PDA Ogólnie > Operatorzy GSM

Router Huawei B5933 do Lte Play ?

(1/1)

Pretor:
Witam.
Zmieniam internet z Netii na Lte z Play i potrzebuję kupić router do tego zestawu.
Miałem w domu na tygodniowym teście, router z Lte Plusa i 2 routery Huawei B593 i B315 z Lte Play.
Pod linkiem wyniki testu: Internet LTE Play: router Huawei B315 i Huawei B593 - test
Niestety router z Lte Plusa łapał u mnie tylko słabiutki sygnał na poddaszu i o normalnym necie to mógłbym tylko pomarzyć.
Za to Lte z Play dawało sobie całkiem dobrze radę i co ciekawe miałem na tych 2 routerach zupełnie rożne szybkości (co widać w teście który przeprowadziłem. Zdecydowany jestem na zakup routera Huawei B593 ale nie jestem peny czy dobrze robię. 

Może ktoś robił podobne testy i może polecić coś innego ?

jakubd:
Nie mam dostępu do B315 na razie, ale to ogólnie porównywalny sprzęt.
Żeby porównać jakiekolwiek urządzenia skutecznie, to na pewno nie w ten sposób - musisz zapewnić im porównywalne warunki.
M.in. trzeba też zrobić więcej pomiarów i uśrednić, do tego bardzo szybko blisko siebie w czasie i precyzyjnie dobrać serwer (SkyNet DC w Warszawie chyba działa najstabilniej i to do niego trzeba mierzyć prędkość niezależnie od lokalizacji w Polsce - dotyczy sieci komórkowych). I pamiętać, że to tylko pomiar na tę godzinę, tego dnia tygodnia, w tej części roku i do tego aktualne przez jakiś czas, bo liczba abonentów operatorów raczej nie spada z miesiąca na miesiąc, a i infrastruktura się rozbudowuje z czasem.
Również praca przez WiFi ma wpływ na pomiar - tylko kablem Ethernet się łączymy do pomiarów.

Generalnie moje doświadczenia z B593s-22, DWM-921 i podobne wnioski od znajomych o B315, MF28D i kilku innych (http://jdtech.pl/2015/02/stacjonarne-routery-lte-lista-zgodnosci.html ) wskazują, że stabilniej zachowują się jednak odpowiedni dobrane zestawy router+modem - choć w warunkach domowych nie ma to większego znaczenia, jak się sprzęt raz na 2-3 tygodnie zawiesi.
Mój prywatny ranking, to:
1. Dovado (dowolny) + E398
2. Dovado (dowolny) + E3372
3. Gargoyle PL (dowolny router zgodny z tym firmware i w miarę mocnym procesorem oraz gniazdem USB) + E3372
Dalej są dopiero zabawki inne, takie jak zintegrowane B593.

Pretor:
@jakubd, dziękuję za odzew i pouczające informacje.
Nie znam się na pomiarach wcale, robię je tak jak może je wykonać każdy laik.
Router Huawei B593 już kupiłem bo wcześniej nie znalazłem w necie żadnego info w temacie co zakupić aby LTE w domu śmigało bez problemu. Porównują w moich warunkach domowych obydwa routery B593 i B315, zdecydowanym liderem w moim domu został B593 i na razie muszę być z niego zadowolony. Martwi mnie jedynie dość słaby sygnał operatora, u mnie w całym domu 1-2 kreski na wyświetlaczu i przy jednej jest dość wyraźny spadek szybkości i pingu. Pokombinuję jeszcze z anteną zewnętrzną, kolega ma taka nową i mogę pożyczyć do testów bo jej nie używa. Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie :ok:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej