DESTINATOR 3 z polskimi komunikatami

  • 16 Odpowiedzi
  • 5279 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DESTINATOR 3 z polskimi komunikatami
« dnia: Lipiec 03, 2005, 23:30:52 »
Witam,
czy ktoś wie jak można wgrać komunikaty głosowe po polsku do destinatora 3 (może da się jakoś skopiować pliki z MIO 168 z wgraną MIO MAP -  tam menu i komunikaty są po polsku .

*

Offline iwi

  • **
  • 240
    • http://www.inmo.com.pl/gps
DESTINATOR 3 z polskimi komunikatami
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2005, 23:47:26 »
Potrzeba pliki wav z komunikatami. Poszukaj w archiwum bo pisalem o tym. Niestety nie znam nikogo kto ma MIOMAP i dlatego nie wiem czy tak samo sa nazwane katalogi czy nie.

DESTINATOR 3 z polskimi komunikatami
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2005, 23:53:02 »
Właśnie zgrałem wavy z MIO MAP i coś pokombinuje typowe wklejenie do pliku nie pomaga .W menu wyboru języka nie widzi polskiego no nic powalcze jeszcze jak się uda napewno napiszę chyba że ktoś wcześniej to już testował czekam na cenne informacje.
Ps.głosik pani z MIOMAP "tragedia"nie ma jak Jadzia z AUTOMAPY :)

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
DESTINATOR 3 z polskimi komunikatami
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2005, 09:34:20 »
co do polskiego menu to juz to bylo na forum - poszukaj - wystarczy wyedytowac jeden plik tekstowy i pozmieniac sobie komendy - robota na 2 godziny i masz menu po polsku - musisz tylko uwazac zeby nie pisac za dlugich slow w tlumaczeniach bo moga ci sie potem nie miescic pod przyciskami

*

Offline k.lukas

  • **
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S / Iphone 3G
DESTINATOR 3 z polskimi komunikatami
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2005, 18:22:54 »
Cytat: lipciopda
co do polskiego menu to juz to bylo na forum - poszukaj - wystarczy wyedytowac jeden plik tekstowy i pozmieniac sobie komendy - robota na 2 godziny i masz menu po polsku - musisz tylko uwazac zeby nie pisac za dlugich slow w tlumaczeniach bo moga ci sie potem nie miescic pod przyciskami

Lipciopda możesz wskazać ten wątek. Przekopuje całe forum i nie mogę tego zlokalizować.

*

Offline iwi

  • **
  • 240
    • http://www.inmo.com.pl/gps
DESTINATOR 3 z polskimi komunikatami
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2005, 21:16:46 »
Podaj maila to CI wysle. Nie jest to dobre tlumaczenie bo ostateczna wersje zmazalem sobie robiac  fullbackupa po zakupie TTN, ale jakas stara wersje z przetlumaczonymi  menu ok 80% to juz cos.

*

Offline k.lukas

  • **
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S / Iphone 3G
DESTINATOR 3 z polskimi komunikatami
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2005, 21:31:46 »
Super będę wdzięczny.
lukas.kuc@poczta.fm

A tak przy okazji to który plik należy zmodyfikować.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
DESTINATOR 3 z polskimi komunikatami
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2005, 23:41:32 »
sa to pliki inf w katalogu common\interface\visual\all

a tu masz watek, o ktorym wspomnialem
http://www.pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=15174

*

grnt

DESTINATOR 3 z polskimi komunikatami
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 10, 2005, 00:06:05 »
Chyba mam spolszczenie do MioMap. PDA kupowałem bez MioMap ale na płycie cd z instrukcją i innymi rzeczami jest owo spolszczenie. Płyta była dołączona do PDA. Jeśli jesteś zainteresowany daj znać. Sprawdzę to cd i ewentualnie podeślę potrzebne pliki mailem. Instalacja tego pakietu jest opisana w materiałach zamieszczonych na cd.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
DESTINATOR 3 z polskimi komunikatami
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 10, 2005, 00:44:20 »
grnt ale jak mamy ci dac znac skoro zadnego kontaktu do siebie nie zostawiles a w profilu go rowniez nie ma...?

