Różne > Hotspoty / WLAN

1043ND przestaje udostępniać internet

(1/2) > >>

Shiryu:
Dostęp do internetu: Orange Freedom Pro -> Netgear DGN1000 -> (po kablu) TP-Link 1043ND @ Gargoyle 1.5.9.6

Ostatnio mam dziwny problem z routerem: po prawie dwóch latach pracy, bez wyraźnego powodu zaczął "przerywać" udostępnianie internetu przez wlan. Wygląda to tak, że urządzenie (obojętnie które, jest ich trochę): widzi sieć bezprzewodową, jest do niej podłączone, ale dostępu do internetu nie ma. W tym czasie routera nie można spingować, logowanie do panelu kontrolnego oczywiście też jest niemożliwe. Żeby odzyskać dostęp do internetu wystarczy rozłączyć się i połączyć ponownie. Żeby było jeszcze śmieszniej: długo miałem jakąś starszą wersję Gargoyle'a. Kiedy zaczęły się problemy, wgrałem najnowszą dostępną. Pomogło na jakieś 3 tygodnie, potem problemy wróciły, chociaż konfiguracji nie ruszałem.

Jakieś pomysły?

slawrumia:
Raz na pół roku takie cos mi się zdarza, wystarczy odłączyć zasilanie na noc, jak nie pomaga to HR i działa.

Shiryu:
Gdyby to było raz na pół roku, to bym wytrzymał. Ale HR co dwa tygodnie, to chyba lekka przesada :S

plonking:
Witam

Ten router lubi się przegrzewać, nie ma aktywnego chłodzenia więc musisz mu zapewnić dobrą wentylację. Postaw go na jakichś dodatkowych 'nóżkach' żeby miał 'przewiew' od spodu i nie przykrywaj go niczym, u mnie pomogło na wszelkie zawieszanie.

Pozdrawiam

Shiryu:
Nie jest przykryty, od spodu też ma przewiew. To nie to :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej