Autor Wątek: Moto Q9h - problem z otwieraniem .pdf, jaki program wybrać?  (Przeczytany 6541 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Speedy13

 • Newbie
 • Wiadomości: 8
Hej

Parę miesięcy temu zaktualizowałem oprogramowanie telefonu Q9h do wersji WM 6.1. Wszystko pięknie działa, a przynajmniej tak mi się wydawało. Dzisiaj jednakże stanąłem przed problemem otwarcia pliku .pdf. No i telefon odmówił i powiedział, że nie jest z tym plikiem skojarzona żadna aplikacja.

Doinstalowałem Foxit Readera for Smartphone stąd http://www.foxitsoftware.com/downloads/#mobile - owszem, teraz mogę otworzyć pdf-a, ale w taki sposób, że najpierw muszę otworzyć aplikację, a dopiero potem z jej poziomu plik pdf.

Czy jest jakaś metoda zintegrowania tego z systemem, by po prostu po wybraniu pliku pdf otwierał się on? tak jak to funkcjonowało dawniej, przed aktualizacją softu, w WM6.0?


PDAclub.pl

R E K L A M A:


Offline tylkonieja

 • Newbie
 • Wiadomości: 48
Odp: Moto Q9h - problem z otwieraniem .pdf, jaki program wybrać?
« Odpowiedź #1 : Wrzesień 02, 2011, 12:48:27 »
Speedy13, przypuszczam że FoxitReader ze swojego poziomu pozwala na skojarzenie plików. Wejdź w ustawienia i poszperaj trochę ;)
Zawsze można zainstalować Adobe Reader, wydaje mi się, że aplikacja z automatu kojarzy pliki :)


Offline tomaszkap

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 8791
 • Mój avatar to Sawyer
 • Sprzęt: Realme 8Pro/8GB/128GB
 • VIP Level: 118
Odp: Moto Q9h - problem z otwieraniem .pdf, jaki program wybrać?
« Odpowiedź #2 : Wrzesień 02, 2011, 20:39:39 »
Total commander też ma opcję kojarzenia plików.

Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4+Są: Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 Pro, Realme 8Pro/8GB/128GB

Offline Speedy13

 • Newbie
 • Wiadomości: 8
Odp: Moto Q9h - problem z otwieraniem .pdf, jaki program wybrać?
« Odpowiedź #3 : Wrzesień 02, 2011, 22:51:59 »
Hej

Dzięki wszystkim za pomoc i podpowiedzi. Po jakimś czasie (nie jestem pewien czy nie było w międzyczasie wyłączenia telefonu) problem skojarzenia się samoczynnie rozwiązał. Teraz faktycznie wystarczy kliknąć na plik pdf by go otworzyć.

Jednak jeśli chodzi o Foxita, dalej nie jestem zadowolony. Po pierwsze wyświetla taki pasek z napisem że jest niezarejestrowany, co zasłania część ekranu (no ale dobra powiedzmy że się zarejestruję w ostateczności). Po drugie, gdy się użyje powiększenia, co przy małym ekraniku Q9 zwykle jest nieodzowne, to w rogu wyświetlana jest miniaturka całego ekranu z zaznaczeniem miejsca które jest powiększane. OK rozumiem co autor miał na myśli, może to i komuś do czegoś potrzebne, takie ułatwienie nawigacji, ale w przypadku takiego smartfona jak Q9 zajęcie części niewielkiego i tak ekranu  dodatkowo przez miniaturę jest po prostu bezsensowną uciążliwością.

Tak, że muszę się rozejrzeć za innym programem do pdf. Możecie coś polecić? Najlepiej żeby przypominał to co było wbudowane w WM 6.0 (Documents To Go ? tak to się chyba zwało, w WM 6.1 jest Mobile Office zamiast tego, w zasadzie to nawet fajniejsze, ale pdf-ów nie otwiera). No i najlepiej by był darmowy lub niezbyt drogi przynajmniej.

Zawsze można zainstalować Adobe Reader, wydaje mi się, że aplikacja z automatu kojarzy pliki :)

No właśnie - czy w ogóle istnieje Adobe Reader na smartfony? Próbowałem takowy znaleźć i nie mogę jakoś. Znalazłem jakowyś Adobe Reader (Pocket PC) ale przy próbie zainstalowania na Q9 powiedział że to nie jest odpowiednie urządzenie i nie da rady zainstalować.

Dzięki