Windows Phone 7/8.x/10 > Nokia/Microsoft Devices WP

Konto pocztowe Outlook w Lumia800

(1/2) > >>

kuba1961:
 Od kilku dni jestem posiadaczem Lumi800. Pisałem już o tym na innym forum ale jakoś wolę tu gdzie jestem już długo popytać o to.
    Dwa miesiące temu złożyłem sobie na outlook.com skrzynkę pocztową. I po kłopotach z synchronizacją poczty+kontakty+kalendarz na androidzie (działała ale..) przesiadłem się z ACE2 na Lumia800. Przy pierwszym uruchomieniu prośba o zalogowanie do Windows Live - podałem wtedy dane konta na outlook.com bo przy pomocy tych danych logowałem się do wszystkich usług Microsoftu. Podane tych danych spowodowało założenie skrzynki w aplikacji Hotmail a market i synchronizacja poczty, kalendarza i kontaktów między PC z Outlokiem poprzez  outlook.com ruszyła. Wszystko działa. Aplikacja w telefonie do poczty oględnie mówiąc jest bardzo oszczędna. Nie można np. określić wielkości pobieranych maili czy tylko nagłówków. Trudno, zacząłem szukać czegoś lepszego i kiszka , nic nie ma.
     Wczoraj u kolegi na jego Lumii800 zobaczyłem aplikację Outlook. Zacząłem jej szukać w swoim telefonie, nie ma jej. Z innego forum dostałem wskazówkę załóż konto w telefonia. Sceptycznie nastawiony do tego wlazłem w ustawienia/poczta+konta i dodałem nową skrzynkę Outlook z podaniem identycznych danych jak w Windows Live/Hotmail. Telefon to przyjął. W aplikacjach pojawiła się zakładka Outlook. No jest poczta. Mam teraz dwie poczty jedną Hotmail drugą Outlook. W ustawieniach Hotmail odznaczyłem synchronizację (bo pojawiły się takie same podwójne wpisy w kalendarzu i maile). Wszystko niby OK. Ale zastanawiam się jak to będzie przy używaniu pakietu internetowego (wykupiłem 400Mb). Dwa konta pdwójna synchronizacja większe zużycie pakietu danych.  Dochodzę wreszcie do pytania, co zrobić żeby używać konta założonego poprzez zakładkę Outlook i zużywać jak najmniejszą ilość danych. Rozumiem ze najprościej jest zlikwidować w telefonie konto Outlook i używać Hotmail. W sumie poczta i wszystkie potrzebne usługi działają. Ale dlaczego jest coś takiego ?

raval77:
A czy nie najprościej jest wyłączyć synchronizację na hotmail i używać tylko outlook??

kuba1961:
No może to nie dość jasno wynika z tekstu ale mam tak właśnie teraz. Ale w sumie synchronizuje 2 konta. Wolałbym jedno.

revanmj:
Ale przecież poza nazwą i ikonką to jedno od drugiego się niczym nie różni  :-?

kuba1961:
Wlałbym outlooka ma opcje w jednym miejscu. Windows Live ma rozrzucone. No i ładniejszy kafelek :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej