ASUS 636N opóźnienia GPS w AM

  • 4 Odpowiedzi
  • 2657 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ASUS 636N opóźnienia GPS w AM
« dnia: Maj 03, 2009, 21:45:57 »
Witam Wszystkich.
Mam taki problem. Otóż jestem szczęśliwym posiadaczem w/w Asusa z WM6 już około 2 lat. Wszystko grało, aż to hard resetu kilka dni temu. Zauważyłem, że przy nawigacji AM jest straszne opóźnienie GPS-a - około 150 m za późno. Już dawno przejadę skrzyżowanie lub zakręt , cokolwiek - a  dopiero AM dojeżdża w to miejsce. Może zabrzmi to głupio, ale fizycznie nawigacja nie nadąża za jadącym samochodem. Bardzo proszę o sugestie i pomoc. Może walnięty jest moduł GPS? Aha, nie dodałem, że AM znajduje GPS, zachowuje się jak dawniej. Problem wychodzi dopiero podczas pdróży. No i jeszcze jedna sprawa: głos w AM jest cichszy - nie taki jak dawniej.
Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam mamig.

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: ASUS 636N opóźnienia GPS w AM
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2009, 11:54:57 »
Po HR PDA wraca do ustawień fabrycznych.
Sprawdź prędkość procesora, dostępność pamięci itd.
AM nie muli, nie przycina?
Jak chodzą inne duże programy?

Odp: ASUS 636N opóźnienia GPS w AM
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2009, 12:47:16 »
Przede wszystkim dziękuję za odzew. Wszystko wydaje się być w porządku. Na AM 5.3 pozostałe rzeczy działają OK. Kolega ma TT 6.0 - tam także są opóźnienia. Aha - głos działa dobrze. To ja popełniłem gafę. Ustawienia procesora itp. także są dobre - takie jak zwykle.

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: ASUS 636N opóźnienia GPS w AM
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2009, 20:43:46 »
Witam

Spróbuj zajrzeć i ewentualnie poeksperymentować w AM w Menu -> Ustawienia -> GPS -> strzałka w prawo (drugi ekran). W A696 "Kompensuj opóźnienie sygnału" mam  ustawione na 1,3s oraz zaznaczone "uwzględniaj pokazując pozycję". Przedtem (po instalacji) uwzględnianie miałem odznaczone i miałem wrażenie, że jadac np. 80-100km/h gdy przecinałem skrzyżowania,  boczne "odnogi" dróg i ulic, itp., były prezentowane z pewnym opóźnienieniem. Krzyżowke już minęłem, a na ekranie jeszcze ułamek sekundy była widoczna. Niemniej odnośnie manewrów aż takich opóźnień o jakich piszesz nie miałem - komunikaty były podawane na czas, nigdy po przejechaniu np. skrzyżowania.

Ewentualnie możesz spróbować jeszcze pokombinować ze Static Navigation - zobacz ten artykuł:
http://asuspda.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=177&Itemid=1
lecz opisany tam problem dotyczy raczej tylko nawigowania podczas wedrówek pieszych (lub długotrwałego toczenia sie samochodem z predkością <=5km/h ;) )

Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2009, 20:54:52 wysłana przez stanley_p »

Odp: ASUS 636N opóźnienia GPS w AM
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2010, 15:00:28 »
Cześć! Miałem ten sam problem. Głownie piesze przechadzki. GPS miał jakby straszne lagi. Potrafił się zatrzymać na kilka sekund. Po tym artykule (link wyżej) wszystko jest teraz w jak najlepszym porządku. Dzięki jeszcze raz.

Z góry przepraszam adminów za odświeżanie dość starego wątku, ale nie mogłem się powstrzymać taki entuzjazm mnie ogarnął gdy to ustrojstwo w końcu zaczęło działać :)