Radio samochodowe automapa

  • 10 Odpowiedzi
  • 15118 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Radio samochodowe automapa
« dnia: Kwiecień 24, 2019, 17:52:27 »
Witam. Jestem tutaj nowy i mam takie pytanie: mam chińskie MP5 Auto Media Player Radio samochodowe Bluetooth na systemie Windows CE, chcę dokupić do niego moduł GPS na bluetooth a w slot wsadzić kartę SD z programem automapy. Czy cos takiego zadziała, będę miał w ten sposób navigację w tym radiu? Pozdrawiam.

*

Offline matmic

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mateusz Miciński
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21 Ultra
Odp: Radio samochodowe automapa
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2019, 19:10:56 »
Witam,
Pytanie, czy to chińskie MP5 obsłuży GPS po Bluetooth. Jeśli tak, to WinCe obsłuży AutoMapę, pod warunkiem, że jest oblokowany/pozwala na instalację programów zewnętrznych.
Samsung Galaxy S21 Ultra
Microsoft Surface Pro 6

Odp: Radio samochodowe automapa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2019, 20:53:25 »
Właśnie tego nie wiem... Myślałem, że ktoś to już przerabiał..

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Radio samochodowe automapa
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2019, 22:49:32 »
GPSa obsłuży na 99%  Musisz tylko odblokować Windowsa żeby 1- móc uruchomić AM  2- Skonfigurować połączenie bluetooth: nr. com-a ,prędkość transmisji i że GPS jest slave . To samo ustawiacz w AM i działa
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: Radio samochodowe automapa
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2019, 07:38:07 »
Witam. Dziękuję za odpowiedź. Kiedyś bawiłem się tak z nawigacją Vordon aby mieć do wyboru kilka systemów navi. A jak wygląda odblokowanie obecnie? Jaki moduł GPS polecacie? Czy Nokia moduł GPS Bluetooth LD-4W zadziała? Rzoumiem, że moduł ma wbudowaną antenę i nie potrzeba zewnętrznej? Pozdrawiam.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Radio samochodowe automapa
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2019, 09:39:27 »
Pewności co do obsługi BT przez system Win CE niestety nie ma. Przerabiałem kilka radyjek z Windowsem CE i jest z tym bardzo różnie. Część rzeczywiście ma moduł BT dostępny do pełnego wykorzystania przez system (np. Pioneer Avic), jednak w wielu tanich radiach realizowane jest to inaczej (np. Alga).W urządzeniu są tak jakby dwie sekcje. Jedna - główna jest odpowiedzialna za wszystkie multimedia w tym obsługę BT. Druga to modulik na osobnej płytce, gdzie znajduje się procek, flash z systemem wince i przetwornik obrazu. System Windows ma "dostęp" tylko do tego co jest na jego płytce i ma tylko "wysłać" obraz na odpowiednie wejście procesora głównego, sterowanego przez podstawowy system. W takim radiu za chiny ludowe GPS'a po BT nie podłączysz, ale często da się dobrać do wbudowanych na płyce UART'ów i podłączyć do nich przewodowo odbiornik GPS.

Odp: Radio samochodowe automapa
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 25, 2019, 10:20:03 »
Szkoda. Nie posiadam aż takiej wiedzy aby coś modyfikować na płytce. Raczej zostanę przy Vordonie jako dodatkowej navigacji.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Radio samochodowe automapa
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 25, 2019, 10:29:32 »
Na pewno trzeba by zacząć od odblokowania dostępu do systemu Win CE. Wtedy nawet nie mając modułu GPS na BT na razie, można by sprawdzić działanie bluetooth w radiu na sucho.

Odp: Radio samochodowe automapa
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 25, 2019, 11:08:45 »
Rozumiem. Postaram się znaleźć jakiś temat aby to zrobić...

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Radio samochodowe automapa
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 25, 2019, 11:54:15 »
Mam zestaw "starterów", umożliwiający automatyczne dostanie się do wielu nawigacji (umieszcza się je na karcie). Odezwij podaj maila, to po 18:00 wyślę.

Odp: Radio samochodowe automapa
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 25, 2019, 12:12:45 »
Napisałem na PW.