obudowa M600 do MDA Compacta

  • 19 Odpowiedzi
  • 5045 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline .toby.

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc p3600
obudowa M600 do MDA Compacta
« dnia: Styczeń 08, 2007, 19:27:29 »
swego czasu zanabyłem MDA COMAPCT, oczywiście sprzęt kupiony z premedytacją, żadnego przypadku, niestety brak PLNów spowodował że kupiłem używanego sprzęta. Technicznie bez zarzutu ale obudowa w strasznym jak na mój zmysł estetyczny stanie. po kilku miesięcznym poszukiwaniu w miarę taniej obudowy stwierdziłem że nie tędy droga i obmyśliłem iście szatański plan.
Kupiłem na allegro atrapę M600, tak jak podejrzewałem okazała się NAJPRAWDZIWSZĄ fabryczną obudową, elementy ruchome sklejone kroplą kropelki ale przy odrobinie samozaparcia :) hihi rozebrałem ją w mak. z duszą na ramieniu   rozebrałem także mojego COMPACTA i zacząłem przeszepianie.
o dziwo wszystkie elementy obudowy są w 95 % zgodne, różnica jest w umiejscowieniu mikrofonu ( w M600 jest dokładnie po drugiej stronie i rozmieszczeniu klawiszy pod wyświetlaczem ) wynika to z tego że w WM5 dodano dodatkowe klawisze które nie występowały w starszym systemie. łudziłem się ze mimo wszystko jakoś będą działały ale spasowałem.:( włacznik boczny, głóśnośc ,aparat i dyktafon działały ok, fotki dało się robić , ba nawet zadzwonić się udało, tylko że z ekranu dotykowego :(

 tak czy inaczej:
- jeśli ktoś potrzebuje obudowe ( nową i fabryczną) do M600 to śmiało polecam zakup atrapy.
- nie polecam niestety przekładania obudowy do COMPACTA ( choć muszę przyzanć że wyglądał kozacko :)

 pozdrawiam chirurgów transplantologów :)

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
obudowa M600 do MDA Compacta
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2007, 19:35:45 »
hehe... toż to jak operacja plastyczna :D

obudowa M600 do MDA Compacta
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2007, 22:47:57 »
.toby. moze umiescisz jakies fotki tej "operacji plastycznej"? ;)

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
obudowa M600 do MDA Compacta
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2007, 13:09:51 »
post do usuniecia, przepraszam dwa razy mi sie kliknelo :)

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
obudowa M600 do MDA Compacta
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2007, 13:15:57 »
czesc :)

ja dokonalem takiego przeszczepu.
efekt - obejrzyjcie sami fotki to zobaczycie :)

moge opisac calosc tej operacji dokladniej jesli ktos jest zainteresowany :)

i jeszcze jedna sprawa - przestawienie otworow w obudowie z SPV wzgledem obudowy z magiciana nie jest problemem.
tak samo klawisze - dziala bez problemu joypad, klawisz z logiem windows i klawisz OK. czerwona i zielona sluchawka sa nieruchome jednak zeby uruchomic zielona sluchawke starczy nacisnac pomiedzy klawiszem sluchawki a przyciskiem do dynamicznego wyboru i wszystko smiga.
dwa przyciski dynamicznego wyboru - co oczywiste nie dzialaja bo to w koncu WM2003.
jesli kogos to ciekawi to z checia opowiem o tej operacji upiekszajacej bardziej szczegolowo.

pozdrawiam :)
ps - klawisze sie podswieetlaja tylko na foto nie widac :(





to tak na takie ewidentne potwierdzenie ze nie sfotografoalem propheta :)




juz po operacji - stara i nowa szata krola :)





i zrobilem sobie atrapke magiciana z pozostalosci ;) szkoda mi bylo pozbywac sie obudowy, tym bardziej ze front jest ladny bo polerowany na lusterko(wyglada jak chromowany). mam teraz po prostu ladny przycisk do papieru ;)

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
obudowa M600 do MDA Compacta
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2007, 20:39:59 »
re_ w jakim stanie masz tylną cześć obudowy?
jeśli w dobrym to czy mógłbym przygarnac?

