Czy warto kupić Wave I (S8500)?

  • 5 Odpowiedzi
  • 20078 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy warto kupić Wave I (S8500)?
« dnia: Marzec 15, 2012, 10:47:41 »
Drodzy użytkownicy pdaclub, zastanawiam się nad zakupem S8500 czyli Wave I (najszybciej używka), podstawowe wymagania:
1. Aparat + możliwość nagrywania w HD, poprzednio miałem Vibranta (Galaxy S) i byłem z tych opcji bardzo zadowolony, poza tym jak ktoś ma dzieci zawsze dobrze mieć pod ręka substytut kamery.
2. Praca na baterii - słyszałem, że sprzęt całkiem dobrze sobie radzi konserwacją energii, prawda to, czy mit?
3. Sporadycznie internet, GPS (konieczność wyszukania miejsca, zamiast mapy papierowej)
4. Odtwarzacz muzyki, radio.

Proszę o opinię tylko osoby posiadające w/w model telefonu.

O tym, że Samsung jaja sobie radzi z aktualizacją systemu, wiem i zdaję sobie z tego sprawę, podobnie miałem z Vibrantem, nie doczekałem się oficjalnego, w pełni działającego wypustu andka 2.3 i telefon poszedł na wymianę.


*

Offline Aspic

  • *
  • 76
    • kLiK
  • Sprzęt: Toshiba_G900 Samsung_Wave_GT-S8500 Samsung_Note_II
Odp: Czy warto kupić Wave I (S8500)?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2012, 22:09:10 »
Pierwsza fala (GT S8500) spełnia wszystkie Twoje wymagania różnie bywa tylko z baterią... Moja ma około roku i sporo ją katowałem że trzymała mi nawet około 7h na nom stop włączonym routerze wi-fi gdy przestałem to trzyma mi np teraz trzeci dzień i mam 7% baterii wczoraj wieczorem miałem jakieś kilkanaście czyli najdłużej trzyma na tak zwanych resztkach energii bynajmniej w moim wypadku z softem 2.0 bo to od softu też trochę zależy jej zużycie.  Przez te trzy dni używałem w fonie przez kilkanaście minut routera wi-fi, z dwie godziny nawigacji ndrive GPS a po za tym tylko kilkadziesiąt sms-ów i z dwie godziny rozmów telefonicznych bez żadnych gier itp czyli za bardzo go nie męczyłem.
... Ciąg dalszy nastąpi... B)

Odp: Czy warto kupić Wave I (S8500)?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2012, 17:03:56 »
Ja miałem s8500, potem s8530 na bada 1.2 teraz zona ma s8500 zaktualizowałem do 2.0 - świetny

ad1. Aparat bardzo dobry troche prześwietla w ciemnym pomieszczeniu przy użyciu lampy błyskowej. W trybie kamery nagrywa bardzo ładnie w rozdzielczości HD 720p.

ad2. Jesli chodzi o mnie to 3-4 dni mi chodził, żonie nawet do 6 dociąga, ale ona go głównie jako tel używa a nie smartfon.

ad3. Do tego co piszesz idealnie się nadaje, bo jesli chodzi o używanie go strikte jako navi to jest problem z mapami i trzeba się sporo nakombinować zeby cos wgrać w gratisie.

ad4. Odtwarzacz muzyczny jak i samo radio działa bezbłednie.


*

Offline Aspic

  • *
  • 76
    • kLiK
  • Sprzęt: Toshiba_G900 Samsung_Wave_GT-S8500 Samsung_Note_II
Odp: Czy warto kupić Wave I (S8500)?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2012, 18:10:26 »
Można mieć nawigację ndrive za free (również nie pobiera żadnych danych z neta podczas korzystania z nawigacji) w następujący sposób:


1 - Oczywiście musimy zainstalować w PC program Kies do obsługi SamsungApss
  - wybieramy kraj/lokalizacje Portugalia, zakładamy tam konto na nowym email-u (bo na tym co mamy w polsce juz nie przejdzie, powiadomi ze email taki już istnieje)
  - po zalogowaniu w sklepie portugaldzkim SA, musimy ściągnąć oryginalny bezpłatny program nDrive (tam jest FREE poniewaz wydawca pochodzi z tego kraju ważne by aplikację KONIECZNIE zainstalować na karcie pamięci).

2 - ściągamy paczkę mapy polskiej http://download.hellshare.pl/ndrive-10-2-6-pl-zip/6136148/ Podłączamy tel w trybie pamięci masowej Menu/komunikacja/narzedzia USB/pamiec masowa
  - odnajdujemy w tel katalog Others/__@@bada_applications@@__/1j38z33b6e/Data
    do tego katalogu kopiujemy pliki z katalogu plik licencji (plik licencji pozwala na wgranie dowolnej mapy wybranego państwa)

3 - Mapę naszego kraju plik POL_NT.map (Mapy dla wszystkich telefonów z badaOS są takie same) kopiujemy do katalogu
    Memory Card/Others/__@@bada_applications@@__/1j38z33b6e/Data/NDrive/Maps

4 - Spolszczenie nawigacji nDrive, jest to polski głos a zarazem pakiet językowy PL
    plik NataliaPL.zbi kopiujemy do Memory Card/Others/__@@bada_applications@@__/1j38z33b6e/Data/NDrive/voices

Następnie restartujemy telefon lub zmieniamy język np na eng i ponownie na POL po czym możemy śmiało korzystać z darmowej nawigacji w naszej fali.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2012, 11:00:04 wysłana przez Aspic »
... Ciąg dalszy nastąpi... B)

Odp: Czy warto kupić Wave I (S8500)?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2012, 12:25:27 »
Dzięki za odpowiedzi, czekam na "wyrwanie" odpowiedniej oferty.
Co do map, chodzi mi raczej o coś pokroju google maps inż pełną nawigację. Z tego, co mi się o uszy obiło trzeba mieć system w wersji 2.0?

*

Offline Aspic

  • *
  • 76
    • kLiK
  • Sprzęt: Toshiba_G900 Samsung_Wave_GT-S8500 Samsung_Note_II
Odp: Czy warto kupić Wave I (S8500)?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2012, 14:01:44 »
W wersji 1.2 tylko że jest ich wiele a czy w każdej tego nie wiem to zależy od wersji przeglądarki ewentualnie można wgrać jakąś dodatkową.
... Ciąg dalszy nastąpi... B)