Android OS > Galaxy Note

PhilZ-cwm6 - Custom Pure Stock Based Kernel (Stockowy, Bezpieczny, Root i CWM)

(1/6) > >>

Gregs:
Witam.
Chcę Wam przedstawić małą rewolucję w rootowaniu i uzyskaniu CWM i bezpiecznego kernela zabezpieczającego przed brickiem.

Kernel dla tych, którzy mają ROM ICS 4.0.4 i boją się TriangleAway i dla tych którzy nie chcą wracać do GB przy rootowaniu.

Jest to bezpieczne, czyste stockowe jądro ICS 4.0.4 ze zmianą ramdisk (usunięte MMC_CAP_ERASE), dodanym root i CWM.


--- Cytuj ---Patched kernel to avoid brick bug issues on ICS 4.0.4
Clockworkmod v6.0.1.4 recovery - Wipe /data safely in recovery
Pure stock kernel (only ramdisk changes)
Can be flashed in Stock Recovery (root + no yellow triangle) or in Odin
ADB root in recovery: just wait about a minute to activate
Init.d and customboot.sh support
Introduced support for custom MULTI-bootanimation (bin and zip) ** NEW v2.5 **
Now ro.secure is enabled, no more insecure kernel (adb root in recovery via cwm adbd) ** NEW v2.5 **
--- Koniec cytatu ---

Procedura rootowania z uzyskaniem ClockworkMod jest bardzo prosta.

Wystarczy pobrać plik .zip z poniższego linku, odpowiadający naszemu ROM-owi ICS.

-Skopiować go do zewnętrznej karty pamięci. Uruchomić STOCKOWE
recovery: (volume up+home+power).
-Następnie wybrać opcję: "apply update from external storage".
-Wybrać skopiowany kernel, flash, reboot
i..... już.
-Dla pewności możemy wykonać wipe dalvik i partition cache

Mamy root, CWM i bezpieczny kernel. Później znanymi sposobami
(Mobile Odin lub CWM) możemy wgrywać kernel lub ROM jaki chcemy.
Kernele można pobrać z wątku: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1901191

Trzeba tylko pamiętać o tym samym symbolu ROMu i Kernela.
Kolega Phil3759 z XDA mówi, że kernele chodzą na ROMach zbliżonych do siebie czasem wydania, ale lepiej instalować właściwy kernel dla danego ROMu.
Jest też wersja kerneli na PC Odin, ale niestety zostawia żółty trójkąt.

Jak w tytule kernele są bezpieczne i nie grozi nam brick.

Kernele mają wsparcie do multi-bootanimation. To znaczy przy uruchamianiu mamy trzy różne animacje, zmieniające się przy każdym uruchomieniu. Możemy też zainstalować tylko jedną wybraną. Pełny opis w w/w wątku.

malylysy:
Potwierdzam w 100% słowa Gregsa.
Mam jajko PhilZ-cwm6-XXLRT-DBT-2.5.tar.md5 ( bo mam niemiecki rom LRT ) i mam roota i CWM.
Jedyne, co mi wyskoczyło to trójką, bo zamiast zipem flashować, to Odinem to zrobiłem i wtedy licznik się nabija.

marcinl:
proponuję podkleić ten temat :ok:

grgczyz:
Witam ... Czy wiecie może, czy zaaplikowanie tego kernela spowoduje, że notka przestanie wykrywać kolejne uaktualnienia systemu przez OTA lub Kies? (posiadam z polskiej dystrybucji niebrandowany}
Dzięki

Gregs:
Jeżeli obecnie Kies i OTA wykrywa Twój telefon, to po instalacji tego kernela nic się nie zmieni. Cały czas będzie wykrywany jakby był stockowy. Pamiętaj tylko, że po jego instalacji nie można oddać telefonu do serwisu, bo traci się gwarancję (ingerencja w oprogramowanie oficjalne).  Po aktualizacji przez Kies stracisz roota. Ja nie używam Kiesa, bo aktualizacje dla Polski są bardzo opóźnione i do pięt nie dorastają aktualizacjom dla innych krajów. Mam obecnie najnowszy ICS ROM LRT (DBT) wypuszczony dla Niemiec. Telefon zmienia automatycznie CSC z XEO, na DBT i Kies oraz OTA go wykrywają jako niemiecki i można aktualizować (pamiętając o gwarancji).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej