AM vs. Destinator 3

  • 9 Odpowiedzi
  • 3690 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AM vs. Destinator 3
« dnia: Marzec 10, 2005, 08:07:46 »
Witam klubowiczow,

Ostatnio zakupilem Destinatora 3, poniewaz AM Europy nie pojawila sie na czas oraz prawdopodobnie bedzie miala skale mapy mniej szczegolowa niz PL 50k. Ponizej przedstawiam subiektywne porownanie programow, pomijajac dokladnosc map:


Zalety AM w porownaniu z Destinatorem:
- powiekszanie fragmentu mapy, zaznaczanie
- dobra obsluga punktow 'przez'
- ladniejsza forma graficzna
- opcja full screen
- mozliwosc konfiguracji klawiszy sprzetowych
- nie spotkalem sie z tym aby AM w polowie dlugiej trasy "opcja - szybka trasa" wyznaczyla skrot przez wioski aby zyskac pare km. Niestety destinator tak czasem robi.
- komputer pokladowy
- lepsza obsluga sladow gps
- wyswietlanie na mapie zakazow ruchu i kierunkowosci ulic
- wyswietlanie numerow budynkow na mapie
- Czestotliwosc aktualizacji programu


Zalety Destinatora:
- widok 3d
- czestsze odswiezanie  informacji z GPS, plynniejsze obracanie mapy
- mozliwosc przycinania map
- dokladniejsze informacje o sygnale GPS
- prawie cala europa w cenie AM XL
- osobno przygotowany pakiet Major Roads
- nie ma problemu z informacja o manewrach.
tzn w AM dosc czesto zdarza sie (raczej w miastach 5k) ze podany komunikat glosowy dotyczy np drugiego w kolejnosci manewru, a nie jest podawana informacja glosowa o pierwszym manewrze, trzeba caly czas byc czujnym i rzucac okiem na ekran PPC. [np AM podaje za 200m w lewo ale wg mapy na PPC aby pojechac w lewo trzeba wczesniej wykonac skret w prawo ktory jest za 50m]

Podsumowujac: W mojej ocenie program AM jest blizej idealu niz Destinator.

Na razie mam tyle spostrzezen ale jak przejade wiecej km z destinatorem to zaktualizuje liste. Mam nadzieje, ze takie porownanie sie przyda. Do tej pory AM byla porownywana raczej z TTN.

AM vs. Destinator 3
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2005, 12:17:20 »
bardzo interesujace porownanie... dzieki
w destinatorze w mapach szczegolowych sa numery budynkow ale mozna je zobaczyc tylko szukajac adresu, na mapie, fakt nie wyswietla...
zaleta 3d view jest raczej symboliczna, pomijajac olbrzymia roznice (na korzysc AM) w grafice to podrozowanie w wersji 3d jest trudne... nie ma porownania do takiej funkcji w nawigacji samochodowej...
Przy okazji czy ktos slyszal o Destinatorze z mapa Polski...?

*

Offline sierek

  • ****
  • 568
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OnePlus9, Surface Pro 7
AM vs. Destinator 3
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2005, 15:56:03 »
Nie ma w Destinatorze mapy Polski, w ostatniej wersji wycieli też Czechy z powodu zmiany dostawcy map (Navtec).
Pzdr.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
AM vs. Destinator 3
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2005, 16:02:13 »
uzywam Destinatora codziennie od jakiegos czasu i potwierdzam wszystkie spostrzezenia pblonski'ego

od siebie dodam jako wade Destinatora brak obslugi punktow "przez" - no przynajmniej mnie sie nie udalo go znalezc bo opcja recalculate jakos tej funkcji nie spelnia - watek byl juz tutaj poruszany

jeszcze jedna rzecz, ktora mnie troche na poczatku wkurzala to fakt, ze destinator dziala jakby z lekkim opoznieniem w pokazywaniu trasy w stosunku np do automapy

uzywam rowniez tylko trybu 2D - ten 3D w nim akurat jakos mi nie podchodzi... no ale terenu na ktorym jestem automapa nie obsluguje wiec lepszy rydz niz nic :)

aha - niewatpliwa zaleta Destinatora jest jego cena - za rownowartosc 500 zl - w moim przypadku - mam cala mape ameryki polnocnej lacznie z Kanada

wersja na Europe kosztuje 600 zl (oczywiscie bez Polski) wiec jest chyba tansza niz AM XL

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
AM vs. Destinator 3
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2005, 21:00:26 »
Cytat: sierek
Nie ma w Destinatorze mapy Polski, w ostatniej wersji wycieli też Czechy z powodu zmiany dostawcy map (Navtec).
Na wszystkich stronach www nadal figurują Czechy (Navteq).

*

Offline bler

  • **
  • 111
AM vs. Destinator 3
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2005, 12:54:04 »
Dla mnie destinator3 miał jedną, podstawową zaletę. Był po prostu dokładny w sygnalizowaniu manewrów i okreslaniu małych dystansów do manewru (300 - 5 metrów). Nie piszę tutaj o dokładności map, bo tego nie byłem w stanie na tyle tego zweryfikować. Chodzi mi tylko i wyłącznie o intepretację sygnału GPS - można spokojnie nie patrząc na pda jechać sluchając komunikatów, podczas gdy AM sie do tego celu w ogóle nie nadaje, bo w jednym momencie jest 100 metrów a za chwile 5 i głos sie rozpaczliwie drze "W PRAWO! W PRAWO!". :)

*

Offline sierek

  • ****
  • 568
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OnePlus9, Surface Pro 7
AM vs. Destinator 3
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2005, 13:10:38 »
Cytat: Moi (Adam Kubicki)
Na wszystkich stronach www nadal figurują Czechy (Navteq)
.

Figurują nawet na obrazkach w dołączanym oprogramowaniu zarządzającym, jednak nie ma ich w załączonych mapach. Wersja 3.0.75.

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
AM vs. Destinator 3
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2005, 19:57:30 »
Destinator chyba jako jedyny program z autoroutingiem oferuje mapę Grecji.
Niestety jakość tej mapy zupełnie odbiega od standardów do jakich przyzwyczaja nas Europa czy nawet Polska, w rejonach gdzie się poruszałem (Tracja) zasługuje jedynie na określenie poglądowa...

Sam program mnie też nie zachwycił, uboga grafika, brak trybu full screen stawia go raczej w klasie poniżej AM...

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
AM vs. Destinator 3
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 11, 2005, 21:30:53 »
Cytat: jacol
Sam program mnie też nie zachwycił, uboga grafika, brak trybu full screen stawia go raczej w klasie poniżej AM...
porownywanie tych dwoch programow uwazam na dzien dzisiejszy za kompletny bezsens bo:

1. automapa nie obsluguje europy/ameryki
2. destinator nie obsluguje polski

w zwiazku z tym te programy moga byc uzupelnieniem jeden drugiego i tak na dzien dzisiejszy mozna je uzywac

brak full screen jest niewatpliwa wada ale uboga grafika (masz chyba na mysli mapy a nie program) moze byc zaleta - w koncu jest to program do nawigacji a nie demonstracja pokazujaca mozliwosci graficzne pocketow... dzieki temu program zajmuje 3MB - dogrywasz wycieta mape 3MB i na 6MB pamieci instalujesz calosc i jezdzisz - z automapa mozesz z taka iloscia pamieci najwyzej podlubac palcem w nosie... nie wszyscy maja mozliwosc instalacji oprogramowania na karcie i tu uklon w strone destinatora

zawsze powtarzam - kazdemu wg jego potrzeb, mozliwosci finansowych i wlasnych gustow a o tym sie nie dyskutuje

jesli chodzi o polske jest "praktycznie" tylko automapa i dlatego kosztuje tyle ile kosztuje - rynek europejski i amerykanski jest obsadzony przez rozne, konkurujace ze soba programy i dlatego ich cena jest o polowe nizsza niz automapy przy pokryciu map kilka-kilkanascie razy wiekszym

im wiecej takich programow tym lepiej - kazdy znajdzie cos dla siebie

*

papanoel

AM vs. Destinator 3
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 12, 2005, 02:11:08 »
Panowie bije sie w piersi
korzystajac z chwalonego przezemnie zestawu
ZABLADZILEM
no coz budynki byly bardziej niz wysokie
zageszczenie budowli wieksze od przecietnej
i jeszcze adres jakis taki smieszny
system zrobil kuku i musialem uruchomic na nowo aby trafic na miejsce

pozostaje mi tylko chwalic NASZ  ?????   KRAJOWY ???? PRODUKT

AM gora
z usmiechem pozdrawiam