Tattoo jako modem do PC - jak to zrobić?

  • 0 Odpowiedzi
  • 4067 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Tattoo jako modem do PC - jak to zrobić?
« dnia: Grudzień 13, 2009, 13:05:09 »
Witam,

Chwila eksperymentów i... udało się :)

1. Co potrzebujemy?
  • Urządzenie - to raczej oczywiste że z kartą sim z odpowiednim pakietem lub jak ktoś woli to bez...
  • Kabel USB - najlepiej extUSB (ten ze śmieszną końcówką) - na zwykłym nie chciało mi się połączyć.
  • Plik Instalacyjny HTC Sync - znajdujący się na karcie w zestawie z Tattoo

2. Zaczynamy!
  • Podłączamy do PC Tattoo w trybie pamięci masowej, zgrywamy na dysk HTC Sync i instalujemy z odłączonym Tattoo (ważne)
  • Po instalacji komputerek poprosi nas o reset - wykonajmy to.
  • W Tattoo upewniamy się że mamy zaznaczone pole "zapytaj mnie" w ustawienia > podłącz do komputera.
  • Przy pierwszym podłączeniu komputer będzie szukał sterowników do Tattoo jako modemu - kolejny punkt jest bardzo ważny
  • Wybieramy "zlokalizuj samodzielnie sterownik" i określamy ścieżkę jako np: "C:\" - i klikamy wyszukaj. Komp sam zacznie mielić i szukać sterownika którego wrzuciło HTC sync do windowsa
  • Ważne - do póki nie będziemy mieli poprawnie zainstalowanego sterownika od użytkowania modemu w Tattoo będzie on wyświetlany w menadżerze urządzeń jako "android based device" z wykrzyknikiem. Po prawidłowej instalacji będzie on się znajdował w "Karty sieciowe" jako "HTC Remote NDIS based Device"
  • Po wybraniu udostępniania na Tattoo powinno powstać nowe połączenie sieciowe które udostępni internet.

3. Na co uważać i co może powodować problemy?
  • Sieć Hamachi - wirtualny LAN - gdy miałem stworzone połączenie hamachi za nic nie mogłem połączyć się za pomocą Tattoo - po wyłączeniu połączenia sieciowego wszystko wróciło do normy.
  • O poprawnie skonfigurowanym internecie w Tattoo nie muszę wspominać.
  • Poprawne zainstalowanie sterownika - gdy zainstalowany pozostanie błędnie trzeba go usunąć z menadżera, zresetować PC i znowu spróbować.

Chyba tyle.
Dajcie feedback czy na Sense z Hero też działa.
Pzdr.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2009, 13:07:59 wysłana przez beju »
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1