A696 i (prawdopodobnie) nieoryginalne komponenty

  • 4 Odpowiedzi
  • 2560 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

A696 i (prawdopodobnie) nieoryginalne komponenty
« dnia: Sierpień 25, 2010, 22:20:14 »
Witam serdecznie na forum. Bardzo serdecznie proszę o pomoc.
W czym rzecz? Zakupiłem na Allegro Palmtopa MyPal A696. Urządzenie jest w dobrym stanie technicznym i działa niemalże bez zarzutów. Mam jedynie zastrzeżenia co do dostarczonej w pudełku ładowarki samochodowej i tradycyjnej (do gniazdka). Dzisiejszego dnia próbowałem podłączyć ładowarkę samochodową do urządzenia i podładować baterię - bezskutecznie. Dioda (pomarańczowa) się świeci, natomiast urządzenie nie reaguje na otrzymane zasilanie (widać, że pracuje na baterii, zamiast pobierać zasilanie z zapalniczki samochodowej). Identyczna sytuacja występuje w przypadku ładowarki tradycyjnej - również nie ładuje.
Palmtop ładuje urządzenie jedynie poprzez kabel USB podłączony do komputera. Przeszukałem trochę Internet i wydaje mi się, że obydwie ładowarki nie są oryginalne (nie dedykowane do tego urządzenia) stąd problemy z poprawnym ładowaniem baterii. Pozwoliłem sobie umieścić zdjęcia ładowarek. Czy moglibyście rzucić na nie okiem i powiedzieć mi czy rzeczywiście mogę mieć rację? Zdjęcia ładowarek umieściłem tutaj:

http://www.lan14.net/~kzgrzeblak/696/

Będę bardzo wdzięczny za wszelakie wskazówki.

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: A696 i (prawdopodobnie) nieoryginalne komponenty
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2010, 15:12:54 »
Witam

Zajrzyj do poniższego wątku. Przypadek z opisu identyczny, co prawda nie wiadomo czy zakończony szczęśliwym rozwiązaniem, ale na pewno nie zaszkodzi na początek spróbować metod najprostszych, czyli wykonać hard reset (HR).

http://asuspda.pl/forum/viewtopic.php?t=144

Jeżeli HR nie pomoże, można w następnym kroku spróbować wgrać od nowa ROM, zobacz ten topic:

http://asuspda.pl/forum/viewtopic.php?t=124

i ten artykuł:
http://asuspda.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=198&Itemid=30

Oczywiście niewykluczony jest problem z ładowarkami, ale raczej wątpię aby były uszkodzone obie, tzn. sieciowa i samochodowa. Podobnie nie można całkiem wykluczyć baterii - najlepiej by było podstawić nową albo wyjętą ze sprawnego egzemplarza. Pytanie ptzy okazji: gdy ładujesz z komputera, czy pomarańczowa dioda zmienia po pewnym czasie kolor na zielony? Czy ikoka baterii zmienia się w ikonkę wtyczki sieciowej?

Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 15:27:28 wysłana przez stanley_p »

Odp: A696 i (prawdopodobnie) nieoryginalne komponenty
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2010, 20:41:32 »
Problem dotyczył co najmniej jednej z ładowarek (sieciowej). Sprawdziłem na innej i ładuje poprawnie, aż do uzyskania zielonego koloru diody. Innej ładowarki samochodowej jeszcze nie podpinałem, bo nie mam skąd pożyczyć.
Podłączenie palmtopa poprzez kabel USB też ładuje baterię do 100%.

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: A696 i (prawdopodobnie) nieoryginalne komponenty
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2010, 21:39:00 »
Hm, czyli jednak wina ładowarek. Może to i dobrze, bo przynajmniej wiadomo, że PDA jest sprawny.
Spojrzałem na swoją sieciową, którą dostałem w komplecie: 5,0V dc, prąd 0,9A, moc 4,5W.
Na samochodowej w ogóle nie ma żadnych oznaczeń.
Czasem też ładuję z sieciowej noname, którą kiedyś kupiłem za ok. 20zł. Oznaczona trochę dziwnie, bo napięcie oczywiście 5,0V dc, ale prąd 0,5-1A (moim zdaniem, jeśli wyciąga max 1A, to powinno być 1A i tyle). W każdym razie daje radę ;-)

Pozdrawiam -

Stanley

P.S. Jeżeli masz znajomego, dobrze znającego się na rzeczy elektronika, który jest gotów wykonać naprawę za cenę uszkodzonych elementów (czyli kilku zł ;-)) - w tego typu ładowarkach sieciowych (właściwie przetwornicach) często padają kondensatory elektrolityczne, nieraz już po 2-3 latach eksploatacji. Niemniej podkreślam, musi to być ktoś dobrze się znający na rzeczy, gdyż nieumejętna naprawa może skończyć się nawet uszkodzeniem PDA.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2010, 21:55:41 wysłana przez stanley_p »

Odp: A696 i (prawdopodobnie) nieoryginalne komponenty
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2010, 07:46:53 »
No właśnie poszukuję teraz jakiejś ładowarki samochodowej za niewielkie pieniądze :-)