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
obudowa M600 do MDA Compacta
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2007, 14:06:22 »
tam gdzie znajduje sie lusterko i oczko kamery w bardzo srednim(nawet ma slady kleju) poprzedni posiadacz chyba jej nie oszczedzal :(
tylna klapka - koloru czarnego, z zewnatrz bardzo ladna, choc zaczepki sa w stanie srednim, ale sie trzyma. pewno jakbys troche przy niej pokombinowal to nie byloby problemu zeby przylegala rowniotko.

obudowa M600 do MDA Compacta
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2007, 15:29:32 »
Cytat: "re_"
czesc :)
ja dokonalem takiego przeszczepu.
efekt - obejrzyjcie sami fotki to zobaczycie :)
moge opisac calosc tej operacji dokladniej jesli ktos jest zainteresowany :)
...


Mi narazie to to pewnie nie przyda, ale temat idealnie pasuje do dzialu "Zrob to sam". Niektorym osobom Twoj opis moglby sie przydac.

Pozdrawiam

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
obudowa M600 do MDA Compacta
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2007, 15:40:04 »
mineque przecież to jest w dziale zrób to sam

obudowa M600 do MDA Compacta
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2007, 15:45:59 »
Cytat: "ornitolog"
mineque przecież to jest w dziale zrób to sam


Widac ze czlowiek niewyspany slepy jest :P.

W takim razie moja prosba ogranicza sie do opisu :)

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
obudowa M600 do MDA Compacta
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2007, 13:16:03 »
Cytat: "mineque"


W takim razie moja prosba ogranicza sie do opisu :)


Juz pisze. Niestety nie mam mozliwosci zrobienia wiecej fotek, moj aparat odmowil posluszenstwa.

Ogolnie calosc "zabiegu" wyglada nastepujaco:
Rozpoczynamy od demontazu atrapy.
Jak wiadomo jest ona sklejona w kilku miejscach, jednak nie jest to problem.
Na samym wstepie musimy wyciagnac "rysik". Nie wyrzucamy tego kikuta, ktory wyciagniemy, bedzie on nam potrzebny pozniej.
Kolejna rzecza do demontazu jest oslona aparatau - podwazamy ja od luzy po rysiku np linijka lub czyms w miare miekkim bym nie pokaleczyc obudowy.
Gdy mamy juz te dwa elementy zdemontowane zabieramy sie za zdjecie klapki baterii, ktora niestety trzyma sie dosc mocno. Jest ona jednak przyklejona w okolicach jej srodka wiec podwazajac zaczepy dookola niej samej powinna elegancko puscic.
Gdy nasza atrapa znajduje sie w stanie kiedy mamy juz zdemontowana klapke baterii i pokrywe aparatu rozpoczynamy rozkrecanie - potrzebny bedzie oczywiscie torx.
Po rozebraniu zostawiamy sobie panel przedni, klawiaturke, panel srodkowy, oslone aparatu.

W tym momencie trzeba zabrac sie za panel srodkowy.
Ma on jeden podluzny otwor znajdujacy sie tam gdzie w nszym compakcie otwor do soft resetu. Ten otworek rozwiercamy, mozna to zrobic najmniejszym torxem, otwor oczywiscie nalezy powiekszyc do takiego stopnia w jakim jest w compakcie. Nadmiary materialu po bokach(zeby estetycznie wygladalo) usunalem delikatnie skalpelem modelarskim i bardzo delikatnie papierem sciernym 2000.
Teraz musimy zrobic otwor mikofonu, nalezy go wykonac ok 1.5mm nad otworem znajdujacym sie juz w atrapie, analogicznie jak znajduje sie w naszym mda. Ja zrobilem go starym juz nieuzywanym malym torxem ktory uprzednio podgrzalem. Nadmiary po bokach - tak jak i w poprzednim wypadku usuwwamy delikatnie skalpelem(choc sa malutkie i ten zabieg polecam osobom majacym bzika na punkcie tego by ich sprzet idealnie wygladal bo normalnie nawet nie rzuca sie to w oczy).


Nastepna czynnoscia jaka musimy wykonac jest rozbiorka naszego compacta, tutorial do tego latwo znalezc, demontaz ekranu rowniez nie jest trudny, wszystko jest tam w miare logicznie ulozone i nie ma z tym problemu.
Przeszczepianie zaczynamy najlepiej od przeniesienia glosniczka.
W moim wypadku musial on zostac ulozony tak jak lezal w mda(czyli takim dydzelkiem w dol) bo inaczej nie chcial dzialac - wiazalo sie to z usunieciem owego wypustka.
Montujemy ekran, uwazajac by zalozyc wszystkie zworki(takie male kawaleczki metalu po bokach) tak by nie wystawaly(bo obudowy nie beda do siebie przylegac) i by ekran dobrze i rowno lezal(nie byl przechylony w zadna ze stron). Przekladamy wibre, montujemy klawiature(o ile pamietam tu wzgledem compacta jeden otworek na srubke byl polozony inaczej).
Teraz rozpoczniemy skladanie. Pamietajmy o przelozeniu takiej metalowwej plytki z imeiem itd i przykreceniu jej do srodkowej obudowy.
Nalezy tez zwrocic szczegolna uwwage podczas podlaczania tasmy wyswietlacza - mus siedziec ona mocno w swoim gniezdzie(za pierwszym zlozeniem moj compact nie zastartowal co o malo nie przyprawilo mnie o zawal serca:D jednak sprawdzilem jeszcze raz tasme i juz wszystko gralo). Przekladamy takze taka blaszke z compacta ktora znajduje sie na oslonie aparatu.
Calosc spasowujemy ze soba i skladamy.

Ostatnim elementem do zrobienia jest rysik. Z compactowego odkrecamy glowke(ma taki sam gwint jak ta z atrapy, jesli nie chce sie ruszyc mozna nia delikatnie poruszac w boki i wtedy odkrecac - w moim przypadku dalo to eefekt) i wkrecic glowke rysika uzyskana z atrapy.
Teraz pozostaje tylko cieszysz sie nowa obudowa.

Jesli cos pominalem to przepraszam, moglem zapomniec jednak  wyjdzie to "w praniu" podczas demontazu imontazu i jak juz sa to detale, ktore logicznie kazdy przelozy i zamontuje.
Licze ze opis byl choc troche dla kogos pomocny. Acha i robisz to na wlasna odpowiedzialnosc, nie ponosze winy jesli cos spieprzysz i twoj mda nie bedzie dzialac - choc trudno raczej cos zepsuc jesli sie ma odrobine wprawy:)

Kilka porad praktycznych do uzywania takiej obudowy - jak juz wspomnialem - jest inne rozmieszczenie klawiiszy i wymaga ono nabrania wprawy. Dawne klawisze callendar i contacts spisuja sie bez zarzutu pod obecnymi "windows" i "ok" - ja oczywiscie je sobie przemapowalem :)
soft keye z racji innego windowsa nie pelnia zadnej funkcji.
zielona i czerwona sluchawka - trzeba nabrac wprawy i naciskac pomiedzy soft keyem a klawiszem sluchawki na obudowie i smiga.
Powodzenia!

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
obudowa M600 do MDA Compacta
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 07, 2007, 13:27:35 »
Posct Scriptum:

W compakcie po prawej stronie(jak sie patrzy na niego po zdjeciu pokrywy baterii) znajduje sie taki maly otworek a w nim taki jakby przelacznik ktory jest poruszany wraz z zalozeniem/zdjeciem klapki baterii.
Jezeli wszystko ma dzialac to po zalozeniu nowej obudowy nalezy go unieruchomic(np kawalkiem papieru) w pozycji ktora umozliwi nam uruchomienie compacta.

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
obudowa M600 do MDA Compacta
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 23, 2007, 20:54:07 »
nie chce zakładac nowego tematu wiec zapytam się tutaj bo to też troche dotyczy tego tematu
otóż w poniedziałek przyjdzie do mnie noki 9300 :D  ale przedni panel jest lekko przetarty i ma kilka rys w zwiazku z tym planuje zakup przedniego panelu ale wpadłem na pomysł czy nie dało by się kupić atrapy nokii 9300 i wymienić całą obudowe łacznie z zawiasami i cała resztą
da się coś takiego zrobić?

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
obudowa M600 do MDA Compacta
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 23, 2007, 22:09:00 »
Mialem nokie 9500 bardzo dlugo i probowalem takiego triku, niestety mi sie nie udalo a material z ktorego byla wykonana atrapka az bil tandetnoscia wiec nie ryzykowalem.
Nie wiem jak w przypadku 9300 ale przypuszczam ze podobnie, no chyba ze ja trafilem na jakas felerna atrape ;)

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
obudowa M600 do MDA Compacta
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 23, 2007, 22:13:05 »
a malował ktos te obudowy z 9xxx?

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
obudowa M600 do MDA Compacta
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 23, 2007, 23:27:15 »
Nie probowalem choc z czystym sercem w wypadku n9xxx moge polecic ci oryginalne akcesoria:( ktore niestety cenowo nie sa rewelacyjne, jednak bija na glowe wszystkie samorobki i zamienniki... 4 communicatory ktore mialem i procz wlasnorecznego serwisowania ich :) tylko raz kosztowaly czegos nie firmowanego marka nokia i niestety - przejechalem sie na tym. Mianowicie byla to dokladnie obudowa ktora dossc szybko sie starla i wyglada gorzej od swojej poprzedniczki.

*

Offline jendzik58

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xda Exec :D
Odp: obudowa M600 do MDA Compacta
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 13, 2007, 13:07:32 »
Witam,
mam pytanie: Chcę przełożyć obudowe z atrapy na prawdziwy s200, jednak na aukcji z atrapą pisze, że atrapa nie jest rozbieralna i nie może posłużyć jako obudowa do prawdziwego palmfonu, czy rzeczywiście nie da jej się rozebrać...?? A może jest taka sama jak Wasza...??

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: obudowa M600 do MDA Compacta
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 16, 2007, 12:14:23 »
Witam,
mam pytanie: Chcę przełożyć obudowe z atrapy na prawdziwy s200, jednak na aukcji z atrapą pisze, że atrapa nie jest rozbieralna i nie może posłużyć jako obudowa do prawdziwego palmfonu, czy rzeczywiście nie da jej się rozebrać...?? A może jest taka sama jak Wasza...??

nie wiem, ja kupilem atrapke na zasadzie "pierwsza lepsza" ;)
zapytaj sprzedawcy czy moze sprawdzic czy prod atrapy jest aluminiowy. rozebrac sie da, trzeba tylko rozbierac wg pewnej kolejnosci - sa wowczas blisko 100% szanse, ze niczego nie polamiesz :)

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: obudowa M600 do MDA Compacta
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 02, 2007, 00:09:55 »
Ja próbowałem przełożyć do spv m600 i kupiłem taką atrapę, ale niestety atrapa wcale nie była oryginalną obudową, bo nic poza kikutem od rysika nie pasiło do oryginalnego s200.
Chyba nie każda atrapa jest obudową  :-\
Nowe nie znaczy lepsze

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: obudowa M600 do MDA Compacta
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 02, 2007, 23:09:07 »
byc moze tak trafiles :( te z ktorymi mialem stycznosc bez problemu sie rozebralo mialy aluminiowy przedni panel wszystko na srubkach itd itd... dodam ze mimo uzytkowania compacta(nie uzywam etui) panel trzyma sie swietnie i jeszcze nie widac sladow uzytkowania(wiec wnioskuje ze to nie byla tania podrobka). a telefon uzytkuje dosyc intensywnie.