Pozostałe platformy > maemo

Kilka pytań o Maemo

(1/34) > >>

Flameman:
Proszę o skasowanie, jeżeli taki topic już był, szukałem, nie znalazłem.
Oto pytania:
1.Programy z "dużego linux'a"(Ubu itp.), a programy z tego systemu to dwie różne rzeczy?(chodzi mi o to czy ,jeżeli mam paczke tar.gz dającą się zainstalować na Ubu, będzie ona działała też na Maemo?(nie mówię o jakiś super wodotryskach, ale przykładowo..jakaś konsolowa aplikacja?)
2.Podstawowe wady/zalety w porównaniu do WM?
3.Konsole widziałem, ale jest to standardowy bash czy wogóle co?
4.Jak ogólnie wygląda Maemo w porównaniu do przykładowego Ubuntu?zupełnie coś innego czy też podobnie?(w sensie konfigurowalności itp.)

globalbus:

--- Cytuj ---1.Programy z "dużego linux'a"(Ubu itp.), a programy z tego systemu to dwie różne rzeczy?(chodzi mi o to czy ,jeżeli mam paczke tar.gz dającą się zainstalować na Ubu, będzie ona działała też na Maemo?(nie mówię o jakiś super wodotryskach, ale przykładowo..jakaś konsolowa aplikacja?)
--- Koniec cytatu ---
scratchbox się kłania. Niczego dużego nie próbowałem kompilować bezpośrednio na urządzeniu, ale nawet się da to zrobić. Możesz sobie zainstalować debiana tak poza tym.

--- Cytuj ---3.Konsole widziałem, ale jest to standardowy bash czy wogóle co?
--- Koniec cytatu ---
ash. Bash jest w repo.

--- Cytuj ---4.Jak ogólnie wygląda Maemo w porównaniu do przykładowego Ubuntu?zupełnie coś innego czy też podobnie?(w sensie konfigurowalności itp.)
--- Koniec cytatu ---
większość programów ma zunifikowany interfejs, dostosowany do hildon. Umożliwia to wykorzystywanie przycisków sprzętowych typu fullscreen (n8x0), zoom, oraz co najważniejsze używanie klawiatury ekranowej (hildon-input-method)

jakubd:
1. Maemo to normalna dystrybucja linuksa, tyle że skompilowana na platformę ARM. Jeżeli aplikacja nie korzysta z żadnych zaawansowanych funkcji sprzętowych, ta się ją bez problemu skompilować także dla maemo.
2. W jednym punkcie nie da się tego porównać, no chyba, że potrafisz zrobić dla mnie podobne porównanie WM z iPhone OS, Symbianem, Androidem czy WebOS. Ogólnie koncepcyjnie można maemo porównywać z Androidem poza tym, że maemo jest bardziej "otwarte".
4. Trudno ustalić w zasadzie, o co pytasz. Sam interfejs jest zupełnie inny (nie ma skalowalnych okienek od tak, z założenia aplikacje są pełnoekranowe) i aplikacje też muszą być specjalnie pisane dla Hildona. Ale można (na n800 i n810 teraz, dla N900 pewnie niedługo) po prostu postawić Ubuntu (skompilowane dla ARM), a nawet odpalić KDE.

WiateR:
Jeśli chodzi o programy konsolowe wszystko powinno działać jak ta lala, ja używałem wget, apt-get (w systemie) i paru innych, wszystko śmigało ładnie. Na Linux Mer instalowałem nawet programy z oficjalnych repozytoriów, udało mi się bez problemów odpalać desktopowego pidgina (próbowałem jeszcze kadu ze źródeł skompilować ale nic z tego ze względu na graficzny instalator wyskakujący po wpisaniu komendy ./instaluj, wyświetlał się ale nie reagował na dotyk a klawisze funkcyjne nie działały tak jak powinny).

Flameman:
Dzięki za odpowiedzi  :ok: jakie jeszcze programy z desktopowego Linucha udało wam się odpalić(z mniejszym badź większym powodzeniem)?:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej