://rapidshare.com/files/1687664384/a696.rar

Jest większy niż zwykle, ale mimo to OK. Po wgraniu go usbloaderem właśnie odpaliłem a696 i jest jak prosto ze sklepu.
Oryginalny, polski firmware z WM6, ponadto backup z SPBbackup również się bezproblemowo odpalił.
Sukces.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2011, 13:34:13 wysłana przez Radian1 »

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Witam,

Szukam ROM-u do a696 (w wersji V03.0735.00PL lub innej) w formacie nk.nb0
<...>
Wszystkie linki jakie znalazłem do romów (pliczków nk.nb0) odnoszą się do nieistniejącego już portalu asuspda.pl. Szukałem na chomiku, gdzie się dało, ale wszędzie są dostępne aktualizacje ze strony asusa (te do odpalenia z karty SD, a u mnie to nie chce ruszyć, mimo fat16 na obu testowanych kartach, i użycia spatchowanego pliku aktualizacyjnego - albo jest komunikat o będzie w pliku aktualizacji, albo o konieczności ponownego włożenia karty, generalnie aktualizacja z karty nie jest dla mnie dobrym rozwiązaniem, muszę dalej szukać nk.nb0).

Reasumując: Gdyby ktoś dysponował plikiem nk.nb0 z romem do A696 - będę bardzo wdzięczny za udostępnienie.
<...>

Witam

Jeszcze raz, informacyjnie, bo już kilka razy tu pisałem:
Zrzuty ROM-ów z A696, o których była mowa na ś.p. asuspda.pl, leżą od dobrych kilku miesięcy na moim Chomiku. Między innymi oryginalny WM6.0 PL, kuchnia by Globalbus, użytki do wykonywania zrzutów oraz  flashowania.
Juzer:  stanley_p
Katalog: nawiga (pwd nawiga)
Katalog jest zahasłowany - hasło jest zawarte w nazwie. Chyba nie muszę dokładniej tłumaczyć jakie ;-)

Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2011, 07:22:47 wysłana przez stanley_p »

*

Offline mpm

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: WM6@A696
Odp: Poszukiwany polski ROM w formacie nk.nb0 dla A696 z WM6 (nie z asuspda.pl)_2011
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2011, 21:33:39 »
Tutaj też można znaleźć A626/A686/A696 V03.0735.00 Polish version i inne.
http://support.asus.com.tw/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl


*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: Poszukiwany polski ROM w formacie nk.nb0 dla A696 z WM6 (nie z asuspda.pl)_2011
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2011, 06:23:38 »
Tutaj też można znaleźć A626/A686/A696 V03.0735.00 Polish version i inne.
http://support.asus.com.tw/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl

Tak, oczywiście, ten adres powinien być dobrze znany posiadaczom sprzętu Asusa. Tylko że ROM-ami ściągnietymi z tej strony (czyli oryginalne od producenta) nie zmienisz w prosty sposób wersji językowej, np. z eng na pl. Nie przeflashujesz też ponownie tej samej wersji firmware, co z kolei czasem bywa skuteczne jako "naprawa" sprzętu, gdy PDA zaczyna się zachowywać dziwnie i nie pomaga mu nawet HR (patrz pierwszy post).
Inny jest też sposób wgrywania ROM: oryginalny zapisujesz na karcie SD i potem z tej karty odbywa się aktualizacja - pod warunkiem, że firmware jest nowszy oraz ta sama wersja językowa. Natomiast ROM-y zapisane w formacie nk.nb0 (o ile tak można ten format nazwać) wczytujesz z peceta, przez port USB. Artykuł jak to się robi krok po kroku, który niegdyś popełniłem dla ś.p. asuspda.pl można również pobrać z mojego chomika. Namiary we wcześniejszym poście.

Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2011, 07:05:11 wysłana przez stanley_p »