Działający i bezpłatny sposób na polskie fonty w Palm TX

  • 2 Odpowiedzi
  • 17976 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam.

Próbowałem tego sposobu -> http://www.ws.aplus.pl/teksty/palm-pl.html  i niby wszystko się włącza ale polskie fonty nie działają w żadnym programie. Dopiero zaczynam współpracę z palmem TX, chciałbym czytać na nim książki za pomocą mobi pocket readera, lub jakiegoś czytnika pdf. Polskie czcionki są mi jednak bardzo potrzebne, a że zapłaciłem za palma niewiele to trudno mi wywalić 65zł na profesjonalną polonizację. proszę o pomoc, bo parę godzin już się sam z tym męczę.

Połączone: Luty 18, 2011, 17:20:46
Naprawdę nikt mi nie odpowie?
jeśli nie ma takiego sposobu to też proszę o info. Mam krzaki lub puste miejsca w Blazerze, więc polskojęzycznych serwisów prawie nie da się czytać.

Jeśli się nie da to też proszę o odpowiedź. Wiem, że jest spolszczenie całego TXa ale kosztuje 65zł (więcej niż ja zapłaciłem za mój sprzęt).

Z góry dzięki.


« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2011, 17:20:46 wysłana przez Seventhdreamer »

*

Offline SeeM

  • *
  • 65
Odp: Działający i bezpłatny sposób na polskie fonty w Palm TX
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2011, 00:16:30 »
Jeśli chodzi o Blazer, to się nie dziw - PalmOS nie obsługuje UTF, a co za tym idzie jakieś 90% stron z ogonkami będzie krzaczyć.

Polskie znaki są u Rewuckiego. Koniec. Ale przynajmniej masz od razu fonty i się nie wiesza. Pamiętam jak chciałem używać fonthack na Palm Centro, ale szybko zrezygnowałem. Zero wygody i niektóre programy się wieszały, co pociągało za sobą reset. Przypisywanie fontów do aplikacji też wygodne nie było.

Co do książek z internetu, to polecam darmowego http://gutenpalm.sourceforge.net/ i oprogramowanie do konwersji plików na pdb do weasela też jest darmowe. Zakładki, justowanie tekstu (ale tu musisz poszukać słownika do dzielenia wyrazów), interlinia jaka chcesz, font jaki chcesz, dostępny tryb pełnoekranowy, pokazuje stan baterii, jest pageup i pagedown, czyta z karty pamięci, zero zwiech. Naprawde solidny kawałek softu.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2011, 00:23:43 wysłana przez SeeM »
+

*

Offline wintergreen

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9000, Dell Streak, Treo 650, Palm TX
Odp: Działający i bezpłatny sposób na polskie fonty w Palm TX
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2011, 08:08:32 »
Jeśli chodzi o czytanie e-booków to mogę polecić darmowy program PalmFiction. Naprawdę super rozwiązanie, możliwość ściągnięcia polskich fontów do tego programu. Zobacz na stronie http://palmfiction.sourceforge.net/
Wprawdzie jest po rosyjsku, ale jak ktoś nie zna języka Puszkina i Stalina to na pewno pomoże Google Translate.
Moim zdaniem PalmFiction to absolutna pierwsza liga dla PalmOS.
Polonizacja Rewuckiego, skądinąd całkiem fajna,  niestety nie zapewnia polskich fontów w przeglądarce Blazer. Są za to w Operze Mini, którą można sobie doinstalować (oczywiście najpierw Javę). Ale Opera na systemie PalmOS działa niestabilnie i często się "wysypuje".
Do czytania zawartości stron www na urządzeniach z PalmOS z czystym sumieniem mogę polecić iSilo. To przeglądarka stron www offline, wcześniej przekonwertowanych za pomocą darmowego iSiloX. Obsługuje polskie czcionki, za pomocą dodatkowego darmowego programu można "przerobić" każdą czcionkę systemu Windows, aby była obsługiwana przez iSilo.
iSilo to wprawdzie program płatny, ale jest 30-dniowa wersja testowa, po upłynięciu tego czasu zachowuje ograniczoną funkcjonalność.