Pozostałe platformy > Perły z lamusa

Kabel PC-Link do Psiona

(1/3) > >>

Cosi:
Witam wszystkich serdecznie
Bardzo ucieszył mnie fakt, że forum miłośników "pereł z lamusa" działa. Mam nadzieję, że sami miłośnicy również działają i uda mi się tu znaleźć jakiegoś Psionika ;-)
Posiadam kolekcję tych wspaniałych komputerków (Series 3a, 3c; Siena; Organiser II XP, LZ64), niestety do szczęścia brakuje mi możliwości połączenia ich z pecetem. W Sieci wciąż jeszcze można znaleźć tyle programów, że głowa boli, a ja mogę je oglądać tylko "przez szybę"... Kilkakrotnie próbowałem połączyć się za pomocą IrDY i nawet udało mi się przesłać za pomocą shareware'owego dosowego programiku pliki do 2 KB (takie miał ograniczenie). PsiWin nie dał rady - windows nie mapował prawidłowo portu podczerwieni. Własnego programu komunikacyjnego nie udało mi się napisać.
Mimo wszystko ciągle mam nadzieję, że uda mi się połączyć Psiona z pecetem. Kiedyś na Allegro można było kupić kabel PC-Link. Obecnie cisza. W związku z tym mam pytanie: czy ktoś z Kolegów ma może taki kabelek i w dodatku chce się go pozbyć? ;-)
Pozdrawiam,
Cosi

navaros:
witam kolekcjonera :)

Niestety nie posiadam kabla pc-link, ale mam poradę/pytanie dotyczące irdy- czy instalowałeś sterowniki do niej? wiem że to głupie pytanie ale w moim revo (na szczęście ze stacją dok.) po zainstalowaniu sterowników wszystko byłu suuuper :) raz czy dwa wypluwał je ale za którymś razem poszło z górki. Innym sposobem(na wymianę plików) jest telefon z irdą(wrzucamy pliki z kompa na telefon i jazda). Kolejnym moim pytaniem jest jakie wejście mają psiony? mój revo ma dziwne ale przez stacje mam eresa 232 czy 323

Cosi:
Dzięki za odpowiedź
Próbowałem połączenia przez IrDĘ po kupieniu pierwszego swojego Psiona (Sieny). Znalazłem w Sieci stronę, na której opisana była sztuczka pozwalająca na połączenie z pecetem poprzez podczerwień (teoretycznie da się tylko Psion<->Psion). Niestety, problem w tym, że nowsze wersje windows nie przypisują IrDY do portu COM 1-4, a tylko takie obsługuje PsiWin. Wiem, wystarczyło zainstalować windows 95 zamiast kilka lat szukać kabelka ;) ale jakoś nigdy nie chciałem się w to bawić. Próbowałem jeszcze połączenia spod DOSa za pomocą tych programów. Niestety to są wersje shareware i dało się przesyłać jedynie pliki do 2 KB :( Napisałem nawet programiki, które po stronie peceta dzieliły plik na 2KB-kawałki, a po stronie Psiona je łączyły, ale oprócz satysfakcji nie miałem z tego żadnych korzyści.
Chwilowo w laptopie nie mam IrDY, ale jak tylko będę miał, to spróbuję jeszcze raz pobawić się w połączenie "podczerwone". Chociaż cholernie frustrujące są takie próby...
Pozdrowienia!

navaros:
ok, ale dalej nie odpowiedziałeś mi na pytanie jakie wejścia mają te psiony-niestandartowe czy bliższe normalności..

Cosi:
To bardziej skomplikowana sprawa ;-)
Series 3a ma wejście na kabel 3-Link, który kiedyś miałem w zasięgu ręki (ale nie miałem wtedy 3a...).
Series 3c i Siena mają wejście na kabel PC-Link - bodajże identyczny jak w przypadku nowszych modeli, ale różne źródła różnie podają. Słyszałem że starsze NetBooki mają takie wejście i udało mi się znaleźć firmę, która jeszcze je sprzedaje. Napisałem do nich, zobaczymy co odpiszą.
Organisery mają jeszcze inne gniazdo. Taki kabelek był niedawno na Allegro, ale oczywiście nie miałem jeszcze wtedy Organiserów :(

Jest jeszcze jedna możliwość: kupno karty SSD i jakiegoś czytnika do peceta. Tak bym zrobił, ale nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto kupując sprzęt, który okaże się niekompatybilny.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej