Android OS > Android - Ogólnie

[Poradnik] Pimp my android

(1/13) > >>

don.kamillo:
Android daje sporo możliwości konfiguracji, od launcherów do wyglądu animacji.
Nie ma co się zastanawiać, który launcher jest najlepszy, bo działanie każdego jest uzależnione od modelu telefonu. Dochodzą do tego jeszcze upodobania.
Może niektórzy nie przykładają wagi do wyglądu pulpitu, ale na telefonie wykonuję sporo czynności, zatem często spoglądam na ekran. Zatem chcę, żeby był on estetyczny.
Wrzucam tu swój mały zbiór tapet, ikon oraz ewentualne linki do użytych przeze mnie widgetów.
I oczywiście efekt, co można zrobić z powyższych składników mając odrobinę czasu i chęci.
Osobiście stawiam na minimalizm na głównym pulpicie, reszta użytkowych programów jest zawsze schowana na innych.
Nie wiem, jak wątek się rozwinie, czy będą zainteresowani. Jeśli tak, będzie przeze mnie rozwijany o nowe paczki.

A zatem do dzieła.
Wrzucam tu dwa linki do mojego zbioru tapet. Większość jest w rozdzielczości 960x800 - typowy rozmiar dla ekranów WVGA, ale mniejsze też spokojnie je obsłużą. Paczki mają po ok. 100 MB. Są to wyselekcjonowane przeze mnie tapety z różnych portali z tapetami. Większość pochodzi z zedge.net oraz deviantarta. Nie jestem autorem żadnej, nie roszczę sobie do nich praw.
Poniżej przykładowe screeny z zawartością:




Tapety part 1
Tapety part 2
update: można ściągać pojedyncze obrazki, a nie całe paczki.
Tapety


Niektórzy może nie przykładają wagi do tego, aby ikony współgrały z tapetą, albo nie chce im się takich szukać.
Ja szukam, bo ikony pasować muszą.
Wrzucam zatem swoje zestawy ikon. Nie jestem ich autorem, znalazłem je w sieci, nie roszczę do nich żadnych praw. Nie znam autorów części z nich.




AelousHD



Black



Codex_w_Reflections



Icons_for_Android_By_knight



iphone



Leather_Badges_V2Addon



paper_icon



Silver



social_icons



White_2
Wiem, że to screen jednej ikony, ale one są białe i nic nie byłoby widać na białym tle. Tych ikon jest 101.

 update:

Evil


Naklejki


Color stroked icons


sista relase by soundforge


iphonews


Bąbelki


Woodstock


Black

Widgety.
Tu będzie bez screenów, jak widget wygląda można sobie sprawdzić w markecie.
Jako launchera używam GO launcher pro (free). Głównie dlatego, że jako chyba jedyny darmowy umożliwia zmianę rozmiaru widżetów na pulpicie.
Moje widżety:
Minimalistic text - free
MIUI clock - free
D-Clock - free
SiMi clock - free
Retro clock - free
Distortion clock - free
Bob Clock 3d - free
Circle battery - free
Beautiful widgets - płatne
Widget locker - płatne
WP7 lockscreen - free
Launcher 7 - free
Agile lock

update:
mClock
oraz skórka stylizowana na MIUI:
skin


Tymi widgetami i programami najczęściej "buduję' swoje themesy, aby cieszyły oko ;) Oczywiście używam różnej konfiguracji, aby całość do siebie pasowała.


Dock
Oczywiście wygląd docka także można zmienić.
To kilka moich propozycji.
Poprzednie docki wraz z zupełnie nowymi są dostępne pojedynczo, lepiej widoczne.
Docks

Czionka.
Oczywiście czcionkę też można zmienić. Uatrakcyjnia ona wygląd androida.
Najlepiej użyć do tego programu Font changer (za free z marketu dla zrootowanych telefonów).
Czcionki w zasadzie mogą być dowolne. Zawsze można je zmniejszyć lub zwiększyć za pomocą tego małego tutoriala mojego autorstwa :P


Efekt końcowy.
Takie oto pulpity można osiągnąć stosunkowo niewielkim nakładem pracy mając wyżej wymienione elementy. Wygląd pulpitu jest mojego autorstwa, nie jest znikąd skopiowany, wszelkie podobieństwa są przypadkowe.




















update:




















Kolejne elementy składowe do urozmaicenia pulpitu będą sukcesywnie dowawane, oczywiście jeśli będzie zainteresowanie tematem.
O ewentualnych nowościach i kolejnych zmianach będę pisał w tym wątku, a także na specjalnie stworzonym do tego twitterze. Na niego i na forum będę wrzucał screeny.
Może temat "Pochwal się swoim pulpitem odżyje i dorówna wątkowi z działu o WM ;)
Prosiłbym o sugestie co dodać, zmienić, odjąć, wyrównać ;)

Wszelkie prośby i zapytania proszę umieszczać w tym wątku, nie na PW.




Całość jest własnością moją i pdaclub.pl

vonski:
Fajne  :ok:
Masz jeden tag walnięty, przy linku do Go Chera Pro. Ale całość super ;)

don.kamillo:
Poprawiony.
Dzięki :ok:
Mam nadzieję, że się rozwinie ;)

xspojlerx:
j.w +100 super temat :ok:

dorsz85:
"+1" :ok: Takiego wątku brakowało.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej