Klawiatura do PPC z pilota IR

  • 5 Odpowiedzi
  • 17365 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klawiatura do PPC z pilota IR
« dnia: Listopad 16, 2011, 16:22:49 »
Witam! W dobie szalejących cen klawiatur do PDA wpadł mi do głowy pomysł na klawiaturę do PPC wykorzystującą irdę z pilota do telewizora. Pomysł wygląda tak: mamy zwykłego pilota do telewizora, naciskamy na nim klawisze i możemy pisać teksty na pockecie(w moim przypadku na IPAQ hx2190b - jest odbiornik IR).

Głównym problemem jest to, czy można zmusić pocketa aby odczytywał sygnały z podczerwieni pilota i wypisywał znaki na ekranie. Nie muszą to być nawet polskie litery(bez altu, czy nawet innych kombinacji, shift i tym podobnych), wystarczą nawet małe alfabetu, 10 cyfr no i kropka  :E Najbliżej pomysłu działania jest znany NoviiMedia NR Deluxe tyle że on zapamiętuje komunikaty a żeby tak jeszcze mógł z nich korzystać w ramach pocketa(pisanie)...

Po drugie, czy pilot IR może w miarę szybko wysyłać sygnały do odbiornika w pda? Gdyby tylko można było wpisywać znaki to fajnie byłoby spiąć takiego pilota ze zwykłą klawiaturą PC, tak żeby odbiornik wystawał poza jej obudowę, a odpowiednie styki od klawiszy na pilocie podpiąć kablami do fizycznych klawiszy w pecetowej klawiaturze - no i można by było mieć skromną klawiaturę do notatek np z wykładów na PPC za grosze, bo o to tu tak na prawdę chodzi :wink:

Rozwiązanie takie byłoby mniej prądożerne i o niebo tańsze jeśli chodzi o porównanie z klawiaturami na BT, a problem zamocowania uchwytu na PPC żeby być w kontakcie IR-IR to nie problem.

Proszę o jakiekolwiek pomysły, szczególnie software'owe, mogłoby być nieźle coś takiego stworzyć ;P
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2011, 16:27:34 wysłana przez Gram »

*

Offline Ralf63

  • ***
  • 464
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Klawiatura do PPC z pilota IR
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2011, 17:32:23 »
Nie chcę się wymądrzać bo nie znam się dokładnie w tym temacie ale to nie jest tak że PPC/pilot mają nadajnik IR (wysyłają sygnał tylko) a TV ma odbiornik (tylko odbiera sygnał). Coś na podobieństwo z GPSem.
HTC Desire Z 2.3.4 + 8 GB
iPhone 3GS 32 GB

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Klawiatura do PPC z pilota IR
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2011, 17:45:46 »
nie, komunikacja działa w obie strony
dawno zresztą już wymyślono klawiatury do palmtopów na podczerwień, istniały też adaptery do podłączania zwykłej pecetowej klawiatury i komunikujące się z PDA przez IR
tylko że te wynalazki dawno odeszły do lamusa razem z IRdą w urządzeniach

a kolega teraz odkrywa na nowo Amerykę ;)

Odp: Klawiatura do PPC z pilota IR
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2011, 23:10:10 »
Stąd też ten iście szalony pomysł. Przeleciałem już dawno sieć wzdłuż i w szerz, o tych adapterach też mi było wiadomo. Dałoby rade pewnikiem napisać jakiś sterownik żeby taki pomysł mógł wejść w życie(sterownik pod pilota?!). Dużo starszych PDA - wiadomo - ma jeszcze IRdę. Przyszło mi na myśl po testowaniu tego Novii Remote.
Na upartego wielu już próbowało pecetową klawiaturę podłączać  :evil: wyjdę na szaleńca, ale będę szukać dalej. Można przecież zmienić przeznaczenie takiego wynalazku -np. pilotem od telewizora strzelać w drugą część pokoju i sterować muzyką w pda przypisując jakieś konkretne funkcje... O, a może ktoś coś wie na ten temat, przecież można to wciągnąć pod jeden wątek
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2011, 23:18:17 wysłana przez Gram »

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: Klawiatura do PPC z pilota IR
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2011, 10:41:03 »
A może byłbyś zainteresowany klawiaturą na IR - Palm Universal Wireless keyboard? Mam do sprzedania :)



Are you shpongled?

Odp: Klawiatura do PPC z pilota IR
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2011, 00:11:33 »
 :grin: dzięki za prop. ale celowo umieściłem wątek w "zrób to sam".  Niemniej, po dalszych poszukiwaniach trzeba stwierdzić: póki nie znajdzie się ktoś od software'u nie ma co kombinować!