Android OS > Galaxy Note

Czarny ekran w Note'ce - telefon uruchamia się, ale ekran nie reaguje.

(1/5) > >>

noteuser:
Hej! Miałem pewne problemy z moim Galaxy Note, stąd zdecydowałem się na zmianę oprogramowania.
Niestety, coś poszło nie tak jak trzeba. Mam teraz jeszcze większy problem... Telefon uruchamia się (słychać dźwięki), ale ekran jest "czarny".
Tryb "Download" startuje, Odin wykrywa telefon. Przy próbie naprawy Bootloadera, który podejrzewam za przyczynę problemu, proces zatrzymuje się na etapie sbl.bin i w sumie nic więcej się nie dzieje.

Naprawy próbuję wg poniższej instrukcji.
http://pdaclub.pl/forum/galaxy-note/%28tutorial%29-naprawa-bootloadera-samsung-galaxy-note-n7000/

Być może coś robię nie tak, pomożecie? :)

Antej:
Jakie to były problemy i co wgrywałeś?

Skoro słyszysz dźwięk to bootloader puszcza Cię dalej, to raczej wygląda na problem z ekranem, albo splash w tym ROM jest "czarny" i staje na nim.

noteuser:
Posiadałem dość stary ROM, był bardzo nieenergooszczędny. Dość mocno mnie ograniczał, nie pozwalał na instalację nowszego oprogramowania.
Postanowiłem wgrać coś nowszego, zacząłem od PhilZ-cwm6-XXLT6-XSA-5.06.1 - poprzez aplikację Odin. Wszystko przebiegło prawidłowo. Pojawił się niestety trójkąt... Pomyślałem, dlaczego go nie skasować?

Stało się, po próbie usunięcie żółtego trójkąta, telefon nie uruchomił się tzn. ekran jest ciemny. Postanowiłem wgrać 3 plikowy ROM N7000XXLC1 Root, pomyślałem, że to rozwiąże problem. ROM zainstalował się poprzez Odin, jednak ekran nadal pozostał czarny. W chwili obecnej, uruchamiam telefon i słyszę dźwięki, które pojawiają się przy ładowaniu systemu - logo SAMSUNG. Następnie ładuje się system, słyszę dźwięki dotykowych przycisków itp. Ekran nadal ciemny...

Zastanawiam się co dalej?

Antej:
Triangle away dobrze zrobiłeś?
Tam się dwa razy bootloader wrzuca na czarnym ekranie, po omacku.

Skoro widziałeś trójkąt to pewnie był to Android 2.3.7
Pod 4.1 już go nie było widać, tylko w download mode widać po liczniku grzebanie w ROM.

A przez aplikację jest info:
Chainfire popełnił eksperymentalną aplikację TriangleAway, która nie wymaga wtyczki.

PS. Uwaga tylko dla ICS.


Na moje to było tak:
ROM 2.3.7 + root+ potem użycie TriangleAway na zbyt niskim ROM+ downgrade do 2.3.6 i zabawy z bootloaderem.

noteuser:

--- Cytat: Antej w Kwiecień 12, 2015, 21:23:03 ---Na moje to było tak:
ROM 2.3.7 + root+ potem użycie TriangleAway na zbyt niskim ROM+ downgrade do 2.3.6 i zabawy z bootloaderem.

--- Koniec cytatu ---

Coś w tym stylu. :)
System udało się postawić tzn. telefon wybudził się, naprowadziłeś mnie na trop. To jednak połowa sukcesu. Na pokładzie siedzi Android 2.3.6, trzyplikowiec.
Moduł GSM jest niestety nieaktywny. Telefon nie wykrywa karty SIM. Rokowania są złe, prawda?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej