Pytanie o zasięg Idea mpx200

  • 28 Odpowiedzi
  • 24532 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« dnia: Lipiec 08, 2005, 01:04:15 »
Witam grupowiczów!!

Przeczytałem chyba wszystkie dyskusje na temat tego telefonu i zasięgu (braku pasma 900).
Ale dalej nie dowiedziałem się niczego konkretnego.
Przywiozłem ze Stanów  tel MPX200, AT&T
Łapie zasięg Idai.

Tzn. (przypadki):
Jest zasięg i wszystko jest ok.
Jest zasięg ale ani z telefonu ani na telefon nie można się dodzwonić.
„No Service” gdy na Nokia w tym samym miejscu mam 100%  

Obecnie mam ws 2003
W about:
Processor ARM OMAP 710 (nie wiem czy to ma znaczenie ale widziałem różne)
Version 4.20.0  (build 13349)
Radio version 1.00
Manufacturer: 3.70.23.0
File system: 4.20.13349.0

Proszę o pomoc
Bo nie wiem czy to są standardowe problemy tego telefonu
 (Niektórzy użytkownicy piszą z zasiągiem nie maja problemu.)
Czy to jest wersja jakiegoś oprogramowania
(Gdyby ewentualnie tak było, był bym wdzięczny za namiary, czego konkretnie mam szukać)

(Piwo przyśle pocztą :) )

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2005, 02:25:58 »
Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, ze Twoja motka posiada jedynie pasmo 1800 oraz amerykanskie 1900. Sprobuj wybrac sie za miasto (tam gdzie idea ma nadajniki 900) i sprawdz czy bedzie dzialac.

*

Offline Davka

  • *
  • 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://bt.davka.info
Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2005, 10:48:52 »
Brak pasma 900MHz. Zobacz co masz ustawione w ostatniej zakładce w Settings.
Masz jeszcze 1% szansy na odblokowanie pasma 900 wgrywając nowy soft (podobno była seria z AT&T która dawała sie odblokować).

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2005, 21:01:33 »
witam! też mam chyba taką motke 1800/1900 bo jak pojade do większego miasta to działa a u mnie nie. (w olsztynie działa). czy mógłby mi ktoś podesłać jakiś nowy soft i jakąś instrukcję (może uda się odblokować... fajni eby było bo fonik jest kosmiczny. a tak poza tym to część menu w tym profile mam po rusku i nie mogę tego nigdzie zmienić...
pozdrawiam

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2005, 23:09:54 »
Masz telefon z sieci AT&T? Jesli nie to nic nie zrobisz...

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2005, 10:29:56 »
Tak. Jak wczesniej pisałem telefon jest z sieci At&t.
Przyznam ze już straciłem nadzieje.

Czyżby była jakaś szansa?
Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś informacje.

Pozdrawiam grupowiczów

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2005, 17:00:09 »

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 15, 2005, 18:14:55 »
witam! czy mógłby ktoś przetłumaczyć na nasz krok po kroku to co dał nam nas zkochany admin do odblokowania 900mhz ??
z góry dzięki

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 15, 2005, 21:53:10 »
Pobierasz plik MPx200_900MHz_Fix.zip
http://www.mobilegadgetnews.com/index.php?act=Attach&type=post&id=607

Wewnatrz sa dwa pliki RAR. Backup i Tools.

Najpierw trzeba zrobic bakup 256 ostatnich kb pamieci ROM telefonu.
- uruchamiasz telefon w trybie flashowania
- podlaczasz do PC
- uruchamiasz plik MPX200_backup
- jesli okienko dialogowe pojawi sie przed glownym interfejsem programu to trzeba podlaczyc kabel pod port USB
- jesli nie pojawia sie to okienko to trzeba kliknac na 256KB
- nagrac ten plik pod nazwa orig.raw
- kliknac pierwszy przycisk i czekac az program skonczy prace

Nastepnie trzeba zmienic zawartosc tego pliku.
- uruchamiamy w tym celu plik FIXIMEI.EXE w trybie okienka dosowego
- wczesniej trzeba go rozpakowac z tego drugiego pliku RAR najlepiej do katalogu glownego dysku C: komputera, tam tez przegrywamy ten plik orig.raw
- wtedy uruchamiamy okienko dosowe (start -> programy -> akcesoria -> wiersz polecen
- przechodzimy na dysk C piszac "C:"
- nastepnie wychodzimy do glownego katalogu dysku wpisujac "CD .." (zazwyczaj trzeba to wpisac 2x bo wyjsc do glownego folderu)
- wchodzimy do katalogu w ktorym jest ten plik, czyli "CD nazwa_katalogu"
- wpisujemy "FIXIMEI.EXE orig.raw fix.raw"
- konwertujemy plik fix.raw do formatu bin wpisujac "raw2bin fix.raw fix.bin"
- konwertujemy fix.bin do fix.img uzywajac programu MPX200_Backup.
- ladujemy do telefonu plik fix.img przy uzyciu oprogramowania Motorola upgrade wizard (pewnie standardowy soft do zmiany ROMu w telefonie).

To tyle. Pamietaj ze ja to tylko tlumaczylem. Sam tego nie robilem wiec sama procedura moze sie faktycznie roznic. Nic wiecej nie potrafie powiedziec. Na reszte Twoich pytan musi odpowiedziec ktos kto sie na tym zna... kto ma ten telefon.

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2005, 22:34:38 »
hmmm... nie mogę się połączyć telefonem z kompem tym programem do robienia backupa. może ktoś podeśle mi plik z podmienioną zawartością??jeżeli tak się da :/

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 15, 2005, 22:36:55 »
A wlaczasz telefon w trybie flashowania? Trzeba przytrzymac odpowiednia kombinacje klawiszy - mnie nie pytaj, nie pamieta ktore to. Ale na forum pewnie bylo juz setki razy opisywane.

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 15, 2005, 22:48:10 »
ta kombinacja to lewy kursor ale nic nie pomaga... cały czas wychodzi komunikat:/ może dlatego że w menadżerze urządzeń smartfon jest z wykrzyknikiem?? jak to zrobić??jest jakiś inny program do tego??jak ktoś może to proszę o podesłanie już  zmienionego pliku gotowego do wysłania.z góry dzięki

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 16, 2005, 00:28:14 »
Działa.
4 kreseczki. Mam nadzieje ze już tak zostanie.

Admin, Dzieki!
Jak będę w Sosnowcu masz piwo :)

Biedrzyk nie wiem czy Ci pomoge.
Przytrzymaj z 1,5s lewą strzałkę wskaźnika,
Trzymając ja podepnij.
Powinien pojawić się komunikat o wykrytym nowym urządzeniu.
Wskaż mu sterownik z dysku smartfon.inf (spakowany w tym pliku .rar)
I dalej zgodnie z instrukcją

Pozdrawiam

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 16, 2005, 11:20:06 »
a może mógłbyś podesłać mi ten plik który już zmieniłeś?? spróbowałbym go tylko wrzucić do komóry...wszystkie inne programy go widzą, jest zainstalowany jako smartphone 2002 wireless USB Modem ale z wykrzyknikiem i trzymam w lewo jak podłączam kabel ale i tak ten backup go nie widzi-jakby wogóle nie był podpięty...(activesync działą)

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 16, 2005, 12:01:09 »
W tym programie do backupu

Musisz zaznaczyć
Tą środkową opcję 256KB
A nie Flash i 256BB

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 16, 2005, 12:49:12 »
działa!! mój komputer był coś ni etak....u kumpla na kompie zrobiłem... pomógł mi blt!! pozdro!!! I`am happy

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 30, 2005, 11:45:12 »
To wszyscy zadowoleni :)

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 01, 2005, 10:04:09 »
Witam, jednak nie wszyscy.
Mam WM2003 i robie wszystko to co tu piszecie i nie moge sobie poradzic.Trzymam lewa strzalke gdy wlaczam telefon, gdy jest wlaczony, nic sie nie dzieje. Programy ktore wgralem do telefonu nie chca sie uruchomic z poziomu File Manager.Czy moze mi ktos pomoc i np wyslac zmieniony plik albo bardziej szczegolowo wytlumaczyc krok po kroku jak to zrobic. Dzieki moj mail garnett@o2.pl lub GG 61222

*

Offline Szadzik

  • **
  • 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE X1, HP IQ830UK, Nikon D90
Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 05, 2005, 17:05:16 »
Cytat: BigLuke
Witam, jednak nie wszyscy.
Mam WM2003 i robie wszystko to co tu piszecie i nie moge sobie poradzic.Trzymam lewa strzalke gdy wlaczam telefon, gdy jest wlaczony, nic sie nie dzieje. Programy ktore wgralem do telefonu nie chca sie uruchomic z poziomu File Manager.Czy moze mi ktos pomoc i np wyslac zmieniony plik albo bardziej szczegolowo wytlumaczyc krok po kroku jak to zrobic. Dzieki moj mail garnett@o2.pl lub GG 61222

Nie masz wciskać przycisku włączającego telefon. Przytrzymujesz w lewo joystick i podłączasz telefon do kompa. NIE WŁĄCZASZ TELEFONU. Jak podłączysz telefon do kompa to Ci znajdzie urządzenie i zainstaluje jako modem.
Gadget Tales:
OT MaxDB, CD1, CD5, J5, GD96, ME45, T68i, X6, CX65, A925, E398, MPx200, X6-2, OT715, D600E, W810, M600i, BB Pearl, W880, N95 2, P1i, XDA Ignito, W880 SE X1 + IQ830UK + Nikon D90
www.justaphotographer.co.uk

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 12, 2005, 19:26:29 »
eee a wie ktoś co poradzić jak się coś takiego w e200 dzieje? Znaczy zasięg jest ale ani zadzwonić ani dodzwonić się nie da rady. W mieście działa, ale jako że mieszkam na wsi to są problemy :P.

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 19, 2005, 02:56:52 »
WItam, jestem kompletnie nowy,wiec sie przedstawie(i mój telefon też)
Wiec jestem Osa:)
Mam motorolkę MPx200, własnie z AT&T, z USA. No i miała być odblokowana na 900 MHz, w menu była opcja preferowanai sieci 900/1800. Wczoraj stwierdziłem ze jednak 900 nie moze u mnie działać, ponieważ poza miastem... lipa... nie było zasięgu...
Zrobiłem z telefonem tak jak polecił Admin. No i w tryubie serwisowym pojawiły mi sie na chwile cyferki sugerujace ze mam 900 MHz, ale za chwile po tym wróciły cyferki oznaczające 1800. W moim mieście mam 1800 gwoli ścisłości. Czy ktoś moze mi powiedzieć czy to oznaczało na prawde że mam 900 MHz? Poza tym wkrótce to przetestuje, więc dam znać co i jak. Trzymajcie kciuki, i pozdrawiam :))


[Dodano: 2005-10-19 03:01:31]
Aha, nie wgrałem sterownika smartphone.inf ze spakowanego folderu,o którym mówił do333. Tylko jakiś automatycznie wykryty przez WINDE ;) Pierwszym razem mi sie nei powiodło flashowanie, ale drugim razem już było successful :) No i mam nadzieje ze 900 jest ok:)
Echh, ale to sie człowiek musi nakombinować żeby dzwonić ;)

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 01, 2005, 20:11:06 »
Czy moze mi ktos pomoc ?
Mam ten sam problem ze swoja motka ,nie mam zasiegu poza miastem , czy moze mi ktos podeslac plik backup ?
Niestety na tych stronach do ktorych podaliscie linki nie moge nic znalezc.
Prosze o pomoc .
Moj mail niorek@interia.pl

Pozdrawiam

[Dodano: 2005-11-01 22:19:31]
Czy moze ktos mi przeslac juz gotowy plik ktory bede mogl wgrac od razu do pamieci telefonu ?
 Moj mail niorek@interia.pl

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 29, 2005, 14:53:56 »
witam próbowałem sciągnoąć ten plik co uruchamia pasmo 900 w motce mpx200 ale nie ma go na tamtej stronie prosze o pomoc
GG: 8295533


Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 16, 2006, 08:34:50 »
Cytat: "Jakub Kańczugowski"
Pobierasz plik MPx200_900MHz_Fix.zip
http://www.mobilegadgetnews.com/index.php?act=Attach&type=post&id=607

Wewnatrz sa dwa pliki RAR. Backup i Tools.

Najpierw trzeba zrobic bakup 256 ostatnich kb pamieci ROM telefonu.
- uruchamiasz telefon w trybie flashowania
- podlaczasz do PC
- uruchamiasz plik MPX200_backup
- jesli okienko dialogowe pojawi sie przed glownym interfejsem programu to trzeba podlaczyc kabel pod port USB
- jesli nie pojawia sie to okienko to trzeba kliknac na 256KB
- nagrac ten plik pod nazwa orig.raw
- kliknac pierwszy przycisk i czekac az program skonczy prace

Nastepnie trzeba zmienic zawartosc tego pliku.
- uruchamiamy w tym celu plik FIXIMEI.EXE w trybie okienka dosowego
- wczesniej trzeba go rozpakowac z tego drugiego pliku RAR najlepiej do katalogu glownego dysku C: komputera, tam tez przegrywamy ten plik orig.raw
- wtedy uruchamiamy okienko dosowe (start -> programy -> akcesoria -> wiersz polecen
- przechodzimy na dysk C piszac "C:"
- nastepnie wychodzimy do glownego katalogu dysku wpisujac "CD .." (zazwyczaj trzeba to wpisac 2x bo wyjsc do glownego folderu)
- wchodzimy do katalogu w ktorym jest ten plik, czyli "CD nazwa_katalogu"
- wpisujemy "FIXIMEI.EXE orig.raw fix.raw"
- konwertujemy plik fix.raw do formatu bin wpisujac "raw2bin fix.raw fix.bin"
- konwertujemy fix.bin do fix.img uzywajac programu MPX200_Backup.
- ladujemy do telefonu plik fix.img przy uzyciu oprogramowania Motorola upgrade wizard (pewnie standardowy soft do zmiany ROMu w telefonie).

To tyle. Pamietaj ze ja to tylko tlumaczylem. Sam tego nie robilem wiec sama procedura moze sie faktycznie roznic. Nic wiecej nie potrafie powiedziec. Na reszte Twoich pytan musi odpowiedziec ktos kto sie na tym zna... kto ma ten telefon.
[/i]


Witam!
Sporo skorzystałem z tego forum już ale mam z tym zasięgiem jednak problem, po pierwsze mam mpx-a200 z sieci AT&T ze stanów, wrzóciłem mu WM2003 bo był 2002, spolszczenie, no ale oczywiście poza Płockiem nie ma zasięgu (gdzie na innym komie z moją kartą zasięg jest - idea). Domyślam się że jest to brak pasma 900 .... ale... w ustawieniach mojego telefonu - w Phone Settings/Prefered Band mam 3 opcje - "Auto" ; "1900" ; "900/1800" ... Ustawiałem juz i na auto i na 900/1800 i nic. Zasięgu brak. Spróbowałem więc skorzystać z opisu co i jak zrobić aby odblokować pasmo 900(cytowany text) no i do pewnego momentu jest ok - włączam program, nagrywam plik orig.raw , no i nie mogę otworzyć pliku fiximei.exe...kiedy klikam pojawia się dosowe okienko i znika... (mam XP home SP2) ... spróbowałem wejść poprzez wiersz poleceń - "wtedy uruchamiamy okienko dosowe (start -> programy -> akcesoria -> wiersz polecen
- przechodzimy na dysk C piszac "C:"
- nastepnie wychodzimy do glownego katalogu dysku wpisujac "CD .." (zazwyczaj trzeba to wpisac 2x bo wyjsc do glownego folderu)
- wchodzimy do katalogu w ktorym jest ten plik, czyli "CD nazwa_katalogu"
i robię zgodnie z opisem, lecz kiedy wpisuję "raw2bin fix.raw fix.bin" aby przekonwertować i zatwierdzam enterem nic się nie dzieje... następnie "raw2bin fix.raw fix.bin" - zatwierdzam i również nic...

nie wiem co źle robię, jeśli ktoś mógłby pomóc i mi szczegółowo napisać co i jak to byłbym wdzięczny, może coś źle w tym dosie działam czy jak, nie wiem. A może ktoś podesłałby mi gotowy plik który mógłbym wrzócić już do komórki - taki który się u niego juz sprawedził i działa.
Dziękuję!

bart_hamer@vp.pl

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 05, 2006, 23:29:44 »
Cytat: "Jakub Kańczugowski"
ladujemy do telefonu plik fix.img przy uzyciu oprogramowania Motorola upgrade wizard (pewnie standardowy soft do zmiany ROMu w telefonie)

a wiesz moze skad to mozna sciagnac bo google jest bezsilne :(

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 15, 2006, 20:16:13 »
witam, jesli chodzi o odblokowywanie mpx'a to nie jest to chyba tak jak mowil admin ze tylko aparaty z sieci at&t mozna odblokowac, poniewaz moj aparat na 99% z tej sieci nie pochodzi a odblokowalem go i smiga bardzo ladnie, pozdrawiam i wszystkim wilkie dzieki.

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 20, 2006, 11:41:43 »
Cytat: "szepiet"
Cytat: "Jakub Kańczugowski"
ladujemy do telefonu plik fix.img przy uzyciu oprogramowania Motorola upgrade wizard (pewnie standardowy soft do zmiany ROMu w telefonie)

a wiesz moze skad to mozna sciagnac bo google jest bezsilne :(


Ale co chcesz ściągnąć??
Motorola upgrade wizard czy plik fix.img ??
Jeśli chodzi o MUW to masz http://mpxcorner.ovh.org/downloads.php?cat_id=2&download_id=18

A jesli plik fix img to sam musisz go wygenerować tak jak w opisie..

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 18, 2006, 15:45:54 »
Zrobiłem tak jak trzeba. Wszystko poszło sprawnie, ale zasięgu dalej nie mam  :( . Wie ktoś co można z tym zrobić????

Pytanie o zasięg Idea mpx200
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 20, 2006, 20:46:01 »
Po prostu Twoja motka może wogóle nie obsługiwac pasma 900 Mhz, różni się nawet płyta główna motek które obsługują czyli np takich z europy i takich które nie obsługują czyli np z sieci at&t wireless usa...
i nic nie zrobisz... a wogóle jest takie fajne forum matrax na którym dowiesz sie sporo więcej na ten temat - masz link - http://www.matrax.net/forum/showthread.php?t=29027 poczytaj, tam jest sporo opisane, popróbuj... jest na tym forum też łatka poprawiająca zasięg. pozdr.