Różne > Hyde Park

Jaki rower do jazdy miejskiej ?

(1/10) > >>

krzysio_18:
Hej,
Uwielbiam jeździć na rowerze i chciałbym sobie kupić jakiś rowerek do jazdy miejskiej. Nie jestem jakimś "frirajderem " i po krawężnikach i schodach skakać nie zamierzam :)  Jako, że miałby to być tylko rower na miasto i do spalenia tłuszczyku myślałem o jakimś tanim badziewiu z tesco czy innego marketu i znalazłem jakiegoś "górala" za 200zł i za 289zł. Pytanie czy taki rower wytrzyma jazdę po mieście ? Ważę 80kg :) Nie chciałbym wydawać góry kasy, bo to się mija z celem. Może coś podpowiecie ?
Pozdrawiam
Krzysztof

>>Devasto>>:
Osobiście odradzam. Jeździłem kiedyś przez jakiś czas na takim "fullu" z marketu i nie wspominam go zbyt dobrze. Porównując do obecnego, tym razem już markowego roweru, czyli Kross Level A4, dziwię się, że tak długo wytrzymałem na tym pierwszym...
Jeżdżę rowerem do pracy, oraz czasem w dłuższe trasy jakieś  3 lata, codziennie, oczywiście w sezonie i jak dotychczas mogę mówić o nim tylko w superlatywach.  :ok:

Polecałbym ci przeznaczyć na sprzęt jakieś 800-1000zł i kupić już coś konkretnego i nie pchać się w marketowe "rowery".
Np. taki Kross Level A2, może trafisz z poprzednich roczników. Jest to sprzęt warty swojej ceny.

globalbus:
szukaj starych rowerów na allegro, jest po zimie wysyp.
Np z dziś, mam na tej samej ramie swój, inny osprzęt (ten miałem w poprzednim, też jest ok)
http://allegro.pl/rower-bianchi-spillo-classic-757-i1543454909.html

krzysio_18:
coś mi się zdaje, że dołożę troszkę grosza i kupię jakąś Meride czy cuś w podobie :)

Wiotek:
Powiem Ci, że do jazdy miejskiej najlepszy rower to na cieniutkich oponkach (tzw. "glizda" - pozwala na szybkie rozpędzanie się, z powodu małych oporów) i z tak skonstruowaną ramą, by jeździć w pozycji wyprostowanej. A i warto zamontować sobie przy takim rowerze tak zwany koszyk na "piwo", taki koszyk baaardzo się przydaje (nie tylko do przewozu tego napoju :wink: )

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej