Nawigacja GPS > Nawigacja GPS - ogólnie

Programy i mapy GPS

<< < (2/12) > >>

Moi (Adam Kubicki):
Mapy Garmina są przyzwoite cenowo, jeśli kupujesz je razem ze sprzętem, a część z nich trudno nawet bez odbiornika kupić.

Natomiast nie ma sporu co do tego, że to soft  i mapy bardzo dobre. W ogóle uważam, że mapy Navteqa są lepsze od TeleAtlasowych i wcale się nie dziwię, że Navteq ma tak dramatycznie słabe pokrycie Polski, bo pewnie nie uważa dostępnych danych za "reliable".

Oczywiście CitySelect Europe v.7 mam i, znając z czasów uganiania się po świecie za drewnem wiele miejsc mało uczęszczanych, porównywałem kiedyś wybrane szczegóły map TomToma i CSE. Te drugie mapy zdecydowanie górowały w szczegółach. Ale za to z aktualnością już było różnie.

A wracając do map Garmina, w dobie coraz większej popularności PDA z wbudowanym odbiornikiem GPS zakup tych map będzie coraz trudniejszy. Pomijając maniaków muszących mieć oba rodzaje urządzeń.

bazi22:

--- Cytat: "Moi" ---Oczywiście CitySelect Europe v.7 mam i, znając z czasów uganiania się po świecie za drewnem wiele miejsc mało uczęszczanych, porównywałem kiedyś wybrane szczegóły map TomToma i CSE. Te drugie mapy zdecydowanie górowały w szczegółach. Ale za to z aktualnością już było różnie.

--- Koniec cytatu ---


W związku ze znasz i masz zarówno GPMapę/Que i AutoMapę to może byś znalazł trochę (raczej dużo  :) ) wolnego czasu i napisał artykuł porównujący jedno i drugie,

Zabierał sie do tego Maku, ale jakoś umarło,

Moi (Adam Kubicki):

--- Cytat: "bazi22" ---W związku ze znasz i masz zarówno GPMapę/Que i AutoMapę to może byś znalazł trochę (raczej dużo  :) ) wolnego czasu i napisał artykuł porównujący jedno i drugie
--- Koniec cytatu ---

Myślałem o tym wiele razy i wreszcie kiedyś trzeba to zrobić. Proponowałbym jednak zaczekać do wersji 4. AutoMapy (GPMapa 4 już jest, ja będę miał dopiero w styczniu :( ), może do tego czasu doczekamy sie również solidnego upgrade Que (i tak już bardzo dobrego), takiego kompatybilnego z POI Loaderem i mapami NT.
Wszystko wskazuje na to, że od stycznia/lutego znów moje dupsko zasymiluje się z fotelem w aucie, więc okazji do testów będzie aż nadto.

Chciałbym też kupić dobrego Garmina, ale po pierwsze nie mam kasy :)), po drugie biję się cały czas z myślami czy powinien to być nuvi, czy 27xx, czy c3xx, i3/i5, a może wreszcie nowy 60 lub 76 CSx albo "specyficzny" np. serii 3xx. Wiem, że rozrzut funkcjonalny i cenowy tych modeli jest dramatyczny, ale nie wiem jeszcze na co będę sobie mógł  pozwolić, a także w jakim kierunku pójdą moje zainteresowania i ewentualne potrzeby oraz co może jeszcze pojawić się ofercie Garmina.
Piszę o tym dlatego, że funkcjonalność GPMapy dość mocno zależy od firmware sprzętu, na którym ona działa i być może dobrze byłoby pokazać uzupełniająco ficzery niedostępne dla Que (no, chyba żeby ten upgrade...).
Napisane: Grudzień 23, 2005, 11:53:38
--- Cytat: "Moi" ---BTW - czy ja dobrze widzę, że Route 66 nie jest już dostępne dla Ameryki Północnej, bo jakoś dziwnie mi strony R66 działają...
--- Koniec cytatu ---

Przeniosłem do softu obsługującego więcej niż jeden kontynent. Wystarczy na stronach Route 66 zmienić po lewej stronie u góry kraj np. na USA, by przekonać się, że mapy dla Am.Pn. są.
Napisane: Grudzień 23, 2005, 12:02:42GeoSata - jak się domyślam?

AvMap korzysta z map TeleAtlasa, więc prawdopodobnie pokrycie ma takie jak TomTom. Czyli w Polsce największe miasta i wszystkie główne drogi.
Ale nie widziałem tego nigdy na oczy.

W międzyczasie się wyguglało (używaj Google):
http://www.mediako.pl/index.php?d=produkt&id=39
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78322688
(ciekawa sprawa - ten sam sprzedawca, różnica ponad 20%)

alex09:

--- Cytat: "Moi" ---GeoSata - jak się domyślam?

AvMap korzysta z map TeleAtlasa, więc prawdopodobnie pokrycie ma takie jak TomTom. Czyli w Polsce największe miasta i wszystkie główne drogi.
Ale nie widziałem tego nigdy na oczy.

W międzyczasie się wyguglało (używaj Google):
http://www.mediako.pl/index.php?d=produkt&id=39
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78322688
(ciekawa sprawa - ten sam sprzedawca, różnica ponad 20%)
--- Koniec cytatu ---


Witam

(ciekawa sprawa - ten sam sprzedawca, różnica ponad 20%)

Muszę sprostować to spostrzeżenie. Pierwszy link kieruje do sklepu i do produktu Geosat 2, natomiast drugi link do aukcji gdzie jest Geosat 2c, model z mniejszymi możliwościami. Ten pierwszy posiada wbudowaną pamięć 2GB i na niej wgraną mapę całej Europy Zachodniej wraz z Polską i Czechami. Natomiast Geosat 2c obsługuje mapy, które zapisujemy z płyt (dostarczonych w komplecie) na karty pamięci SD 256MB (jedna karta dostarczona wraz z urządzeniem, kompatybilne są tylko karty zakupione u producenta). Tak wiec to drugie urządzenie z konstrukcji przeznaczone jest do nawigacji po obszarze jednego regionu- kraju, wybranego z zestawu map z płyt CD. Tyle wyjaśnienia skąd różnica w cenie. Co do map, to do autorstwa przyznaje się firma C-Map a nie Teleatlas. Pozdrawiam

Moi (Adam Kubicki):
Alex, dzięki za zwrócenie uwagi i wyjaśnienie. Przeoczyłem ten symbol "c", choć nie znając sprzętu i tak nie znałbym różnicy. Teraz już doczytałem.

Jednak, co do map, to:
"Thanks to its extremely detailed TeleAtlas maps you will be able to find even the smallest town and the least important road."

To cytat ze stron producenta:
http://www.avmap.it/index.php?sec=1&sub=10&lang=en

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej