Android OS > Oprogramowanie Android

[Best Of Apps] - zbieranie ulubionych aplikacji (wątek przewodni)

(1/1)

lemar123:
Jak wiemy Android Market ma już setki tysięcy aplikacji i liczba ta rośnie.
Jednocześnie nie jest łatwo znaleźć tę właściwą aplikację - najpopularniejsze są znane, ale wielu z Was używa znalezionych przez siebie aplikacji, którymi mogłoby lub chciałby się podzielić z innymi. Stąd ten pomysł.

Aby zebrać najpopularniejsze wśród androidowych użytkowników PDAClub aplikacje i przy okazji zrobić aktualizację zestawienia Best Of Android Apps zamierzam przez najbliższe tygodnie wystawiać odrębne wątki dla poszczególnych kategorii aplikacji.

Zapraszam do wspólnego zbudowania czegoś w rodzaju bazy wiedzy o najlepszych aplikacjach androidowych. Niewykluczone, że docelowo przyjmie to postać Wiki z możliwością wspólnej pracy nad zawartością. To zdecydowanie ciekawsze niż baza wiedzy o samym Androdzie (jakich wiele), choćby nawet miała już formę Wiki :wink: :ok:.
Skoncentrujmy się przede wszystkim na darmowych aplikacjach, ale jeśli coś kosztuje kilka złotych i jest BestOf to oczywiście też dodajemy.

Planowane kategorie (lista niepełna), a w nawiasie osoba, która chce założyć wątek (jeśli nie ma to pewnie też ja)
01. Menedżery Plików
02. Odtwarzacze Wideo
03. Przeglądarki Internetowe - OnLine
04. Odtwarzacze Myzyki
05. Liczniki połączeń i Danych
06. Klienty Poczty Elektronicznej
07. Przeglądarki Obrazów
08. Klienty FTP
09. Informacje o Systemie Operacyjnym
10. Benchmarki
11. Przeglądarki Internetowe - OffLine
12. Narzędzia związane z Baterią
13. Komunikatory
14. Strojenie i Optymalizacja
15. Streaming (audio i wideo)
16. Klienty News/RSS
...

Dla każdej z kategorii powstanie wątek z rekomendacjami i możliwością wskazania używanych przez siebie aplikacji.
Propozycja aplikacji powinna składać się z jej nazwy, krótkiego opisu i uzasadnienia dlaczego Waszym zdaniem zasługuje na uwagę (można wskazać jakąś unikalną funkcjonalność lub cechę), informacji czy jest płatna i linku do strony aplikacji w android market. Jako minimum prawidłowa nazwa aplikacji i link do Android Market.
Po kilku tygodniach w wątku danej kategorii za pomocą ankiety wyłonimy zwycięzcę, a lista znajdzie się w głównym wątku PDAClub Best Of Android Apps.
Proszę o nie zadanie pytań dotyczących problemów z dana aplikacją - w tym celu należy założyć odrębny wątek z nazwą aplikacji i opisem problemu w tytule.

W tym wątku proszę o propozycje interesujących Was kategorii (aby zostać jej opiekunem)) i uwagi oraz pomysły dotyczące organizacji tego zagadnienia. Zainteresowanych opieką nad którąś z powyższych kategorii (lub jakiejś nowej) proszę o kontakt na PW lub do któregoś z moderatorów androidowych - dodadzą Was do listy.
Kolejność kategorii może zostać zmieniona, jeśli ktoś chciałby zająć się wcześniej niż wynika z planu powyżej.

lemar123:
(rezerwacja)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej