HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat

  • 28 Odpowiedzi
  • 10253 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pegaz666

  • *
  • 85
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Diamond
HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« dnia: Sierpień 25, 2009, 21:16:00 »
Witam, jestem uzytkownkiem HTC Diamond ale juz mam dosyc tego spowolnialego windowsa i nie sadze aby w kolejnych jego odslonach sie to zmienilo. Chcialbym aby moj system operacyny byl mozliwie zblizony szybkoscia do Iphona. Iphona mialem i nie chce nie kreci mnei ta zabawka. Dylemat mam pomiedzy dwoma modelami o ktorych mowa w temacie. Bardziej podoba mi sie HTC magic gdyby tylko Hero nie mial tego "zakrzywienia" tak wyrazistego. Tutaj moje pytanie: Czy po wgraniu do Magica romu od Hero bede mial Hero zamknietego w obudowie magica? Oczywiscei poswiece aparat 5mp z hero na rzecz 3.2 co wystarcza ale czy jesli chodzi o hardware magic w czyms ustepuje Hero? Czy magic z htc sense z hero bedzie tak samo szybki jak fabryczny Hero? Jesli ktos wie cos na ten temat - bawil sie hero albo magic bardzo prosze o odpowiedz bo mam dosc zwalniajacych systemow ktore chodza tylko dobrze jak nic sie nie robi ja potrzebuje telefonu ktory reaguje. Dlatego jesli Magic mialby byc wolniejszy i mniej wydajny poczekam sobie na Hero.

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2009, 21:24:27 »
moim zdaniem topic do zakupów :P

romy hero na inne urządzenia to porty magic teoretycznie ma sie nie doczekać oficjalnego senseui co oznaczałoby jak w przyadku g1 że poporstu z nim nie wyrobi acz warto zajrzeć na xda-dev i sprawdzic co na ten temat maja inni userzy....
Evendim na prezydenta!

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2009, 21:33:41 »
Po pierwsze - Evendim - czytałbyś newsy to byś wiedział że dla HTC Sapphire będzie oficjalnie HTC Sense :P

Po drugie - Hero ma więcej ramu od HTC Sapphire - Hero - 288 mb, Sapphire - 192 mb (wersja standardowa, wersje z orange mają więcej - 288 jak Hero)

po trzecie - Hero nie jest tak świecący jak Sapphire, walory estetyczne są dużo wyższe :P

po czwarte - Sapphire ma większą kulkę przez co jest wygodniejsza :)

IMO wybrałbym HTC Sapphire (w wersji orange), jeśli nie potrzebujesz super aparatu. W G1 też mam 3,2 i robi zdjęcia miut.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline pegaz666

  • *
  • 85
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Diamond
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2009, 21:52:44 »
Dzieki beju za odpowiedz wiem wlasnie ze sa dwie wersje Magica czyli rozumiem ze wybierajac ta z orange Magic nie odstawalby w szybkosci dzialania od Hero. Wole gabaryty Magic'a trzymalem oba w reku i jakos lepiej mi Magic lezal niestety byly to atrapy w UK i nie moge nic powiedziec o szybkosci dzialania. Widze ze masz kolego G1 - jestes zadowolony z androdia? Duzo lepiej sie sprawuje jako "telefon" urzadzenie z tym systemem a nizeli z WM ? Dlaczego chce przejsc na androida? Otoz ogladajac filmik o Hero ktory mozna znalezc w ostatnich news'ach bardzo spodobalo mi sie wlaczanie - wylaczaie telefonu no i oczywiscie blokada. Jest to perfekcyjne a nie okropny wklesly guzik na gorze jak HTC DIAMOND i brak blokady jak wiekszosc pda zreszta.(Ps prosze mi nei pisac o jakis 3rd part apps typu s2u2 i wiele innych) Poprostu Hero wyglada mi na telefon z funcja palmtopa a nie palmtopa z funcja telefonu..

