czy jeszcze warto BB storm2 9520?

  • 1 Odpowiedzi
  • 16532 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czy jeszcze warto BB storm2 9520?
« dnia: Grudzień 03, 2011, 09:46:31 »
witam.

na wstępie przepraszam, że to samo pytanie w 2 działach zamieszczam, ale zauważyłem po ilości postów że dział BB jest ... hmm... niszowy dość, więc zaryzykuję to samo pytanie w dwóch działach żeby podwoić szanse na upolowanie choć  jednego z ostatnich użytkowników bb ;)

chciałbym kupić blackberry storm2, ale pomijając aspekty techniczne czy nie jest na niego już za późno? jak wygląda sprawa z oprogramowaniem? tzn zastanawiam się czy nie lepiej jednak androida, na niego nowe oprogramowanie jeszcze będzie dostępne i w dodatku darmowych aplikacji sporo. a jak jest ze stormem?

pozdrawiam.

ps. dodam jeszcze do czego mi telefon potrzebny ;)
1. dzwonienie - ma być 100% niezawodny, nie zawieszać się itp, nie wyobrażam sobie żeby np z powodu zawiechy telefon się wyłączyl, budzik nie zadzwonił, kalendarz nie zapikał itp.
2. terminarz - muszę mieć kilka najbliższych spotkań widocznych na tapecie, nie wiem czy w standardzie to jest.
3. odbiór emaili - niekoniecznie przez usługę BB, może być normalnie (np. odbiór raz na 2 godziny)
4. przeglądarka internetowa -  nie korzystam za często ale żeby móc doraźnie wyszukać jakiś adres czy tel.
3. mile widziane jakieś gierki i odtwarzacz divx-ow dla zabicia czasu, prosta nawigacja może być g.maps

w tej chwili mam samsunga i780 na wm6.1

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: czy jeszcze warto BB storm2 9520?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2012, 12:42:32 »
Witam
Nie wiem niestety jak sprawuje się Storm. Ja mam 9700 i bardzo go sobie chwalę. Jeśli chodzi o storma to przynajmniej jedynka z tego co wiem nie była zbyt udana, jak było z dwójką niestety nie wiem. Tobie polecam 9300 trochę tańszy od storma chyba, że wolisz 9700 [dla mnie jest idealny].
Ad.1. Jeden z najlepszych jakie miałem zasięg trzyma dużo lepiej niż na androidzie czy też wm, czystość rozmów stoi na najwyższym poziomie. W tym punkcie moim zdaniem nie ma co się rozpisywać BB jest najlepsze.
Ad.2. Terminarz bardzo dobry. Jeśli chcesz mieć spotkania na ekranie głównym musisz zmienić skórkę w standardowej ja przynajmniej tego nie mam.
Ad.3. BIS - to świetna sprawa bez tego twój terminal traci połowę ze swojej funkcjonalności.
Ad.4. Polecam instalację opery chyba że masz zainstalowany os 6.0 i wyżej. Na niższych os'ach przeglądarka przypomina tą z symbiana. Po prostu nie jest to mocna strona BB.
Ad.3. ?? Gierki i divx nie uświadczysz na starych terminalach BB. Tylko proste graficznie gry. Chociaż jeśli chodzi o divx to jakieś na swoim odpalałem filmy bez kompresji i nie było problemu. Oczywiście są mapy google na BB są również  BlackebrryMaps czy jakoś tak, są to dedykowane mapy stworzone prze RIM. Jeśli chcesz cieszyć się grami i innymi bajerami to terminal z os 7 powinieneś sobie sprawić. Czyli 9900 9810 9860 9360- są to najnowsze paletki od RIM.
Mam nadzieję że pomogłem.
Od siebie dodam jeszcze, że BB ma świetną baterię, mi bardzo długo działa terminal na jednym ładowaniu.
Pozdrawiam.
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY