Nawigacja GPS > Destinator

IPAQ 3850 + Destinator nie dziala

(1/2) > >>

plam:
Mam problem. Jek w temacie... mimo AUTOMAPY i kilku innych programów ni e mogę skomunikować PADA z anteną. Nie chce czytać GPS-u. Nawet z ręcznym przeszukiwaniem COMów. Co może być przyczyną. (przepraszam jeżeli powtarzam wątki ale jest to mój początek i pierwsze pytanie na tym szanownym forum)
Pozdrawiam Jacek

kanczug:
Palmtopa z GPSem... a nie PADA z antena. Nie chce komunikowac sie z GPSem... a nie czytac go. Napisz jakiego masz tego GPSa i gdzie go podlaczasz.

plam:
Jaki jest GPS?? nie bardzo wiem. Jest to antena na kablu na której widnieje napis DESTINATOR. Podlączona do zlącza komunikacyjnego. Oczywiście jednocześnie podlączenie z ladowarką samochodową. Kabelek zakończony jest wtyczką podobną do (w zasadzie taką samą) telefonicznej.
Przepraszam za "obrazowe pisanie" ale nie znam nazw technicznych poszczególnych polączeń i końcówek
Pozdrawiam Jacek

kanczug:
Jesli podlaczany jest pod port komunikacyjny na dole PDA, to prawdopodobnie GPS powinien zglaszac sie na COM1. Nie masz czasem zainstalowanych sterownikow do klawiatury albo cos w tym stylu? Taki sterownik moze blokowac port komunikacyjny.

plam:
Wlaśnie chodzi o to że nie. To jest nowy nabytek więc twardy reset mi nie straszny. Zrobilem go wgralem za Twoim slowem programik RUSSA...... i lipa. Nie ma sterowników do niczego ....chyba że takie które zostaja po twardym resecie.
Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej