Samodzielne Nawigacje GPS - PNA / PND (Windows CE) > NavRoad

Uśpienie po odłączeniu zasilania

(1/4) > >>

Maciej Rutkowski:
Witam

  Czy ktoś wie może w jaki sposób sprawić aby po odłączeniu zasilania Auro S6 przeszło w stan uśpienia? Oryginalne oprogramowanie wyłącza urządzenie przez co dosyć długo startuje po ponownym podłączeniu a mi bardzo zależy na szybkim starcie. Próbowałem uruchomić oryginalne funkcje Windowsa CE (poprzez ustawienia zasilania oraz modyfikację rejestrów). Może ma ktoś gotowy programik pod CE, który potrafi uśpić Windowsa po odłączeniu zasilania.

Dziękuję za pomoc
Maciej 

angler22:
A czy s6 w ogóle obsługuje uśpienie? Pytam, bo zdarzają się nawigacje, które można tylko całkowicie wyłączyć... Jeśli uśpienie działa, to można stworzyć skrypt, działający w tle, który będzie co jakiś czas sprawdzał zasilanie i w razie czego usypiał nawi. Inna sprawa to wybudzenie - sprawdzałeś, czy nawigacja sama wybudza się z uśpienia po włączeniu ładowania?

Maciej Rutkowski:
Zarówno uśpienie jak i wybudzanie działa. W oryginalnym oprogramowaniu jest możliwość uśpienia urządzenia jednak tylko ręczna. Po wyjęciu kluczyka muszę pamiętać aby nadusić odpowiedni klawisz. Jest to mocno irytujące dla tego chciałbym automat.

angler22:
Skoro ręcznie działa, to i automatycznie powinno. Wygląda to tak - zamiast bezpośrednio AM (czy czego tam używasz), odpala się skrypt (trzeba odpowiednio ścieżkę w pliku lnk ustawić). Skrypt automatycznie odpala program nawigacyjny i pozostaje aktywny. Co jakiś czas (do ustawienia), sprawdza zasilanie. Jeśli jest z ładowarki, nie robi nic i po pewnym czasie znów sprawdza (tak w kółko). Jeśli wykryje zasilanie z baterii, usypia nawi. Zrobiłem kiedyś coś takiego dla Beckera i jako tako działało.

Maciej Rutkowski:
A mogę prosić o pomoc w napisaniu takiego skryptu? Niestety nie mam żadnego kompilatora dla Windows CE. Można napisać skrypt bez kompilatora?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej