Nawigacja GPS > GPS: turystyka/off road

Rejestracja śladu GPS - problem

(1/4) > >>

chrupki:
Witam

Szukałem podobnego tematu aczkolwiek bez skutku. Może nie umiałem zapytać więc sorry jeżeli coś dubluję :)

Posiadam HTC HD2 z wbudowanym GPS. Chciałbym teraz rejestrować trasę. Moim docelowym pragnieniem jest aby można było rejestrować ślad przy wygaszonym ekranie (czarny ekran w celu oszczędzania baterii - wiadomo ile żre prądu).

Efektem prób i błędów na testowanych programach tj Automapa, Garmin oraz GPS Cycle jest taki ślad:

http://maps.google.com/maps/ms?hl=pl&ie=UTF8&msa=0&msid=106235827101161859799.00048b0c6d9e9dfe3e64e&ll=52.217704,20.971527&spn=0.283959,0.614548&z=11

Jak widać nie zapisał dokładnie trasy. Punkty pobierał jedynie wtedy (tak mi się wydaje) jak sprawdzałem coś w moim smartphonie.

Co robię źle? Czy jest w ogóle możliwość rejestracji trasy przy wygaszonym wyświetlaczu? Może jakieś opcje mam źle ustawione? A może jest lepszy soft do tego?

stapaw:
Jest taka możliwość. Ja w tym celu wyłączam w opcjach Power samoczynne wyłączanie. Dzięki Spb Pocket + przemapowałem jeden z przycisków na przełącznik podświetlenia. Ślad rejestruję w starszej wersji GPS Tunera.

msz1959:
Nie wiem, czy HD2 może się w tym różnić od mojego HD ale u mnie Ozi Explorer, mimo wyłączonego ekranu, działa "w tle" zupełnie normalnie, ślady zapisują się tak jakby był cały czas włączony.

chrupki:
Znalazłem rozwiązanie.

Otóż WM mają to do siebie że po wygaszeniu ekranu wyłączają wszelkie systemy w stylu WiFi albo GPS.
Aby tego uniknąć instalujemy program ScreenOFF który działa jak powyżej aczkolwiek bez wyłączania innych funkcji. Wygasza sam ekran (który notabene najwięcej pochłania "prądu").
Ustawiamy w opcjach baterii aby nie wygaszał ekranu samoczynnie a następnie po uruchomieniu podobnych tego typu aplikacji (Automapa, GPS sport tracker, GPS cycle itp) odpalamy nasz ScreenOFF i cieszymy sie z dużej ilości zaoszczędzonej energii :)

To tyle. Może komuś się przyda

adak:
przyda się! podobny problem miałam na iPhonie ;]

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej