Nawigacja GPS > Destinator

Pomoc przy Destinator 3 (MioMapa)

(1/3) > >>

Pietrucha:
Witam, mam problem i nie wiem czy uda mi się go samemu rozwiązać. Właśnie dostałęm do ręki mojego nowego palmtopa Mio168. Mam do niego mapę Destinator3. Niestety nie ma polskiej instrukcji zarówno do palmtopa jak i do mapy. Dodam, ze jest to mój pirwszy paltop a dzisiaj w nocy mam zamiar wyjechac do Austrii i chciałbym skorzystać z nawigacji. Czy może ktoś mnie "przeprowadzić" przez instalację? Wiem, że muszę gdzieś rejestrować te mapy, że muszę wgrać odpowiedni program do PDA. Ale jak to wszystko zrobić? Chodzi mi czy są jakieś określone foldery gdzie to wgrywać? Czy na kartę? itp. Jeśli ma ktoś jakieś cenne rady to z góry dzięki! Pozdrawiam

lipciopda:
jesli ci sie zmiesci to instaluj w pamieci glownej (czasem destinator nie widzi map na karcie - zauwazylem to szczegolnie w najnowszej wersji 3.0.75, w starszej bylo OK)

program instaluje sie domyslnie w katalogu glownym (u mnie bylo to - DestinatorApps/Destinator)

proces instalacji przebiega dwuetapowo - najpierw instalujesz glowny program a potem mape do niego (albo gotowa albo generujesz sobie wlasna - wycinasz interesujacy cie fragment z istniejacych map) - caly ten proces przeprowadzasz na PC przy podlaczonym do niego kablem palmtopie

w moim przypadku cala aktywacja odbyla sie przez internet

tutaj masz bezposredni link gdzie sie to robi

http://www.destinatoreurope.com/en/index.php?id=10

mowie o oryginalnym destinatorze - nie wiem czy w przypadku miomapy jest tak samo

Pietrucha:
Dzięki wielkie! Jak tylko mi się naładuje PDA to zbieram się do tego. Rozumię, że rejestracja musi odbyć się najpierw. Więc spróbuję to teraz zrobić. I rozumię też, że i program i mapę instaluję najpierw na PC a potem na PDA? Dzięki.

lipciopda:

--- Cytat: Pietrucha ---Dzięki wielkie! Jak tylko mi się naładuje PDA to zbieram się do tego. Rozumię, że rejestracja musi odbyć się najpierw. Więc spróbuję to teraz zrobić. I rozumię też, że i program i mapę instaluję najpierw na PC a potem na PDA? Dzięki.
--- Koniec cytatu ---
aplikacja na PC uruchamia sie z plyty - pokazuje ci sie ladne okienko gdzie po lewo masz wybor map oraz miejsca gdzie docelowo je instalowac a po prawo graficzna wersje tych map - z menu wybierasz ewentualnie opcje wycinania (robienie wlasnych map)

wydaje mi sie, ze w wersji europejskiej jest tak samo - ja uzywam wersje na USA

na aktywacje masz z tego co pamietam chyba 30 dni ale moge sie mylic

i moja rada - uzywaj trybu 2D - tryb 3D wg mnie jest malo czytelny (przynajmniej w Destinatorze - takie jest moje zdanie)

rozumiem, ze skoro masz miomap to jest to w polskiej wersji? podziel sie potem wrazeniami o jakosci komunikatow glosowych - jestem ciekaw jak to zrobili

Pietrucha:
Dzięki,  PDA się jeszcze nie naładował. Mam nadzieję, że zdążę przed wyjazdem :). Rzeczywiście mam tą polską wersję. Wracam za 10 dni więc jak sobie z tym poradzę to dam znać jak to wygląda. A jak dzisiaj nie zdążę, to dobrze, że mi napisałeś, że mam 30 dni. To wtedy weznę laptopa i może tam na miejscu uda mi się to wszystko zgrać. Zaraz jak się naładuje to zabieram się do roboty. Jeszcze raz dzięki!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej