Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących

  • 134 Odpowiedzi
  • 54801 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
wg najczęsciej występujących ograniczeń prędkości
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Fotoradary dodane kategorie od 40 do 130 km/h + Atrapy
Teraz dziel Bartku  :D

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
kategorie do 130 km/h

A jest w Polsce jakiś taki fotoradar?? Bo mi się nie darzyło spotkać, ale też rzadko jeżdżę po autostradach.  :-|

*

Offline bartek_63

  • ****
  • 584
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.bayercropscience.pl/strony/1/i/91.php?pracownik_id=113
  • Sprzęt: Mio-169; NavRoad VIVO Plus; AM6; Nuvi 660; CN
Źle.
To nie mają być kategorie a podkategorie fotoradarów stacjonarnych.
Właśnie dodałem przez przypadek dwa punkty.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Bartku na chwilę obecną typowych podkategorii nie da się zrobić
rozwiń drzewko POI to co dodalem rozwija się pod fotoradarami
na razie inaczej się nie da

*

Offline bartek_63

  • ****
  • 584
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.bayercropscience.pl/strony/1/i/91.php?pracownik_id=113
  • Sprzęt: Mio-169; NavRoad VIVO Plus; AM6; Nuvi 660; CN
OK, to może jakoś podzielę w takiej formie.
Oczywiście nie będzie to natychmiast ale w miarę upływu czasu...
Proszę o pomoc w przywróceniu fotoradaru Knurów. Znowu usunięty przez przypadek.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
a Tobie chodzi o to aby każdy stacjonarny byl w kategorii fotoradary oraz w takiej podkategorii jakie ma ograniczenie km/h?

*

Offline bartek_63

  • ****
  • 584
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.bayercropscience.pl/strony/1/i/91.php?pracownik_id=113
  • Sprzęt: Mio-169; NavRoad VIVO Plus; AM6; Nuvi 660; CN
Oczywiście, o to mi chodzi i próbowałem tego dokonać na fotoradarze Knurów i potem próbowałem jeden usunąć bo pojawiły się dwa.
Usunęły sie oba i teraz ich nie widzę.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
wrócą  :wink:
ale tak jak zrobiłeś bylo dobrze  :E bo dany POI był i tu i tu czyli tak jak powinno być  :D
a to, że na liście był x2 to nie szkodzi

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Oczywiście, o to mi chodzi i próbowałem tego dokonać na fotoradarze Knurów i potem próbowałem jeden usunąć bo pojawiły się dwa.
Usunęły sie oba i teraz ich nie widzę.


juz powinienies widziec odzyskalem :)
pozdrawiam
Jachu

*

Offline bartek_63

  • ****
  • 584
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.bayercropscience.pl/strony/1/i/91.php?pracownik_id=113
  • Sprzęt: Mio-169; NavRoad VIVO Plus; AM6; Nuvi 660; CN
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 30, 2009, 20:40:29 »
No, nie jestem przekonany, że tak ma być.
Będzie bardzo trudno utrzymać porządek. Może pojawić się wiele dubli.
Poza tym nie ma dalej wyszukiwarki punktów i nie można sprawdzić czy taki punkt już istnieje.
Poprawiam punkt i polecam zapisać zmiany. Może ktoś mi podpowie jak odnaleźć ten poprawiony punkt w serwisie.

Dziękuję za przywrócenie punktu.
Teraz taki przypadek. Pobieram z serwisu fotoradar 50 km/h i fotoradar ogólny.
Czy będę miał dwa POI fotoradar Knurów czy tylko jeden.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2009, 20:43:57 wysłana przez bartek_63 »

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 30, 2009, 20:44:56 »
tak musi być na teraz, bo jw. na chwilę obecną tego nie zmienimy
wyszukiwarka (na teraz) - tylko taka - jak jesteś w danej kategorii można segregowaćpo każdej kolumnie

będą 2 punkty

*

Offline bartek_63

  • ****
  • 584
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.bayercropscience.pl/strony/1/i/91.php?pracownik_id=113
  • Sprzęt: Mio-169; NavRoad VIVO Plus; AM6; Nuvi 660; CN
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 30, 2009, 20:56:41 »
Nie można segregować po kolumnie.
Segreguje tylko w zakresie bieżącej strony.
Pozostałe strony danej kategorii nie są brane pod uwagę.
Poza tym nigdy mi się nie zdarzyło dwa razy tak samo uporządkować punkty według kolejności.
Napisane: Marzec 30, 2009, 20:49:54
będą 2 punkty

Nie do przyjęcia. Powinien być tylko jeden.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 30, 2009, 21:02:09 »
tak tylko w ramach jednej strony
na razie jest to wersja Beta a początki zawsze są trudne  :wink:

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 30, 2009, 21:02:40 »
Nie można segregować po kolumnie.
Segreguje tylko w zakresie bieżącej strony.
Pozostałe strony danej kategorii nie są brane pod uwagę.
Poza tym nigdy mi się nie zdarzyło dwa razy tak samo uporządkować punkty według kolejności.
Napisane: Marzec 30, 2009, 20:49:54
będą 2 punkty

Nie do przyjęcia. Powinien być tylko jeden.

Bartek  , zgadza sie ale nie bylo mowy o podkategoriach , dopiero teraz to jest ustalane wiec to nie jest taka prosta zmiana ze zalozyc i po klopocie. rzeba troche pomyslec jak to oproogramowac.
pozdrawiam
Jachu

*

Offline bartek_63

  • ****
  • 584
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.bayercropscience.pl/strony/1/i/91.php?pracownik_id=113
  • Sprzęt: Mio-169; NavRoad VIVO Plus; AM6; Nuvi 660; CN
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 30, 2009, 21:05:21 »
Nie bierzcie tego, że się czepiam.
Taki styl zgaszania uwag.
Przepraszam.

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 30, 2009, 21:11:27 »
Nie bierzcie tego, że się czepiam.
Taki styl zgaszania uwag.
Przepraszam.

ale ja tego tak nie odbieram :)
Zapisane w todo do zrealizowania :)
pozdrawiam
Jachu

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 30, 2009, 22:57:33 »
Bartku opisz dokladnie jak mozesz o co chodzi bo mam wrazenie ze to jest bardzo powazna zmiana w samym silniku i nie wiem czy dobrze to rozumiem

*

Offline bartek_63

  • ****
  • 584
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.bayercropscience.pl/strony/1/i/91.php?pracownik_id=113
  • Sprzęt: Mio-169; NavRoad VIVO Plus; AM6; Nuvi 660; CN
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 30, 2009, 23:45:26 »
Kategoria główna - Fotoradar stacjonarny.
Podkategoria - Fotoradar stacjonarny 50 km/h, 60 km/h, 70 km/h ... itd.

Pobierając kategorię główną z automatu dostaję wszystkie POI z podkategorii.
Punkty nie dublują się przy pobieraniu.
Jeśli punkt został zaliczony do podkategorii nie występuje w kategorii głównej.

*

Offline olowpb

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
wprawdzie temat był poruszony już w marcu ale dalej brakuje kategorii
Bankomat ING
proszę zatem o dodanie

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
dzieki  :ok:
dodane

*

Offline czester

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
    • Bielizna Damska i Męska
  • Sprzęt: FS Loox n560
    HTC G1
    RA1.7
    Chromatic3.9
witam, dawno niczego nie aktualizowalem w swoim pda ale ze trzeba sie kawalem przejechac to i przegladajac nasze POI natrafilem na takie oto rzeczy:

jest gield filatelistyczne - co prawda tylko 3 ale chyba powinno byc gielda filatelistyczna

pod literka H sa ogolnie Hotele ale sa i konkretne Hotel Ibis, Novotel itd - czy zatem Qubus znajdujacy sie pod literka Q nie powinien sie nazywac Hotel Qubus bo tak patrzac po logo wydaje mi sie ze chodzi o hotele. I zarazem czy nie mozna by zrobic zgrupowania tak jak sa fotoradary.

Stacje Gazowe Krak-Gaz. Nie wiem jak u was ale wydaje mi sie ze krak-gaz nie istnieje a przynajmniej stacji gazowych w krakowie juz nie ma a troche ich bylo. W niektorych miejscach sa teraz stacje LPG innych firm ale w niektorych nie. Tak wiec mysle ze temat do przemyslenia.

To chyba tyle co mi sie rzucilo w oko.
Pozdrawiam
Piotr

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
ogólnie należało by się zastanowić nad nowymi kategoriami (sam miałem to zrobic ale jeszcze nie znalazłem czasu by to dokończyć), bo obecnie sporo jest kategorii nieaktualnych
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline olowpb

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwiec 07, 2009, 15:22:07 »
Przydałaby się kategoria tonażowa "XX i więcej" lub "XX <". Coś w tym stylu.
Obecnie jest kilka, np. 2,5t, 3,5t, 8t, 10t.
A zmierzam ku temu, iż niedawno w Chorzowie na estakadzie (DK nr 79) postawiono znak ograniczenia tonażu 15t. Jest to na tyle istotne, że jest to jedna z głównych dróg łącząca miejscowości na północ od Chorzowa z Katowicami.
Dosyć poważnie o tym trąbiono na Śląsku, a i policja uczulała że będzie ścigać kierowców tirów łamiących ten zakaz.

Może właśnie wartoby wprowadzić taką kategorię, np. 10t i więcej.

coś na ten styl - chodzi o samą zasadę

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 07, 2009, 15:33:41 »
jeśli już, to zrobić dokładną kategoryzację tonażową dróg. Można to zrobić całościowo lub wskazywać punkty, od których zaczynają się ograniczenia.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Bilunia

Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwiec 08, 2009, 00:53:33 »
W ostatnim czasie GDDKiA udostępnia na swoich stronach pliki do pobrania, wśród których bardzo interesującym jest plik z wszelkiego rodzaju pracami prowadzonymi przez GDDKiA (dot. dróg krajowych i autostrad). Dane te są codziennie aktualizowane, więc trzeba by umożliwić podmianę zawartości całej kategorii - nie wyobrażam sobie, by analizować i podmieniać punkty "na piechotę".
Proponuję dodać kategorię GDDKiA. W geście dobrej woli, na początek podsyłam w załączniku aktualne dane w formacie .poi, nazwą kategorii j.w. oraz stosowny dźwięk ostrzegawczy. Ikonkę można wykorzystać z kat. roboty drogowe, tylko zmienić jej nazwę na GDDKiA.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2009, 00:55:49 wysłana przez Bilunia »

*

Bilunia

Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwiec 08, 2009, 03:25:05 »
Fotoradar

Zapewne moja sugestia w tej materii będzie conajmniej kontrowersyjna, ale uważam, że dzielenie na podkategorie 30, 40 .... itd. do 130 nie ma najmniejszego logicznego uzasadnienia. Dla kierowcy najistotniejsza jest informacja - gdzie stoi i odpowiednie ustawienie parametrów ostrzegania. Resztę informacji ma na drodze w postaci znaków. Podział na podkategorie wiąże się z dublowaniem ikon, różniących się tylko cyferką w kółeczku, która i tak nie jest czytelna w trakcie jazdy, oraz koniecznością dodania dodatkowych dźwięków dla każdej prędkości. Dla każdej z podkategorii będziemy musieli oddzielnie ustawić parametry tak wyświetlania, jak i ostrzegania. To wszystko będzie nam dodatkowo zaśmiecało menu z POI i kategoriami podczas szukania czegoś użytecznego. Wydaje mi się, że korzystając z okazji modernizacji bazy, warto by uwzględnić w/w argumenty.
Nie zawsze rozwiązania konkurencji są lepsze od własnych. :(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2009, 03:30:11 wysłana przez Bilunia »

