[Loox 720] Metalowe etui

  • 11 Odpowiedzi
  • 3196 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wol2

  • ***
  • 258
  • LooX 720 + jakieś tam śmieci ;)
[Loox 720] Metalowe etui
« dnia: Kwiecień 18, 2007, 11:25:03 »
Ciężkie było by życie mojego PDA bez jakiejś ochrony, tym bardziej że nosze go cały czas w plecaku a plecak narażony jest na wstrząsy, rzuty i tym podobne (czasem nawet służy za podkładkę pod tyłek na plenerowych browarkach  ;)). Jak wiadomo życie tego sprzętu w takich warunkach nie trwało by długo. Natomiast jakoś mi sie nie uśmiecha wydawanie przeszło 100zł na jakieś badziewne aluminiowe etui które sie zaraz porysuje i wygląda koszmarnie, na dodatek nie chroni za bardzo sprzętu tą swoją cieniutką wyściółka przed przykrymi zdarzeniami.

 Jakiś czas temu wpadło mi w ręce pudełko metalowe po str8. Coś mnie naszło i przymierzyłem czy by czasem moje pda w to nie weszło. Okazało sie że wchodzi i jest trochę luzu w sam raz na wyściółkę  ;)
W piwnicy miałem jakąś stara futerkowa wykładzinę, wiec zaopatrzyłem się w nożyczki i wyciąłem to co mi potrzebne. Całość wygląda tak:



Niestety etui już się trochę zużyło i teraz wygląda tak:


Noszę sie jeszcze z zamiarem zrobienia na tej samej bazie uchwytu do roweru, zamiast przedniej przykrywki można użyć pleksiglasu. Jak zrobię to na pewno pochwale sie tym na forum.

Stąd moja prośba, jeżeli ktoś z szanownych klubowiczów byłby w posiadaniu takiego niepotrzebnego opakowania to ja chętnie je przygarnę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2007, 11:27:23 wysłana przez wol2 »

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: [Loox 720] Metalowe etui
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2007, 16:32:09 »
pomysł całkiem fajny i ładnie ci to wyszło
czy takie etui jest przy każdym dezodorancie, wodzie kolońskiej itp. czy tylko w jakiś konkretnych zestawach?
a mozna wiedziec jakie PDA posiadasz?
czy np. hx4700 zmieściłby sie tam?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: [Loox 720] Metalowe etui
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2007, 16:38:26 »
ornitolog pliz... przecież napisał że Loox 720

pomysł fajny, myślę że zamiast futerka można jeszcze taką puszkę wymościć gąbką w której można wyciąć dziurę w kształcie palmtopa

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: [Loox 720] Metalowe etui
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2007, 16:44:12 »
killcabbie racja nie zauważyłem tytułu
patrzyłem tylko na treść posta
ewentualnie mozna jeszcze folię bąbelkową użyc ale to nie bedzie estetyczne i napewno mniej wytrzymałe niż jakaś gabka lub futerko
jak by ktos miał to można takie małe poduszeczki z pierzem w środku powkaładac ;D

*

Offline wol2

  • ***
  • 258
  • LooX 720 + jakieś tam śmieci ;)
Odp: [Loox 720] Metalowe etui
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2007, 02:28:58 »
czy takie etui jest przy każdym dezodorancie, wodzie kolońskiej itp. czy tylko w jakiś konkretnych zestawach?
No niestety nie przy kazdym, patrzyłem ostatnio za tym w sklepie ale byly tylko troche krotsze i szersze wiec na pda odpada, natomiast szukajac po sklepach internetowych natknołem się na takie:
http://www.beautyfly.pl/product_info.php?cPath=31_100&products_id=24162 ale niewiem czy bedzie pasowało
natomiast to:
http://www.drogerianet.pl/sklep,2001,,,03,webkupiec,pl-pln,262210,0.html
chyba bedzie za duze (na moim pudełeczku jest 50ml)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2007, 02:31:06 wysłana przez wol2 »

*

Offline kinek

  • **
  • 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Compaq Ipaq 3870, SPV E650, Asus P535
Odp: [Loox 720] Metalowe etui
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2007, 10:32:13 »
Pomysł świetny, ale myślę, że jak by dorawć jakąś gąbkę i wyciąć z niej kształt tego Looxa i dopasować, to by było idealnie, nie latało by nic, nawet jeśli pudełeczko było by za duże.
A teraz podrzucę pomysła co do tego rowerku - bo mnie zainspirowało i może sam sobie zrobię :D  nie tylko plexi z wierzchu, ale i można by "wyciągnąć" gniazdo Jack'a (chyba tak się to pisze) na obudowę tego etui, wtedy wkładając PDA do pudełka podpinasz go do tego gniazda, zamykasz i podłączasz słuchawki - wtedy czy GPS czy ulubiona muzyczka jest zawsze z tobą podczas wycieczek rowerowych :)
Boga do sprzedania mam

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: [Loox 720] Metalowe etui
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2007, 13:14:06 »
kinek, z tą gąbka to popatrz na mojego posta wyżej - dokładnie to samo mi wpadło do głowy  ;D

a swoją drogą to może takie metalowe pudełko niekoniecznie musi być od wody kolońskiej, trzeba się rozejrzeć czy jeszcze jakieś inne rzeczy nie są pakowane w taki dobry surowiec na etui
hehe, a jak chcecie dać na wierzchu plexi i potrzebujecie tylko spodu to może jakaś większa prostokątna puszka po sardynkach się nada ;D

*

Offline wol2

  • ***
  • 258
  • LooX 720 + jakieś tam śmieci ;)
Odp: [Loox 720] Metalowe etui
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 19, 2007, 20:21:57 »
Kinek, ja preferuje zamiast słuchawek w gornej przykrywce poprostu nawiercic pare otworków na głośniczek i słuchac bezposrednio z PDA bo słuchawki to troche niewygodne.
Zreszta ostatnio jak jechałem na rowerku i mnie policja zatrzymała (pda mialem w kieszeni na piersi, podkrecone na full głośność) to koleś sie pytał "zo tak napier" to ja mu tłumacze o co biega i na koniec "No dobrze, bo niektorzy to założa te słuchawki i nic nie szłysza"

Tak po za tym to mozna zaszpanować jak kogos wyprzedzasz  ;D

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: [Loox 720] Metalowe etui
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 19, 2007, 20:28:38 »
dla mnie to troche głupio tak łazić po mieście i zeby wszyscy słyszeli zę ty idziesz i muzy słuchasz :)
ja osobiście preferuję słuchawki
jak lubisz z głosnika słuchac to w tym dziale było pokazane jak zrobić stacje dokujaca ale zamiast wyjscia na słuchawki mozna by podaczyć pod to jakiś mały głośniczek, który wpakował bys gdzies w ten pokrowiec i wtedy to dopiero byłby efekt ;D

*

Offline kinek

  • **
  • 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Compaq Ipaq 3870, SPV E650, Asus P535
Odp: [Loox 720] Metalowe etui
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2007, 22:43:28 »
Ornitolog - widzę że mamy podobne zdanie co do słuchania muzy w miejscach publicznych :D
Ale swoją drogą, taki głośniczek też by był dobrym pomysłem, zwłaszcza jak jedzie się w kilka osób :)

killcabbie - co do gąbki to zaczerpnąłem to z twego posta :D , tylko chodziło mi o doprecyzowanie, by nie wykładać tylko od wewnątrz pudełka warstwą cienkiej gąbki, ale zrobić coś takiego, jak w oryginalnych pudełkach na jakieś markowe gadżety, czy w filmach w walizeczkach na broń - idealnie (no w miarę możliwości) odwzorowany i wycięty kształt PDA w gąbce :). W takim etui to i upadek na rowerze nie groźny
Boga do sprzedania mam

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: [Loox 720] Metalowe etui
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 20, 2007, 09:15:01 »
a kto mówił o cienkiej gąbce  ;D  mi też chodziło o gąbkę
w której można wyciąć dziurę w kształcie palmtopa

nadal jednak nie wiadomo skąd wytrzasnąć odpowiednią puszkę... mam w domu jakieś stare aluminiowe pudełko na kanapki ;D jednak jest troche za duże i ma raczej obciachowy kształt
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2007, 09:16:50 wysłana przez killcabbie »

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: [Loox 720] Metalowe etui
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 20, 2007, 15:56:30 »
do czego jeszcze dołaczają takie opakowania?
najlepiej zeby były z zawiasami tak aby nie trzeba było po otwarciu tej góry gdzieś odkładac tylko by sobie na zawiasach wisiała tak jak w opakowaniu na zdjeciach wyzej