Toshiba G900, obejście modułu ładującego i nowa bateria

  • 1 Odpowiedzi
  • 15689 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wiktor-96

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy ace2 + Galaxy Note 10.1
Toshiba G900, obejście modułu ładującego i nowa bateria
« dnia: Styczeń 08, 2012, 21:39:59 »
Witam,
mam toshibę g900 i po długim dociekaniu dlaczego mój fon nie ładuje się, doszedłem do wniosku, że padł moduł ładujący.
ale do rzeczy:
Postanowiłem zrobić baterię z 3ech małych paluszków akumulatorków (1.2V). Kupiłem koszyczek na 3 takie baterię, podlutowałem odpowiednio do styków i świeżo naładowane akusy włożyłem do koszyczka. Zadowolony włączyłem toshi, wszystko zdawało się działać lecz po ok. 20 minutach fon padł (stan baterii Toshiba pokazywała cały czas max, na chwilkę tylko spadło o jakieś 10%).
Po czasie odpaliłem jeszcze raz i znów działało ale po włączeniu wi-fi i odpaleniu opery padło.
To samo zjawisko zaobserwowałem na Zwykłych małych paluszkach (1.5V).
    Podczas lutowania, nie wykorzystałem środkowego pinu telefonu, czy mógłby ktoś opisać co źlę robię i do czego jest ten środkowy pin.

ps. byłem w tym temacie    http://pdaclub.pl/forum/zrob-to-sam/battery-pack-do-g900-pytanie/msg1434302/#msg1434302   i właśnie chodzi mi o takiego baterry packa ( odpowiedź #12 ) Ale autor tamtego tematu poszedł na łatwiznę i przelutował ogniwo z innego pda :/

ps2. może trzeba wywalić elektronikę z oryginalnej baterii i to dolutować??

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: Toshiba G900, obejście modułu ładującego i nowa bateria
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2012, 16:25:44 »
Elektronika z baterii jest niezbędna, tego jestem pewien.
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.