PS. Widze ze posiadasz i7500 ? wart swojej ceny ? Jak wypada na tle konurencji (Hero, Magic)?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2009, 21:57:52 wysłana przez pegaz666 »

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2009, 22:15:20 »
ma dużo wad model i7500. Ale przeczytasz o tym niebawem w recenzji dłuższej...   B) A androida używam już od ponad 3 miesięcy i jest ok :)


Cytuj
Poprostu Hero wyglada mi na telefon z funcja palmtopa a nie palmtopa z funcja telefonu..
i tak dokładnie jest.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline cardax

  • ***
  • 303
  • Made in Japan
    • Reklama
  • Sprzęt: Jornada 720,Jornada 728,Htc Hero,Ipaq 914c,Sony U3
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2009, 22:39:19 »
Dzieki beju za odpowiedz wiem wlasnie ze sa dwie wersje Magica czyli rozumiem ze wybierajac ta z orange Magic nie odstawalby w szybkosci dzialania od Hero. Wole gabaryty Magic'a trzymalem oba w reku i jakos lepiej mi Magic lezal niestety byly to atrapy w UK i nie moge nic powiedziec o szybkosci dzialania. Widze ze masz kolego G1 - jestes zadowolony z androdia? Duzo lepiej sie sprawuje jako "telefon" urzadzenie z tym systemem a nizeli z WM ? Dlaczego chce przejsc na androida? Otoz ogladajac filmik o Hero ktory mozna znalezc w ostatnich news'ach bardzo spodobalo mi sie wlaczanie - wylaczaie telefonu no i oczywiscie blokada. Jest to perfekcyjne a nie okropny wklesly guzik na gorze jak HTC DIAMOND i brak blokady jak wiekszosc pda zreszta.(Ps prosze mi nei pisac o jakis 3rd part apps typu s2u2 i wiele innych) Poprostu Hero wyglada mi na telefon z funcja palmtopa a nie palmtopa z funcja telefonu..

PS. Widze ze posiadasz i7500 ? wart swojej ceny ? Jak wypada na tle konurencji (Hero, Magic)?

Ja ci powiem tak

Mam Diamonda I Htc Hero Obok

Nie cierpię firmy Google (prywatnie)
Ale

Po prostu HTC zrobiło z Hero bardzo dobry telefon Diamond pojdzie do niszczarki wkrótce  :P

Zrobiłem mały filmik z porównania obu

http://www.youtube.com/watch?v=AieuPLncqaw









 
Htc Hero.Star Track ,Diamond,HTC TOUCH,HP914c
jaq3,dell Axim,Casiopeia,Ethen Obecnie mój kochany Imate 9502
Es400 Blackberry 9900 Android dla androidów :)

*

Offline jacek73

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9780, iPAQ 316
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2009, 23:01:32 »
Mam aktualnie Hero i Magica. Porównując "na szybko":

- ten biało-srebrny kolor Hero, jak dla mnie, odpada. Niestety, "ciemne" Hero są duuużo droższe.
- niewątpliwie Magic leży lepiej w ręce, jest trochę cieńszy i chyba minimalnie lżejszy
- kulka, przydatna. W Hero mniejsza ale działa jakby z lekkim, "przyjemnym" oporem. W Magicu mimo wszystko trochę wygodniejsza w użyciu- -- Magic bez HTC Sense nie jest zły, można go upiększać i upodabniać do Sense do woli. Interfejs w Hero na pewno ładniejszy i wygodniejszy
- oryginalny Magic nie rootowany, wydaje się szybszy w działaniu w porównaniu z Hero. Ogólnie wszystko działa super szybko, bezproblemowo i na pewno będziesz mile zaskoczony.

Jestem z Androidem od paru tygodni. Przesiadka z WM. Ogólnie miłe zaskoczenie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2009, 23:04:07 wysłana przez jacek73 »

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 26, 2009, 09:43:39 »
Po pierwsze - Evendim - czytałbyś newsy to byś wiedział że dla HTC Sapphire będzie oficjalnie HTC Sense :P


A widzisz niespodzianka :D
Evendim na prezydenta!

*

lipalipski

Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 26, 2009, 10:59:22 »
wylaczaie telefonu no i oczywiscie blokada. Jest to perfekcyjne a nie okropny wklesly guzik na gorze jak HTC DIAMOND i brak blokady jak wiekszosc pda zreszta.(Ps prosze mi nei pisac o jakis 3rd part apps typu s2u2 i wiele innych)
Jak nie ma blokady, jak jest. Przytrzymaj przycisk END. Na WM6.5 jest nawet suwane odblokowywanie, jak w iPhone, tylko z dodatkowym wodotryskiem.

Przycisk wyłączania w MDA CIV rzeczywiście kiepski, ale nie każdy PDA z WM to MDA Compact.

*

Offline pegaz666

  • *
  • 85
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Diamond
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 26, 2009, 11:33:57 »
Moze i jest taki sposob blokowania ale on mi nie odpowiada z kilku wzgledow o ktorych nie bede tu pisal. Podoba mi sie kolor bialy Magic'a ale na allegro bialego mozna dostac tylko z Vodafone'a czego nie chce ze wzgledu na mniejsza ilosc ramu. Czy sa wogole biale Magic nie z Vodafone???

*

lipalipski

Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 26, 2009, 12:23:32 »
Nie ma blokady w większości PDA -źle.

Okazuje się, że jest, bo to funkcja systemowa tylko się nie chciało nauczyć obsługi urządzenia -to się nie podoba.

Okaże się, że można ją aktywować inaczej niż przyciskiem END (bo można) -też będzie źle.

Jednym słowem -pierdzielenie.


nie ma co się unosić i prezentować niski poziom, dbajmy o język polski... // beju
Od kiedy słowo pieprzenie, jest wulgaryzmem. Pieprzyłeś kiedyś jakąś potrawę? Poza tym, jeśli dbasz o język polski u mnie, to najpierw przyjmij do wiadomości, że w słowniku języka polskiego istnieje słowo "pieprzenie" i było poprawnie przeze mnie napisane. Następnie zauważ, że zmieniając słowo "pieprzenie" na "kwiatki i stokrotki" po wyrażeniu "jednym słowem" popełniasz błąd logiczny. A na koniec, za nim poprawisz kogoś, kto zasadniczo błędów nie popełnia (a w dodatku wykropkował na wszelki wypadek słowo, które nie przypadło Ci do gustu), zadbaj, aby w Twoich postach widać było dbałość o poprawne używanie języka polskiego -na przykład napomnienie mnie, w formie zdania, winno zaczynać się wielką literą. Albo przypomnij sobie przysłowie o kotle, który smolił.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2009, 11:16:15 wysłana przez lipalipski »

*

Offline pegaz666

  • *
  • 85
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Diamond
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 26, 2009, 14:12:56 »
Nie ma blokady w większości PDA -źle.

Okazuje się, że jest, bo to funkcja systemowa tylko się nie chciało nauczyć obsługi urządzenia -to się nie podoba.

Okaże się, że można ją aktywować inaczej niż przyciskiem END (bo można) -też będzie źle.

Jednym słowem -kwiatki i stokrotki


nie ma co się unosić i prezentować niski poziom, dbajmy o język polski... // beju
Ok... Nie o tym dyskusja w tym temacie ale w takim razie powiem o co chodzi zeby mi nikt nic nie zarzucal ze nie czytam instrukcji itp. Instrukcji to ja nie musze czytac bo doskonale znam sie na tym i nie jestem laikiem w tej dziedzinie. Zadna ameryka z Long Red button press ze sie blokuje: po pierwsze 3 sek do za dlugo( niejeden na xda pisal o tym czy nie da sie tego skrocic bo nie jest to wygodne) po drugie potrafie to obejsc mapujac pod jednego sofkeya malego exe'ca ktory jednoczesnie wylacza i blokuje urzadzenie za pomoca blokady windowsowej. Dlaczego to robie a dlatego ze jak pisalem nie znosze uzywania guzika u gory i dzieki temu wylaczyc i zablokowac telefon moge za pomoca jednego tapniecia w softkey'a. Poprostu zaznaczam w opcjach zeby nie blokowal mi przyciskow i moge wybudzic telefon którymkolwiek.  No to gdzie problem? a no tu ze windowsowa blokada nie ma ustawialnego czasu podswietlenia przy probie sprawdzenia godziny lub przypadkowego wcisniecia jakiegokolwiek guzika ekran swieci sie 40 sekund co jest strata baterii ktora i tak jest do bani. Prosze nie pisac zebym sobie zmienil w opcjach zarzadzania energii backlight time na mniej bo to dotoczy calego urzadzenia a nie tylko ekranu blokowania. Chcialbym aby podczas blokady ekran swiecil sie max 5 sek. w przypadu nacisniecia guzika ale jest to niemozliwe ustawienie tego czasu! Poprostu chce zeby blokowanie dzialalo jak w zwyklej komorce zablokowany naciskasz jakis guzik podswietla sie patrzysz czy nie ma smsa, ktora godzina itp i po paru sekundach sie przyciemnia , a jak telefon odblokowany to ekran wylacza sie np po 40 sek nieaktywnosci. Czy to az tak takie wydziwione wymaganie? Kazda do cholery komorka tak ma wiec dlaczego zaden czlowieczek od windowsa nie pomyslal o takiej "glupocie" ktora ratuje tyle cennej energii!

ALE Wracajac do tematu ponawiam przysloniete pytanie "Czy sa wogole biale Magic nie z Vodafone??? Bo na allegro nie widze cos?? "
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2009, 14:18:25 wysłana przez pegaz666 »

*

Offline Jasiu

  • *
  • 70
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 26, 2009, 22:44:17 »
Mam Magica z orange i Hero z play. Jest spora roznica miedzy tymi telefonami. W Hero bateria trzyma dluzej (podobne pojemnosci ale w hero jest wieksza). Magic ma bardzo rysujaca sie obudowe na hero zero sladow. Hero ma dodatkowo wyjscie jack wiec jak ktos lubi posluchac muzyczki na dobtych sluchawkach. Nie jestem do konca pewien ale Megic chyba nie obsluguje formatu video H.264 a Hero tak.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 27, 2009, 01:41:24 »
Nie ma sie specjalnie nad czym zastanawiac. Magic i Hero maja w zasadzie te same podzespoly (roznica tylko w aparacie 3.2 vs 5, co i tak jest zadna roznica), a soft i tak beda mialy ten sam, co zostalo oficjalnie potwierdzone. Na temat wygladu nie ma do dywagowac, wiadomo rzecz gustu. Ale wiekszosc obserwatorow i uzytkownikow opwiada sie przewaznie za Magikiem, podkreslajac jego elegancje i ergonomie.
Powiem tak, mialem ten sam dylemat, co autor tematu i po oficjalnej zapowiedzi aktualizacji Magika zdecydowalem sie wlasnie na niego. Od samego poczatku nie przemawialy do mnie krzywizny Hero, a juz tym bardziej dominujacy na rynku, bialy kolor.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 27, 2009, 09:29:06 »
Magic ma bardzo rysujaca sie obudowe na hero zero sladow.



I właśnie dlatego nie wybrałbym magica :P Rysująca się obudowa doprowadziłaby mnie chyba do nerwicy. Lubię mieć sprzęt w idealnym stanie.

*

Offline pegaz666

  • *
  • 85
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Diamond
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 27, 2009, 10:27:12 »
Magic ma bardzo rysujaca sie obudowe na hero zero sladow.



I właśnie dlatego nie wybrałbym magica :P Rysująca się obudowa doprowadziłaby mnie chyba do nerwicy. Lubię mieć sprzęt w idealnym stanie.
Ja tez mam bizka na tym punkcie ale to nie jest zaden problem , dopiero HTC Diamond sie rysowal a zwlaszcza te kanty ala diament na tyle obudowy i co?? mam telefon od ponad pol roku i nie ma najmniejszej skazy! - DO TEGO WLASNIE SLUZY FOLIA ...

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 27, 2009, 10:50:53 »
Magic ma bardzo rysujaca sie obudowe na hero zero sladow.



I właśnie dlatego nie wybrałbym magica :P Rysująca się obudowa doprowadziłaby mnie chyba do nerwicy. Lubię mieć sprzęt w idealnym stanie.
Ja tez mam bizka na tym punkcie ale to nie jest zaden problem , dopiero HTC Diamond sie rysowal a zwlaszcza te kanty ala diament na tyle obudowy i co?? mam telefon od ponad pol roku i nie ma najmniejszej skazy! - DO TEGO WLASNIE SLUZY FOLIA ...


Hmm w sumie ciekawe rozwiązanie, ale i tak wolałbym gumowany tył taki jak był w g1. Takie coś naprawdę ciężko zarysować i w dodatku się nie "palcuje" :)

*

Offline moralez00

  • *
  • 78
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez Bogów i Królów, Tylko Człowiek
  • Sprzęt: Realme 8
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 27, 2009, 19:01:39 »
Ja kupiłem HERO jakimś cudem w Play i jestem baardzo z niego zadowolony. Szczeże... wole go niż HTC touch HD ktorego mam. Naprawde wspaniały telefon (dla czepliwych PDA (chyba:)))
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę.... bo ja tu jestem największym skur...lem.

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 28, 2009, 16:13:16 »
Są jeszcze nakładki na np. open home aa'la hero ;)  Ofc to nie prawdziwe sense ale zawsze coś, byle to premiery sensa na magika :)

*

Offline yoyo

  • ***
  • 383
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 21, 2009, 16:19:08 »
masakra ... kupilem HTC Magic w Orange, wyszedlem z salonu wrocilem do domu i za 10 min mialem ROM z HERO. 2 dni po ukazaniu sie ostatniej aktualizacji dla HERO (15go) mialem juz nowy ROM na MAGICU.
Osobiscie wole Magica - dlatego go kupilem co do softu nie ma roznicy.

*

Offline vetch

  • **
  • 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Diamond Jack
  • Sprzęt: Nexus S
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 22, 2009, 14:54:51 »
Moze i jest taki sposob blokowania ale on mi nie odpowiada z kilku wzgledow o ktorych nie bede tu pisal. Podoba mi sie kolor bialy Magic'a ale na allegro bialego mozna dostac tylko z Vodafone'a czego nie chce ze wzgledu na mniejsza ilosc ramu. Czy sa wogole biale Magic nie z Vodafone???

Dziwne, mam Magica białego z Vodafone, z tyłu Google i ma 288MB ramu.

*

Offline baggus

  • Ekspert Android
  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 22, 2009, 15:11:31 »
Moze i jest taki sposob blokowania ale on mi nie odpowiada z kilku wzgledow o ktorych nie bede tu pisal. Podoba mi sie kolor bialy Magic'a ale na allegro bialego mozna dostac tylko z Vodafone'a czego nie chce ze wzgledu na mniejsza ilosc ramu. Czy sa wogole biale Magic nie z Vodafone???

Dziwne, mam Magica białego z Vodafone, z tyłu Google i ma 288MB ramu.

Jak to sprawdziłeś?
HTC Wizard-->Dell Axim X51v-->Toshiba G900-->Hp Ipaq 214-->Toshiba G900-->HTC Dream-->HTC Magic

*

Offline pegaz666

  • *
  • 85
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Diamond
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 22, 2009, 16:50:09 »
Moze i jest taki sposob blokowania ale on mi nie odpowiada z kilku wzgledow o ktorych nie bede tu pisal. Podoba mi sie kolor bialy Magic'a ale na allegro bialego mozna dostac tylko z Vodafone'a czego nie chce ze wzgledu na mniejsza ilosc ramu. Czy sa wogole biale Magic nie z Vodafone???

Dziwne, mam Magica białego z Vodafone, z tyłu Google i ma 288MB ramu.
nie mozliwe- albo ktos podmienil obudowe....

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 22, 2009, 16:52:13 »
vetch:
masz zainstalowany terminal? wpisz "free" w terminalu i zobacz ile masz ramu.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 15, 2009, 15:59:24 »
masakra ... kupilem HTC Magic w Orange, wyszedlem z salonu wrocilem do domu i za 10 min mialem ROM z HERO. 2 dni po ukazaniu sie ostatniej aktualizacji dla HERO (15go) mialem juz nowy ROM na MAGICU.
Osobiscie wole Magica - dlatego go kupilem co do softu nie ma roznicy.

Kolego, właśnie stałem się posiadaczem Magica (póki co na próbę, bo nie ma AutoMapy na androida:), ale chciałbym w miarę bezpiecznie wymienić ROM na ten od HERO... czy możesz mi udzielić jakichś rad? Linki, pliki do pobrania itp.?

Czy jest w końcu już fabryczny ROM z nakładką graficzną UI SENSE?

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 15, 2009, 18:56:36 »
Cytuj
Czy jest w końcu już fabryczny ROM z nakładką graficzną UI SENSE?
Jest, ale nie w polsce  :D

Co do softu, najpierw zrób roota, ja polecam metodę rentless => LINK

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 15, 2009, 19:21:44 »
Jest, ale nie w polsce  :D

Co do softu, najpierw zrób roota, ja polecam metodę rentless => LINK

No tak też myślałem, że na Polskę nie będzie :)

W Twoim linku jest błąd -> dwa razy http://

Jeżeli mój magic był z orange i ma zdjętego simlocka to nadaje się rozumiem do tego roota?
A potem jaki rom wgrać? I co zrobić? Poproszę jakiegoś linka.

Przyznam, że zielony jestem w androidzie. Używałem do tej pory tylko pozostałych systemów z nastawieniem na Windows Mobile.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 15, 2009, 19:28:56 »
w linku który podał Damianoo "http://http//forum.xda-developers.com/showthread.php?t=556200" jest dokładna informacja jak zrobić Root dla Sapphire :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: HTC Hero vs HTC Magic (z softem od hero)- dylemat
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 15, 2009, 19:44:28 »
w linku który podał Damianoo "http://http//forum.xda-developers.com/showthread.php?t=556200" jest dokładna informacja jak zrobić Root dla Sapphire :)

Okazuje się, że w Chromie nie można pobrać pliku, ale w IE8 poszło, także rootuje ;]
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2009, 22:35:26 wysłana przez Raadek »