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwiec 08, 2009, 17:41:12 »
Były wielokrotnie dyskusje na ten temat. Przecież na tym Forum wykuwaliśmy zasady dla poi.mobilne.net, a potem  Miplo, szczególnie w kwestii fotoradarów.
Pewnie z 70% fotoradarów jest poprzedzonych znakami informacyjnymi. Po co więc w ogóle POI ze speedtrap w takich miejscach?

Problem polega na tym, że bardzo często ograniczenie prędkości jest znacznie wcześniej od ikonki/znaku fotoradaru i zdążymy zapomnieć, jaka liczba na znaku ograniczenia figurowała. Tym bardziej, że z założenia kategoria ta jest przeznaczona dla osób nie przywiązujących szczególnej wagi nakazów ograniczenia prędkości. Delikatnie rzecz określając...

Ponadto, różnica między 30 i 130 km/h jest dość znaczna, przyznasz?
Podział podkategorii na prędkości jest chyba we wszystkich poważnych zbiorach POI na świecie. Rozważyłbym, czy jednak miliardy much nie mają tu akurat racji.

Byłoby jednak miłą alternatywą mieć scaloną kategorię fotoradarów. To nie jest trudny zabieg dla bazy danych. A wilk byłby syty i owca syta. :E

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwiec 08, 2009, 18:36:26 »
Podział na podkategorie wiąże się z dublowaniem ikon, różniących się tylko cyferką w kółeczku, która i tak nie jest czytelna w trakcie jazdy,

To, że nie jest czytelna to jest tylko problem AM, zresztą bardzo upierdliwy - już dawno były propozycje, by można było je powiększyć lub tak jak w TT lub iGO były wyświetlane w górnym lewym rogu jako znaki ograniczenia prędkości.

To wszystko będzie nam dodatkowo zaśmiecało menu z POI i kategoriami podczas szukania czegoś użytecznego.

To też jest głownie problem AM (TT też), który mam nadzieję szybko zostanie poprawiony w postaci wprowadzenia hierarchicznego menu POI.

*

Bilunia

Odp: Kategorie - propozycje nowych , zmiany nazw i ew. usunięcia nie istniejących
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwiec 10, 2009, 10:05:54 »
Problem polega na tym, że bardzo często ograniczenie prędkości jest znacznie wcześniej od ikonki/znaku fotoradaru i zdążymy zapomnieć, jaka liczba na znaku ograniczenia figurowała. Tym bardziej, że z założenia kategoria ta jest przeznaczona dla osób nie przywiązujących szczególnej wagi nakazów ograniczenia prędkości. Delikatnie rzecz określając...
Ten argument jest akurat bez znaczenia. Przecież wystarczy ustawić ostrzeganie z odpowiednim wyprzedzeniem, zaptaszkować dwa pierwsze kwadraciki i "pokazuj aż do minięcia", a dla tych z większą sklerozą "powtarzaj co 12 sek".
Przy tym układzie chyba nikt nie przeoczy znaków z ograniczeniem prędkości (nie pisałem o tablicach informacyjnych "Fotoradar". Chyba, że baza jest rozbudowywana (komplikowana), bo ktoś uważa, że korzystają z niej niewidomi i głusi.
Podział podkategorii na prędkości jest chyba we wszystkich poważnych zbiorach POI na świecie. Rozważyłbym, czy jednak miliardy much nie mają tu akurat racji.
Próbujemy naprawiać niedoróbki programu - tu w pełni się zgadzam z kolegą "akubit"-em. Jednak zerknijmy też na to inaczej. AM daje nam potężne narzędzia do wybrania wedle własnych upodobań opcji ostrzegania, natomiast u konkurencji jest tylko wł/wył.
Pozdrawiam