Nawigacja GPS > TomTom

Tomtom - jak sprawdzić co jest w abonamencie?

(1/2) > >>

Pawel Fraczkiewicz:
Witam.
Niedawno kupiłem nawigację TomTom Go Essential 6. Mam dożywotnie aktualizacje map. Oprócz tego funkcjonuję u niej ostrzeganie przed radarami i zmienianie trasy jak jest korek.
Wszystko bardzo mi pasuje ale nie wiem jak sprawdzić kiedy skończy się opcja radarów i korków. Bo tego na pewno nie ma dożywotnie. Czy może mi ktoś polecić jakiś sposób jak to sprawdzić? Gdzieś wpisać nr seryjny i sprawdzić. Korzystam na komputerze z programu TomTom MyDrive Connect oraz w telefonie MyDrive. Ten drugi nic ciekawego nie pokazuje a ten na komputer nie chce nic zrobić twierdząc że nawigacja ma Wi-Fi i w ten sposób mam aktualizować. Z góry dzięki za jakąś pomoc. B

Waszko:
TomTom GO Essential

Dożywotnia* usługa TomTom Traffic
Dożywotnie* mapy Europy
6-miesięczna subskrypcja usługi Fotoradary** - kupisz je w sklepie TomTom zakładając konto na ich stronie.

Pawel Fraczkiewicz:
Dzięki. A jeszcze pytanie mam. W jaki sposób nawigacja aktualizuje bazę radarów? Czy jest do tego potrzebny sparowany telefon? Czy też ciągnie na tej samej zasadzie co informację o korkach?

Waszko:
Twoje urządzenie TomTom jest wyposażone w zwyczajne oprogramowanie, aktualizacje fotoradarów stacjonarnych i sezonowe aktualizacje map (4 razy w roku). Aby pobrać te aktualizacje, potrzebujesz aktywnego łącza internetowego przez Wi-Fi® lub komputera z dostępem do internetu. Do urządzenia TomTom dołączone są również zwykłe usługi ruchu ulicznego i fotoradarów przenośnych. Aby korzystać z tych usług, potrzebujesz urządzenia połączonego ze smartfonem.

W skrócie podłączasz do wifi lub smartfona z internetem i sprawdzasz wchodząc do MENU -> USTAWIENIA -> AKTUALIZACJE I NOWE ELEMENTY.
Później pobierasz.

Pawel Fraczkiewicz:
Mam połączony telefon przez bluetooth ale aktualizacji nie chce robić. pewnie cos tam trzeba w telefonie poustawiać, tylko co? Mam Android 10.
Wcześniej miałem Navigona i on miał TMC, korzystał z tej funkcji aktualizując sie przy pomocy kabla-ładowarki. Nie było potrzeba żadnego internetu. W TomTom działa to inaczej? Mam na myśli tylko TMC.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej