Pomoc przy Destinator 3 (MioMapa)

  • 13 Odpowiedzi
  • 3778 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pomoc przy Destinator 3 (MioMapa)
« dnia: Marzec 23, 2005, 15:58:26 »
Witam, mam problem i nie wiem czy uda mi się go samemu rozwiązać. Właśnie dostałęm do ręki mojego nowego palmtopa Mio168. Mam do niego mapę Destinator3. Niestety nie ma polskiej instrukcji zarówno do palmtopa jak i do mapy. Dodam, ze jest to mój pirwszy paltop a dzisiaj w nocy mam zamiar wyjechac do Austrii i chciałbym skorzystać z nawigacji. Czy może ktoś mnie "przeprowadzić" przez instalację? Wiem, że muszę gdzieś rejestrować te mapy, że muszę wgrać odpowiedni program do PDA. Ale jak to wszystko zrobić? Chodzi mi czy są jakieś określone foldery gdzie to wgrywać? Czy na kartę? itp. Jeśli ma ktoś jakieś cenne rady to z góry dzięki! Pozdrawiam

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Pomoc przy Destinator 3 (MioMapa)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2005, 16:56:56 »
jesli ci sie zmiesci to instaluj w pamieci glownej (czasem destinator nie widzi map na karcie - zauwazylem to szczegolnie w najnowszej wersji 3.0.75, w starszej bylo OK)

program instaluje sie domyslnie w katalogu glownym (u mnie bylo to - DestinatorApps/Destinator)

proces instalacji przebiega dwuetapowo - najpierw instalujesz glowny program a potem mape do niego (albo gotowa albo generujesz sobie wlasna - wycinasz interesujacy cie fragment z istniejacych map) - caly ten proces przeprowadzasz na PC przy podlaczonym do niego kablem palmtopie

w moim przypadku cala aktywacja odbyla sie przez internet

tutaj masz bezposredni link gdzie sie to robi

http://www.destinatoreurope.com/en/index.php?id=10

mowie o oryginalnym destinatorze - nie wiem czy w przypadku miomapy jest tak samo

Pomoc przy Destinator 3 (MioMapa)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2005, 17:03:10 »
Dzięki wielkie! Jak tylko mi się naładuje PDA to zbieram się do tego. Rozumię, że rejestracja musi odbyć się najpierw. Więc spróbuję to teraz zrobić. I rozumię też, że i program i mapę instaluję najpierw na PC a potem na PDA? Dzięki.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Pomoc przy Destinator 3 (MioMapa)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2005, 17:06:47 »
Cytat: Pietrucha
Dzięki wielkie! Jak tylko mi się naładuje PDA to zbieram się do tego. Rozumię, że rejestracja musi odbyć się najpierw. Więc spróbuję to teraz zrobić. I rozumię też, że i program i mapę instaluję najpierw na PC a potem na PDA? Dzięki.
aplikacja na PC uruchamia sie z plyty - pokazuje ci sie ladne okienko gdzie po lewo masz wybor map oraz miejsca gdzie docelowo je instalowac a po prawo graficzna wersje tych map - z menu wybierasz ewentualnie opcje wycinania (robienie wlasnych map)

wydaje mi sie, ze w wersji europejskiej jest tak samo - ja uzywam wersje na USA

na aktywacje masz z tego co pamietam chyba 30 dni ale moge sie mylic

i moja rada - uzywaj trybu 2D - tryb 3D wg mnie jest malo czytelny (przynajmniej w Destinatorze - takie jest moje zdanie)

rozumiem, ze skoro masz miomap to jest to w polskiej wersji? podziel sie potem wrazeniami o jakosci komunikatow glosowych - jestem ciekaw jak to zrobili

Pomoc przy Destinator 3 (MioMapa)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2005, 17:47:19 »
Dzięki,  PDA się jeszcze nie naładował. Mam nadzieję, że zdążę przed wyjazdem :). Rzeczywiście mam tą polską wersję. Wracam za 10 dni więc jak sobie z tym poradzę to dam znać jak to wygląda. A jak dzisiaj nie zdążę, to dobrze, że mi napisałeś, że mam 30 dni. To wtedy weznę laptopa i może tam na miejscu uda mi się to wszystko zgrać. Zaraz jak się naładuje to zabieram się do roboty. Jeszcze raz dzięki!

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Pomoc przy Destinator 3 (MioMapa)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2005, 17:55:26 »
Pietrucha - masz jakies gg? albo podaj albo odezwij sie na moj - numer masz w profilu

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Pomoc przy Destinator 3 (MioMapa)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2005, 18:48:10 »
Tyle ze tutaj samego programu sie nie instaluje bo on juz jest w pamieci ROM urzadzenia. Nazywa sie Mio Map. Natomiast wrzuca sie same mapy. Program trzeba tez wczesniej aktywowac.

Pomoc przy Destinator 3 (MioMapa)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2005, 19:51:43 »
Przerzuciłęm już mapy do PDA ale jak mam zrobić, żeby poruszać się np po mapie Polski? Gdzie mam wrzucić te mapy?. Ja je dałem na kartę SD. Czy jak w programie zaznaczyć że chcę się poruszać po tej akurat mapie? Bo następnie chcę przejechać przez Czechy i Austrię, więc muszę zmienić mapy. Tak to jest jak niema instrukcji :(

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Pomoc przy Destinator 3 (MioMapa)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2005, 19:54:53 »
po prostu wczytujesz do pamieci mape po ktorej chcesz aktualnie jezdzic - w czym problem?

wyczulam cie na sytuacje, ze moze program nie widziec map na SD - mialem taki przypadek

z tego co wiem to destinator chyba nie wczytuje map automatycznie po wjechaniu w obszar nowej mapy - nie sprawdzalem :D

troche bladze i zgaduje bo nie widzialem tej mapy polski w destinatorze... nie wiem jak to zrobili w mio... Jakubie - wiesz cos wiecej?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Pomoc przy Destinator 3 (MioMapa)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2005, 20:01:38 »
Niestety nie mialem w rekach Mio 168 z MioMap do testu. Moj egzemplarz byl pozbawiony MioMap. Sam program widzialem tylko moze przez minute w biurze tej firmy od ktorej bralem Mio do testu. Gosc mi pokazal to i owo... i tyle. Nic wiecej nie wiem.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Pomoc przy Destinator 3 (MioMapa)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2005, 20:07:10 »
jesli instalator jest zrobiony tak jak w oryginalnym destinatorze to najprosciej bedzie jak sobie "wytniesz" trase ktora bedziesz jechal i taki plik mapy wgrasz do PDA - wtedy nie bedziesz musial nic wczytywac i przelaczac

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Pomoc przy Destinator 3 (MioMapa)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2005, 20:12:31 »
Jest cos takiego... do wycinania map. Widzialem to tez :)

*

Offline sierek

  • ****
  • 568
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OnePlus9, Surface Pro 7
Pomoc przy Destinator 3 (MioMapa)
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 24, 2005, 14:03:22 »
Wycinać mozna fragmenty z danej mapy a nie łączyć kilka fragmentów map, niestety. Pozostaje konieczność przełączania map.

Mam świeże spostrzeżenia z wyprawy w Alpy. Ta mapa jest pozbawiona konieczności przełączania między krajami (część Niemiec, Francji i Włoch, Austria, Szwajcaria). Generalnie działa OK ale do AM funkcjonalności aplikacji daleko.
Główne wady to:
-brak przełączania map,
-brak możliwości wyznaczania trasy przez punkty pośrednie,
-nieintuicyjny interfejs
-błędy w POI
Zalety:
-szybkość wytyczania drogi,
-duza ilość POI, ale z błędami (W Cortinie nie ma stacji Agip - Rutex!)

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Pomoc przy Destinator 3 (MioMapa)
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 24, 2005, 15:27:35 »
Cytat: sierek
Wycinać mozna fragmenty z danej mapy a nie łączyć kilka fragmentów map, niestety. Pozostaje konieczność przełączania map.
nie wypowiadam sie na temat map europy - w mapach USA zrobione jest to w ten sposob, ze na ekranie widze cala ameryke i z takiej mapy tne droge, ktora mnie interesuje - w ten sposob wyznaczam cala trase i nie mam potrzeby nic przelaczac - no chyba, ze potrzebna sa np 2 obszary oddalone od siebie - wtedy jasnym jest, ze ciaglosc nie bedzie zachowana

Cytat: sierek
Generalnie działa OK ale do AM funkcjonalności aplikacji daleko.
Kazda ma wady i zalety. Poza tym jak juz gdzies pisalem na dzien dzisiejszy porownywanie tych dwoch programow jesli chodzi o europe jest bez sensu bo AM jej nie obejmuje - wiec nie masz mozliwosci wyboru jadac poza Polske

Cytat: sierek
-brak przełączania map
nie widze takiej potrzeby (w AM ma to zastosowanie przy wjezdzaniu do miast bo tam sa inne plany - tutaj tego nie ma bo otrzymujesz wszystko w 1 kawalku

Cytat: sierek
-brak możliwości wyznaczania trasy przez punkty pośrednie
ZGADZAM SIE - bardzo powazna wada - moze zostanie poprawiona w nowej wersji, ktora ma sie ukazac w kwietniu

Cytat: sierek
-nieintuicyjny interfejs
nie zgadzam sie - kwestia przyzwyczajenia

Cytat: sierek
-błędy w POI
mysle, ze i tak jest lepiej w "porownaniu" z AM - nigdy nie da sie umiescic wszystkich POI - zbyt szybko to sie zmienia w porownaniu z procesem aktualizacji map

Cytat: sierek
Zalety:
-szybkość wytyczania drogi,
-duza ilość POI, ale z błędami (W Cortinie nie ma stacji Agip - Rutex!)
dodam jako zalete mniejsza pojemnosc map - brak jest w mapach wodotryskow, ktore sa w AM ale ktore niepotrzebnie zwiekszaja pliki map