*

grnt

DESTINATOR 3 z polskimi komunikatami
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 10, 2005, 01:23:08 »
Już sprawdziłem jest jeden plik .stg
Kiedyś Jakub napisał że jest to plik backapu. Jak wczytałem do mojego Mio bez MioMap to pojawiły się w menu programs skróty opisane po polsku, wydaje mi się że z Destinatorem / MioMap będzie to działać.
Plik ma wiekość 15,4 MB. Moja skrzynka nie przesyła plików tej wielkości. Jaśli ktoś chce przetestować to niech opisze sposób w jaki mogę to wysłać. Dane zaraz uzupełnie w profilu, choć w tym temacie to nie pomoże.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
DESTINATOR 3 z polskimi komunikatami
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 10, 2005, 02:11:32 »
Cytat: grnt
Plik ma wiekość 15,4 MB. Moja skrzynka nie przesyła plików tej wielkości. Jaśli ktoś chce przetestować to niech opisze sposób w jaki mogę to wysłać. Dane zaraz uzupełnie w profilu, choć w tym temacie to nie pomoże.
no to troche dziwne bo caly program Destinator zajmuje ok 3.5MB a pliki tekstowe o ktorych wspomnialem to kilkanascie KB - byc moze MioMap jest tak zrobione, ze w tym pliku sa rowniez polskie komunikaty dzwiekowe, ktore sa wrzucone bez zadnej kompresji itp - ale wtedy watpie zeby to normalnie ruszylo z Destinatorem - jakby nie patrzec to 15MB na przetlumaczone menu to troche za duzo

*

grnt

DESTINATOR 3 z polskimi komunikatami
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 10, 2005, 02:21:33 »
Sprawdziłem raz jeszcze. Plik nazywa się polski.stg ma 15,5MB.
Może jest to zrobione na zasadzie backupu wszystkiego. Może do mio wpakowali spolszczenie, zrobili backup i umieścili to cd. W każdym razie może ktoś zechce to sprawdzić.

[Dodano: 2005-07-10 02:23:51]
Ja nie mam destinatora, ale przy pomocy activsync zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją. Pojawiły się ikony ale po kliknięciu wyświetlał się komunikat o braku plików docelowych.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
DESTINATOR 3 z polskimi komunikatami
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 10, 2005, 10:27:08 »
STG to jest backup robiony ActiveSynciem. Pewnie jest to backup calosci systemu.

*

grnt

DESTINATOR 3 z polskimi komunikatami
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 10, 2005, 13:24:24 »
Czyli problem wielkości pliku wyjaśnił Jakub.
Może jest szansa udostępnienia tego na jakimś ftp, chyba że zainteresowani znają jakieś konta pocztowe pozwalające przesłać plik tej wielkości. Mogę jeszcze sprawdzić jaka będzie wielkość po spakowaniu.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
DESTINATOR 3 z polskimi komunikatami
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 10, 2005, 20:14:04 »
a nie prosciej zebys to odtworzyl i wyciagnal wlasciwe pliki?

*

grnt

DESTINATOR 3 z polskimi komunikatami
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 10, 2005, 23:32:03 »
Może i prościej. Tylko że wymaga to znalezienia tych plików. To oczywiście nie problem. Zastanawiam się tylko czy odtworzenie takiego backupu powoduje tylko pojawienie się dodatkowych plików w PDA czy może jeszcze coś zmienia w Destinator i Windows.
1.Moja wiedza na temat PDA pochodząca z instrukcji oraz faq i forum na PdaClub ogranicza się do problemów użytkowych i zagadnień związanych z programami które używam.
2.Uważam że lepszym rozwiązaniem jest posiadanie całego pliku .stg i postępowanie zgodnie z instrukcją do tego dołączoną bo w takim przypadku nawet mało zaawansowany posiadacz Mio i Destinatora wszystko zrobi sam i będzie cieszył się Destinatorem PL.
3.W związku z pkt 1 mogę popełnić jakiś błąd lub czegoś nie zauważyć.
4.Jeżeli ktoś odtworzy ten backup i coś nie będzie działać będę pewien że nie ja jestem winny.
Uważam jednak że pomysł jest bardzo dobry bo użytkownicy Destinatora zainstalowanego na innych niż Mio PDA mogliby wykorzystać te pliki i może byłby np. IpaqMap PL.