Samodzielne Nawigacje GPS - PNA / PND (Windows CE) > Garmin

PROBLEM Z OZI EXPLORER + MAPY TOPOGRAFICZNE 3CD

<< < (2/2)

leszek8848:
a co zrobić z mapami czeskimi w systemie S-42,
to już czarna magia, czy jeszcze chleb z masłem?

GPS maniak:

--- Cytat: "leszek8848" ---a co zrobić z mapami czeskimi w systemie S-42,
to już czarna magia, czy jeszcze chleb z masłem?
--- Koniec cytatu ---

Bułka z masłem. S-42 kalibrujsze tak samo jak 3CD w Pułkowo 1942, tyle że:
- w MapDatum dajesz S-42



- no i jeżeli to mapka Shocartu to zamiast długości i szerokości geograficznej wprowadzasz dane z siatki kilometrowej przeliczone na metry (dodane 3 zera).



UWAGA: Niektóre programy nie obsługują S-42 (np. MapEdit), wówczas nie można zastosować MapDatum S-42. Należy użyć Pulkowo 1942. Różnice są praktycznie niezauważalne. Jeżeli mapa ma być wykorzystywana tylko w Ozim to oczywiście stosujemy S-42.
 

leszek8848:
pięknie dziękuję za podpowiedź, ale screeny naprowadziły mnie na kolejne pytanie - jeśli jest zbyt brutalne - proszę je skreślić i zapomnieć o nim,
a mianowicie podpatrzyłem, iż na screenach jest mapa nr 1 SHOCARTU, a właśnie 1 i 2 muszę zeskanować do końca miesiąca i skalibrować, robię to skanerem A4, więc jest nieco mordęgi, stąd pytanie:
czy ta mapa zeskanowana jest gdzieś do podebrania - moje lenistwo byłoby szczęśliwe - oczywiście w zamian mogę zaoferować coś co posiadam - nie jest to zbyt brutalne pytanie?
pozdrawiam GPS MAniaku - nauczyłeś mnie wiele i zmieniłeś moje spojrzenie na GPS, choć z pewnymi twoimi uwagami nie mogę się niestety zgodzić.

GPS maniak:

--- Cytat: "leszek8848" ---GPS MAniaku - nauczyłeś mnie wiele i zmieniłeś moje spojrzenie na GPS, choć z pewnymi twoimi uwagami nie mogę się niestety zgodzić.
--- Koniec cytatu ---

Cholercia ! Skoro wybierasz się w teren z pocketem to chyba za mało zmieniłem Twoje spojrzenie na GPS  :wink: Słaby ze mnie nauczyciel  :cry:

Co do map. Sorry.
Co do zasady - nie publikuję skanów, ani prywatnie ich nie użyczam osobom, które dopiero co poznałem. Mam nadzieję, że zrozumiesz.

Pozdrawiam, Lechu

leszek8848:
jak w temacie - rozumiem i szanuję, a nawet uważam takie decyzje jako wychowawcze!
co do nauczenia mnie, to miałeś okazję przekonać się, iż chodzę dużo - swego czasu, choć nieco bez składu, ładu i sensu, podesłałem ci około 300 tracków - to wszystko było z gór i 90% tego z pocketem!!!
taki już jestem - chyba na tym małym ekraniku widzę więcej - a może tylko chcę widzieć więcej? poza tym - raczej chodzi mi o to by dostać to co chcę, a to dostaję właśnie z pocketa!
[dla spokoju ducha - wychowywałem się na etrexie]
pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej