a696 wygaszacz ekranu?

  • 3 Odpowiedzi
  • 2380 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

a696 wygaszacz ekranu?
« dnia: Czerwiec 06, 2010, 20:34:06 »
witam!

chyba potrzebuję pomocy starych wyjadaczy...

ostatnio używam mypala do nawigacji podczas jazdy na rowerze w terenie za pomocą programu pt GPSTuner. nie mam żadnego uchwytu na rower, więc trzymam pda w pokrowcu na cyfraka (przy pasku). nie muszę chyba nikogo przekonywać, że delikatnie mówiąc, nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. w związku z tym upatrzyłem sobie specjalny futerał do nawigacji/pda na motor. wygląda to tak:
http://www.allegro.pl/item1068489130_hama_uchwyt_pokrowiec_do_nawigacji_rower_motor_s.html
jest tylko jeden problem - nie mam dostępu do guziczka "hold" i pomimo ustawienia przygaszania ekranu po paru sekundach, bateria szybko się rozładuje. kiedy używałem przycisku "hold", baterie starczały spokojnie na te ok 5h (dłużej nie sprawdzałem).

pytanie brzmi:
- czy jest możliwość zastąpić przycisk "hold" innym - przypisać go do innego przycisku?
- czy może jest możliwość ustawienia czasowego wygaszenia ekranu (całkowitego, tak jak w przypadku użycia przycisku "hold") jak w pecetach albo notebookach, aby można go było ponownie włączyć dotknięciem w ekran, lub poprzez użycie któregokolwiek przycisku z przodu?

w innym przypadku musiałbym chyba wozić ze sobą jakieś dodatkowe źródło energii, co chyba jest raczej bez sensu...

dzięki i pozdrawiam!
p.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2010, 21:32:29 wysłana przez dziabas »

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: a696 wygaszacz ekranu?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2010, 08:26:18 »
Witam

Może by pomógł programik, który z powodzeniem używam do szybkiej regulacji jasności, o nazwie MVBklight? Konfigurację dla swojego A696 przedstawiłem w tym wątku:
http://pdaclub.pl/forum/asus/a696-i-mvbklight-ustawienia-dla-'zasilania-zewnetrznego'/
przy czym w Twoim przypadku jako Minimum value wprowadziłbym 0 (zero), ewentualnie dobrał Step.

Niemniej najpierw bym przypisał uruchamianie MVBklight do któregoś przycisku sprzetowego (u mnie: przycisk kontaktów, a potem standardowo kursory lewo/prawo). Eksperymenty proponuję także  rozpocząć od wartości minimalnej większej niz zero, bo jak całkiem wygasisz ekran, a nie opanujesz technoloogii rozjaśniania... ;-)

Pozdrawiam -

Stanley

P.S. Jeśli nie tajemnica: którą wersję GPS Tunera używasz, oraz z jakich map korzystasz?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 08:29:15 wysłana przez stanley_p »

Odp: a696 wygaszacz ekranu?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2010, 11:05:31 »
hej!
dzięki za odpowiedź :) na pewno wypróbuję.
żadna tajemnica! korzystam z GPS Tunera 5.3c a póki co korzystam jedynie z części mapy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego którą sobie własnoręcznie zeskanowałem i pokleiłem (bo tam są takie przeźroczyste przerwy na zagięcia mapy) ;) czyli zastosowanie offroadowe, ale uważam, że to b. ciekawy soft do korzystania w obcym mieście, po uprzednim zeskanowaniu mapy danej miejscowości. przed wyjściem z domu włączasz i za każdym razem wiesz gdzie jesteś :)



Połączone: Czerwiec 11, 2010, 16:44:08
działa SUPER!
właśnie tego mi było trzeba!  :ok:
pan z pomocy technicznej ASUSa oczywiście spokojnym głosem poinformował mnie, że NIC się z tym nie zrobi ;)
lamusy...  :grin:

DZIĘKI!!!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 16:44:08 wysłana przez dziabas »

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: a696 wygaszacz ekranu?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2010, 16:42:02 »
Witam

Fajnie, że zadziałało. A'propos zmniejszenia poboru prądu, wydaje się, że trochę też powinno pomóc ustawienie Trybu Uruchom na Oszczędzanie energii - dla pracy GPS Tunera w stylu "gdzie teraz jestem" lub rejestrowanie tracka nie powinno to robić większej różnicy (nawiasem:od dawna przymierzam się na faktyczny pomiar różnic amperomierzem, ale jakoś nie mogę się zebrać ;-) ; ponadto podłączenie akumulatora przez miernik raczej nie będzie proste).

Trochę OT, a'propos GPS Tunera. Podpytuję trochę z ciekawości, ponieważ też go używam, też w tej wesji (czytałem recenzję 6-tki - jest ponoć beznadziejna). Uważam, że w porównaniu do osławionego OziExplorera ma kilka zalet oraz przydatnych opcji, których w Ozi-m nie odkryłem (mimo, że funkcji i ustawień ma chyba kilkaset, aż głowa boli). Do kalibracji map stosujesz Map Calibrator?
Do nawigowania w terenie używam trochę starych map WZK, tzw. sztabówek z lat 70/80 ub. wieku. Trochę też próbowałem ściagać rastrowe z http://www.geoportal.gov.pl/ (kumpel kiedyś napisał fajną aplikację do ściągania całych obszarów, program od razu tworzył pliki kalibracyjne; niestety zaniechał prace). Ostatnio też próbowałem się bawić w własnoręczne skanowanie i kalibrowanie kawałka mapy turystycznej. Wyszło średnio, ale to prawdopodobnie wina niedokładności mapy, bo gdy nałożyłem zapisany track na mapę ściągniętą Map Calibratorem z Googlemaps wyszło idealnie.

Odnośnie natomiast poruszania się po ulicach nieznanej miejscowości: wówczas raczej używam AM. Mogę wtedy szybko znaleźć interesujący mnie adres czy POI, zaś jeżeli zlecę wytyczenie trasy, Asusek będzie mnie nawigował, nawet zawczasu podając stosowne komunikaty ;-) Jakkolwiek przy wędrówkach pieszych (lub rowerowych) należy pamietać, że AM nawet po ustawieniu typu trasy na Piesza nie zna np. przejść podziemnych czy "skrótów" pomiedzy budynkami. Zatem z punktu widzenia piechura wytyczona droga nie zawsze będzie optymalna, niemniej z reguły prędzej czy później doprowadzi do celu ;-)

Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2010, 17:04:26 wysłana przez stanley_p »