Nawigacja GPS > Nawigacja GPS - ogólnie

Najlepsze wyznaczanie tras.

(1/1)

emisiu:
Tak mnie przyszło zapytać Was z ciekawości - jaki soft przez Was używany najlepiej wyznacza trasy. Bez względu czy robi to online czy offline, czy korzysta z danych z nety czy nie. Po prostu który radzi sobie najlepiej w PL i najlepiej w EU.
Pytam bo skłoniło mnie do tego moje eksperymentowania, kiedy to przez ostatnich osiem miesięcy jeździłam sobie  z kilkoma urządzeniami równolegle. W sumie przejechałem tak ponad 18 tys. km w PL i 6 tys. na trasie PL-CRO. Sam testowałem w tym czasie AM EU, TT, Sygic, Waze, a w PL dodatkowo Yanosik i NE. No i wyszło mi tak że zarówno w EU jak i w PL zdecydowanie najlepiej trasy wyznaczało darmowe Waze.
To oczywiście moja subiektywna ocena, ale chciałbym wiedzieć czy ktoś ją również podziela? Czy może mieć w tym udział Google jako właściciel Waze od dwóch lat, choć wydaje się że Waze nie korzysta z danych Traffic od Googla a jedynie z bazy adresowej (mapy są inne).

Komarek.pl:
moge napisac tylko o eu i oczywiscie subiektywnie
najczesciej korzystam z tomtom pna i mobile, czesto google, czasami garmin, waze i sygic
w beneluxie i francji najlepiej trasy wyznacza tomtom trucker z traffikiem
w niemczech rownie dobrze trasy wyznacza garmin w skandynawii nie mam faworyta
pozostale apki na smartfony uwazam za slabe dla profi kierowcy

pozdr komarek.pl

berkowicz:
Ostatnio chyba Automapa. Sygic też dobrze sobie radzi, ale jego to używam jak jestem gdzieś pieszo, żeby na szybko znaleźć. Jak byłem w Niemczech to używałem TomToma.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej