smutna wiadomosc samsung przegral z apple

  • 106 Odpowiedzi
  • 39787 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« dnia: Sierpień 24, 2011, 18:32:28 »
daje link

http://pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=20809:bitwy-patentowe-pozorna-wygrana-applea&catid=1:latest-news&Itemid=103


jestem zly ze sad wydal takie rozporzadzenie  :S :-|

trzeba zebrac grupke ludzi i zdemolowac kilka sklepow apple  :kill: :mad: :terrified:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2011, 14:04:38 wysłana przez bikekowal »

*

mariusz-jagi

Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2011, 20:15:15 »
pewnie zmienią troche interfejs na touch wizz ileś tam i bedzie aktualizacja KIES.
Na pewno to szybko rozwiażą.
dobrze, że zdążyłem kupić sgsII   :wink:

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2011, 20:31:56 »
do 13 października spokojnie zmienią , wiec nie ma co si bac, ostatecznie mogą wgrywać SPB Shell 3D
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline adiko96

  • ***
  • 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • No HTC, no cry...
  • Sprzęt: Eldżikałkę Nexusiałkę Cztery :mrgreen:
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2011, 08:10:07 »
Denerwuje mnie już to Apple, nie umie sobie radzić z konkurencją ? Ostatnio na jednym z portali widać było fajny wykres z pozwami. Najwięcej wychodziło po MS, potem był Apple.

*

don.kamillo

Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2011, 08:28:43 »
W zasadzie książki i zeszyty też mają kształt zbliżony do iPada...
To nie jest złe, że Apple dochodzi swoich praw do patentów na drodze sądowej. Ich własność, ich prawo.
Mnie przeraża to, że jakiś matoł w urzędzie patentowym nie przemyśli sprawy co zatwierdza.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2011, 08:55:27 »
Cytuj
W tym samym orzeczeniu sąd stwierdza, że tablety Galaxy Tab 10.1 i 10.1v nie naruszają własności intelektualnej Apple i na razie nie wydano decyzji o wstrzymaniu ich dystrybucji. Przywoływane patenty dotyczą głównie interfejsu graficznego, szczególnie sposobu przewijania ekranu i jego odblokowywania
wychodzi ze ipada nadal moga sprzedawac, i nie narusza to praw patentowych
chodzi o sposób przewijania ekranu i odblokowywania, skoro czysty android nie narusza praw patentowych to samsung zrobil to z premedytacją aby upodobnic do iphona.

Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2011, 09:37:38 »
przypominam, że gdy wyszedł Galaxy S jakoś wszyscy na tym forum i nie tylko byli jednomyślni, że wygląda jak iphone (a wręcz fuj, jak iphone) a teraz nagle wielkie zdziwienie i oburzenie?

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2011, 09:56:25 »
to fakt ze samsung troche przesadza z upodobaniem sie do ipchone  :-|

mogl by tworzyc jakies fajne korolowe twory  :mrgreen:

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 25, 2011, 10:50:38 »
Samsung jest sam sobie winny, bo jeden sąd to rozumiem, ale któryś z kolei sąd w kolejnym kraju orzeka na korzyść Apple to jedynie oznacza, że Samsung faktycznie z premedytacją łamie prawo licząc, że jakoś to będzie...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 25, 2011, 14:47:51 »
a tam sam sobie winny wie co robi, dzieki iphono podobnosci sie spopularyzował i stał się ciekawą alternatywą,  na dobrą sprawę na dzień dzisiejszy sgs2 to lepszy wybór od ip4 czy htc, i usuniecie samsungowego interfejsu nic juz nie zmieni
 
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 25, 2011, 16:01:16 »
Zapominasz o tym, ze SGS2 wyszedl 10 miesiecy po iP4, wiec dziwne by bylo, zeby byl gorszy... aczkolwiekjak wspomniales, lamia patenty z premedytacja wiec nie ma sie czemu dziwic...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline maskon

  • **
  • 123
  • Sprzęt: Z1, One, Tablet Z
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 25, 2011, 16:47:51 »
Tez mi wielkie halo. Sąd odrzucił przecież większość zarzutów producenta ogryzków (przyznając zatem w zdecydowanej WIĘKSZOŚCI rację Samsungowi) a podtrzymał tylko JEDNĄ kwestie ("przewijanie" zdjęć).
Oczywiście całe fanbojstwo ogryzka przedstawia to jako mega zwycięstwo sekty Jobsa a prawda jest taka że Apple wtopił przed sądem o wiele więcej niż wygrał. Samsung zmieni sposób przewijania zdjęć i po kłopocie.

któryś z kolei sąd w kolejnym kraju orzeka na korzyść Apple
Nie naginaj faktów ;) Sąd oddalił WIĘKSZOŚĆ zarzutów producenta ogryzków w więc w WIĘKSZOŚCI zarzutów orzekł na korzyść Samsunga...

« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2011, 16:55:09 wysłana przez maskon »

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 25, 2011, 19:09:36 »
Nie naginaj faktów ;) Sąd oddalił WIĘKSZOŚĆ zarzutów producenta ogryzków w więc w WIĘKSZOŚCI zarzutów orzekł na korzyść Samsunga...

Kto nagina fakty? Samsung przegrał w sądzie, nie ważne iloma zarzutami ale PRZEGRAŁ i jest to 4 sąd w 4 kraju, gdzie Samsung przegrywa, proces, nie wygrywa.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline maskon

  • **
  • 123
  • Sprzęt: Z1, One, Tablet Z
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 25, 2011, 23:05:43 »
Kto nagina fakty? Samsung przegrał w sądzie, nie ważne iloma zarzutami ale PRZEGRAŁ i jest to 4 sąd w 4 kraju, gdzie Samsung przegrywa, proces, nie wygrywa.
Jak to nie ważne? Sąd przyznał rację ogryzkom w jednym jedynym punkcie - chodziło o sposób przewijania zdjęć (Samsung może to szybko zmienić drobną aktualizacją softu). Ten sam sad ODDALIŁ cała całą masę innych (bzdurnych) zarzutów przyznając słuszność Samsungowi. Naprawdę nie łapiesz czy udajesz?





*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 25, 2011, 23:56:08 »
Jak to nie ważne? Sąd przyznał rację ogryzkom w jednym jedynym punkcie - chodziło o sposób przewijania zdjęć (Samsung może to szybko zmienić drobną aktualizacją softu). Ten sam sad ODDALIŁ cała całą masę innych (bzdurnych) zarzutów przyznając słuszność Samsungowi. Naprawdę nie łapiesz czy udajesz?

Jaaasne... przyznał rację Samsungowi a ciekawe, że jednak Samsung dostał zakaz sprzedaży urządzeń w całej UE, ma zakaz sprzedaży GalaxyTaba w Niemczech i Australii no jest jednym słowem wygranym...

To nie jest tak, że zrobi aktualizację... Samsung musi wycofać cały wolumen ze sprzedaży rozpakować go, zaktualizować zapakować ponownie i dopiero wprowadzić z powrotem do obrotu. Zanim zrobią tę drobną jak to nazywasz aktualizację softu Apple będzie miało na rynku kolejny model. Dalej uważasz, że Samsung wygrał ?
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline maskon

  • **
  • 123
  • Sprzęt: Z1, One, Tablet Z
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 26, 2011, 11:58:15 »
Samsung musi wycofać cały wolumen ze sprzedaży rozpakować go, zaktualizować zapakować ponownie i dopiero wprowadzić z powrotem do obrotu.
Ale Ty naiwny jesteś ;) Naprawdę w to wierzysz?  :grin:
Zanim zrobią tę drobną jak to nazywasz aktualizację softu Apple będzie miało na rynku kolejny model.
Kolejny model? Znaczy w nowym kolorze?... może jakiś nowy odcień bieli  :mrgreen: Fajboje będą na pewno sikać z radości :)
Twierdzisz że  nowym Ogryzkiem  podgonią trochę Samsunga? Porównaj sobie częstotliwość wypuszczania nowych modeli Samsunga z częstotliwością wypuszczania nowych ogryzków. Porównaj sobie zaplecze technologiczne obu firm. Apple może gonić ale i tak pozostaje w tyle - oczywiscie prawdziwy fanboj ogryzka w nosie ma to że jego zabawka jest daleko  za innymi urządzeniami - ważne że Jobs ją poleca, ważne że jest droga, ważne że jest białą :)
btw porównaj sobie ilość sprzedanych Ogryzków i smartfonów Samsunga z ostatnich tygodni z tym co było powiedzmy rok/dwa lata temu. Ludzie powoli mądrzeją :mrgreen: a Apple dostaje sraczki, próbuje sił w sądach i... dostaje po tyłku :)

Nawet ostatnio iGuru nawiał ze swojego stołka - zapewne po to aby nie być kojarzonym z przyszłymi spadkami w rankingach sprzedaży  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2011, 12:03:27 wysłana przez maskon »

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 26, 2011, 12:47:15 »
Samsung musi wycofać cały wolumen ze sprzedaży rozpakować go, zaktualizować zapakować ponownie i dopiero wprowadzić z powrotem do obrotu.
Ale Ty naiwny jesteś ;) Naprawdę w to wierzysz?  :grin:

Ile Ty masz lat? 15? Bo podchodzenie w ten sposób na zasadzie naściemniać i mieć dobry humor o tym świadczy... Jeżeli Samsung tego nie zmieni to nie będzie mógł sprzedawać, nie bój żaby odpowiednie instytucje dopilnują tego...

Cytuj
Zanim zrobią tę drobną jak to nazywasz aktualizację softu Apple będzie miało na rynku kolejny model.
Kolejny model? Znaczy w nowym kolorze?... może jakiś nowy odcień bieli  :mrgreen: Fajboje będą na pewno sikać z radości :)
Twierdzisz że  nowym Ogryzkiem  podgonią trochę Samsunga? Porównaj sobie częstotliwość wypuszczania nowych modeli Samsunga z częstotliwością wypuszczania nowych ogryzków.

Nowe modele, no i czym się między sobą te modele różnią ? Aaaa... wiem... odcieniem obudowy, i są upychane za złotówkę...

Cytuj
Porównaj sobie zaplecze technologiczne obu firm. Apple może gonić ale i tak pozostaje w tyle - oczywiscie prawdziwy fanboj ogryzka w nosie ma to że jego zabawka jest daleko  za innymi urządzeniami - ważne że Jobs ją poleca, ważne że jest droga, ważne że jest białą :)

No porównałem i co ? I Samsung nie był w stanie rozbudować swoich fabryk, żeby wyprodukować wyświetlacze do iPada3 bo ich to przerastało, (LG zresztą też przerosło) więc co Apple zrobiło zbudowało całą linię produkcyjną Sharpowi za wiele miliardów dolarów...

Cytuj
btw porównaj sobie ilość sprzedanych Ogryzków i smartfonów Samsunga z ostatnich tygodni z tym co było powiedzmy rok/dwa lata temu. Ludzie powoli mądrzeją :mrgreen: a Apple dostaje sraczki, próbuje sił w sądach i... dostaje po tyłku :)

No i jak sprawdzałem ostatnio to Apple sprzedaje najwięcej na świecie Smartphonów i jest ze swoim jednym iPhone dużo wyżej niż Samsung, zrzucając Nokię z pierwszego miejsca...

Cytuj
Nawet ostatnio iGuru nawiał ze swojego stołka - zapewne po to aby nie być kojarzonym z przyszłymi spadkami w rankingach sprzedaży  :mrgreen:

Widzę, że z Tobą dyskusja nie ma sensu, bo zamiast trzymać się faktów dyskutujesz używając argumentów życzeniowych...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 26, 2011, 16:40:42 »
Widzę, że z Tobą dyskusja nie ma sensu, bo zamiast trzymać się faktów dyskutujesz używając argumentów życzeniowych...
Ale tak na serio... Ty rzeczywiście uważasz, że Apple odniosło spektakularny sukces sądowy? Ja jestem odmiennego zdania.
Wiesz co sąd uznał za zasadne? Aż się boję, że jak zacznę przeglądać stosik fotek i użyję palca do ich rozsuwania, to mnie Apple pozwie ;)
Swoją drogą, chciałbym zobaczyć miny adwokatów obu stron w momencie ogłaszania werdyktu.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 26, 2011, 19:39:23 »
Widzę, że z Tobą dyskusja nie ma sensu, bo zamiast trzymać się faktów dyskutujesz używając argumentów życzeniowych...
Ale tak na serio... Ty rzeczywiście uważasz, że Apple odniosło spektakularny sukces sądowy? Ja jestem odmiennego zdania.

Czy spektakularny, to można polemizować czy sukces też, ale na pewno nie odniosło porażki. Cała wojna na patenty moim zdaniem to przerost formy nad treścią...

Cytuj
Wiesz co sąd uznał za zasadne? Aż się boję, że jak zacznę przeglądać stosik fotek i użyję palca do ich rozsuwania, to mnie Apple pozwie ;)
Swoją drogą, chciałbym zobaczyć miny adwokatów obu stron w momencie ogłaszania werdyktu.

Tylko z drugiej strony, jeżeli Apple to wymyśliło i opatentowało (miało prawo do tego jak każdy inny obywatel/firma) i mimo, że jest to bzdura, ale jeżeli jest to ich własność intelektualna to dlaczego nie mogą chcieć opłat patentowych? Może nie był to wynalazek na miarę nobla, ale oni wpadli na to pierwsi. Obawiam się, że gdyby Samsung o to pozywał Apple to nadal japko było by tym złym "bo kradnie od innych i samo nie umie nic wymyślić". Tym bardziej, że jak kodak pozwał HTC czy HTC Nokie czy Nokia kogoś tam, gdzie nie było Apple zaangażowane to te informacje przechodziły totalnie bez echa. Ciekawe...

Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline maskon

  • **
  • 123
  • Sprzęt: Z1, One, Tablet Z
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 27, 2011, 00:10:07 »
Ile Ty masz lat? 15? Bo podchodzenie w ten sposób na zasadzie naściemniać i mieć dobry humor o tym świadczy...
Przecież to właśnie Ty zachowujesz się dokładnie w taki sposób. Piszesz jakieś kocopały o spektakularnych sukcesie ogryzka gdy tak naprawdę z masy zarzutów postawionych Samsungowi sąd podtrzymał TYLKO JEDEN. Typowy fanboj z Ciebie i... to w najgorszym możliwym wydaniu.
Nowe modele, no i czym się między sobą te modele różnią ? Aaaa... wiem... odcieniem obudowy, i są upychane za złotówkę...
Hahahaha przecież to właśnie Ogryzek (i jego wierni) robi wielki show gdy wypuści przestarzały model w nowym odcieniu (patrz Ogryzek 4 w kolorze białym plus Wasze bijące temu "wydarzeniu" pokłony newsy na stronie głównej)
Samsung oferuje masę przeróżnych smartfonów - jest obecny praktycznie w każdym segmencie. Jeśli nie dostrzegasz różnic pomiędzy urządzeniami z serii Galaxy: S2, S plus, Ace, 551, mini to... przynosisz totalny obciach temu serwisowi... w końcu stanowisko admina powinno zobowiązywać do posiadania jakiejś przynajmniej podstawowej wiedzy....

No porównałem i co ? I Samsung nie był w stanie rozbudować swoich fabryk, żeby wyprodukować wyświetlacze do iPada3 bo ich to przerastało,
Oczywiście nie zaświtało Ci w głowie że mógł... nie chcieć udostępniać jednych z najlepszych obecnie wyświetlaczy na rynku swojej konkurencji...?
Widzę, że z Tobą dyskusja nie ma sensu, bo zamiast trzymać się faktów dyskutujesz używając argumentów życzeniowych...
W tym sęk że to Ty nie używasz żadnych argumentów. Zachowujesz się jak typowy fanboj ogryzka. W sumie faktycznie dyskusja z Toba nie za bardzo ma sens...
Przypomina mi się fajny tekst który gdzieś kiedyś przeczytałem:  "gdyby Apple do pudełka z napisem iPhone 5 wsadziło wielkiego śmierdzącego kloca to fanboje i tak szukaliby  pozytywów... sikając ze szczęścia że np nie wymaga ładowania  :mrgreen:"
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2011, 00:13:21 wysłana przez maskon »

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 27, 2011, 01:30:16 »
Wiesz co, poedukuj się trochę bo wykazujesz się lekko mówiąc ignorancją i o technologiach nie masz zielonego pojęcia, zarówno o stronie technicznej jak i o stronie ekonomicznej oraz o targecie poszczególnych firm, a ja mam ciekawsze rzeczy do roboty niż tłumaczenie Ci zasad ekonomii. Ale jako fanboy Samsunga i tak będziesz uważał, że w celu chronienia swojej technologii która we wszystkich poważnych testach przegrała z Retiną jeżeli chodzi o jakość i odwzorowanie kolorów oraz rozdzielczość są tak indolencyjni, że wolą rezygnować z setek milionów dolarów zysku dlatego, żeby chronić amoleda, którego poza Samsungiem nikt inny nie chce do urządzeń ładować a już na pewno nie Apple... Retina to nie jest technologia Samsunga... A do rozmów o gównach i innych śmierdzących rzeczach znajdź sobie innego interlokutora, bo ja się do Twojego poziomu zniżać na pewno nie będę.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 27, 2011, 09:42:38 »
Nawet ostatnio iGuru nawiał ze swojego stołka - zapewne po to aby nie być kojarzonym z przyszłymi spadkami w rankingach sprzedaży  :mrgreen:
nie ma to jak szydzić z chorego , raka nie życzyłbym nawet wrogowi.
Cytuj
Agencje piszą jednak, że od stycznia tego roku przebywał on na bezterminowym zwolnieniu lekarskim, którego powodów nie podano do wiadomości publicznej, a przyczyną jego decyzji o odejściu jest choroba.
Cytuj
Jobs przeżył wcześniej raka trzustki i przeszczep wątroby.



Przypomina mi się fajny tekst który gdzieś kiedyś przeczytałem:"gdyby Apple do pudełka z napisem iPhone 5 wsadziło wielkiego śmierdzącego kloca to fanboje i tak szukaliby  pozytywów... sikając ze szczęścia że np nie wymaga ładowania  :mrgreen:"
no niestety iphono fobom pozostają juz tylko takie argumenty, bo juz w przypadku ip4 nie ma co się specjalnie czepiać co do jakości wykonania, ios czy dostepnego oprogramowania, nie spotkałem porządniej wykonanego sprzętu miałem sgs pokrywa bateri wykonana z czegos podobnego w chińskich zabawkach po 3zł, ios - takiej stabilnosci nie ma zaden telefon z os , aplikacje tak samo stabilne bo napisane pod jeden aktualny system i kilka modeli , aplikacje podlegają certyfikacji  żeby nie wyciągały poufnych danych czego chcieć wiecej , chyba tylko nizszej ceny.

co do praw patentowych punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, ktos wymyśla ponosi tego koszty a inni kopiują go wystawiając produkty za pół ceny . gorsi od kopistów są tylko piraci którzy za nic mają czyjąś pracę i zal im tylek sciska jak mają zapłacić 0,79 euro za program albo 5 za bardziej rozbudowany.
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline maskon

  • **
  • 123
  • Sprzęt: Z1, One, Tablet Z
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 27, 2011, 14:01:48 »
Wiesz co, poedukuj się trochę bo wykazujesz się lekko mówiąc ignorancją i o technologiach nie masz zielonego pojęcia, zarówno o stronie technicznej jak i o stronie ekonomicznej oraz o targecie poszczególnych firm, a ja mam ciekawsze rzeczy do roboty niż tłumaczenie Ci zasad ekonomii.
Sam jesteś zielony w tych tematach (co wytknąłem Ci w poprzednich postach). Zamiast argumentów stosujesz w dyskusji metodę "odwracania kota ogonem" czyli każdy zarzut postawiony Tobie z miejsca stawiasz drugiej stronie dlatego dyskusja z Toba to troszke jak spieranie sie z 12 latkiem. Jedyne co potrafisz to wypisywać pochwalne posty na temat Ogryzka i wszystkiego co z nim związane. Właśnie przez takich "adminów" jak Ty to forum schodzi coraz bardziej na psy...
Ale jako fanboy Samsunga
Kolejny przykład "odwracania kota ogonem". Tak dziwnie się składa że na co dzień nie używam telefonów tej marki - co pewnie zauważyłbyś zerkając na mój profil.
we wszystkich poważnych testach przegrała z Retiną
W takim razie dziwne,  że Ogryzek jakis czas temu strasznie chciał ekrany Samsunga. Gdy ich nie dostał... nagle okazało się, że ekrany te są "be". Jeśli dasz radę otworzyć szerzej swój fanbojski umysł i poczytasz jakieś naprawdę poważne testy to dostrzeżesz że retina to marketingowa ściema - produkt zastępczy jakim Apple po prostu ratowało się w sytuacji kryzysowej gdy... nie mieli czego wsadzić do swojego nowego ajfona.
nie ma to jak szydzić z chorego
nie szydzę - stwierdzam fakt.
no niestety iphono fobom pozostają juz tylko takie argumenty, bo juz w przypadku ip4 nie ma co się specjalnie czepiać co do jakości wykonania, ios czy dostepnego oprogramowania, nie spotkałem porządniej wykonanego sprzętu miałem sgs pokrywa bateri wykonana z czegos podobnego w chińskich zabawkach po 3zł, ios - takiej stabilnosci nie ma zaden telefon z os , aplikacje tak samo stabilne bo napisane pod jeden aktualny system i kilka modeli , aplikacje podlegają certyfikacji  żeby nie wyciągały poufnych danych czego chcieć wiecej , chyba tylko nizszej ceny.
Noooo kolejny "entuzjasta" który nie widzi wad :)
Kolejny któremu w ogryzku nie przeszkadza cała masa wad i niedoróbek (opisywanych w necie zapewne miliony razy)

Kwestia awaryjności: ogryzki sypią się jak mało który telefon - nic dziwnego że Apple nie udziela  na nie gwarancji  :mrgreen: Kupując u operatora możemy liczyć tylko na 12 miesięczną rękojmie.

Co do Samsunga. Wiele razy pisałem, iż produktów tej marki nie lubię z powodu zbytniego umiłowania tej firmy do wszelkich plastików i pomimo iż SG2 jest w tej chwili sprzętem o najlepszych parametrach - do codziennego użytku wybrałem produkt HTC. 
Kwestia wykonania:  nie wiem czym się tak podniecasz? Szklana obudową? Masa innych modeli jest wykonana lepiej (choćby RIM 9800)
co do praw patentowych punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, ktos wymyśla ponosi tego koszty a inni kopiują go wystawiając produkty za pół ceny .
Niektórych rzeczy nie powinno ograniczać się patentami.
piraci którzy za nic mają czyjąś pracę i zal im tylek sciska jak mają zapłacić 0,79 euro za program albo 5 za bardziej rozbudowany.
Nie znam oczywiście żadnych piratów ale wydaje mi się że to raczej nie im żal tyłek ściska.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2011, 14:05:36 wysłana przez maskon »

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 27, 2011, 14:34:28 »
Właśnie przez takich "adminów" jak Ty to forum schodzi coraz bardziej na psy...

Zgodnie ze starym powiedzeniem, gdzie kończą się argumenty tam zaczynają się inwektywy, co właśnie potwierdziłeś. Rzeczowe argumenty skończyły Ci się dawno to postawnowiłeś pokazać trochę chamstwa, zresztą trudno uznać Twoje wywody na temat "kupy" jako rzeczowe argumenty. Ogarnij się trochę, ja się powiedziałem do Twojego poziomu zniżać nie będę bo mam jeszcze trochę godności. A jak CI się nie podoba na forum to nikt Cie tu nie trzyma, możesz w każdej chwili konto skasować, tym bardziej, że Twoja aluzja ma się nijak do dyskusji na temat Apple VS. Samsung. Na tym EOT.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline maskon

  • **
  • 123
  • Sprzęt: Z1, One, Tablet Z
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 27, 2011, 14:49:45 »
Zgodnie ze starym powiedzeniem, gdzie kończą się argumenty tam zaczynają się inwektywy, co właśnie potwierdziłeś. Rzeczowe argumenty skończyły Ci się dawno
A czy to moja wina, że na rzeczowe argumenty nie reagujesz? Na wszystko patrzysz przez jabłkowe szkiełka nie dostrzegając rzeczy oczywistych. Chyba z 5 razy pisałem, iż sąd odrzucił większość zarzutów Apple tym samym przyznając rację Samsnugowi a Ty co? W kółko jak w transie powtarzasz ... "Apple wygrał Apple wygrał Apple wygrał"....

to postawnowiłeś pokazać trochę chamstwa, 
Byłem po prostu szczery. Zdejmij te jabłkowe szkiełka i spojrzyj na komentarze newsów czy samo forum. Wiele osób rzyga już na to wszędobylskie pochwalne pianie na temat Appla

Jako Amin powinieneś  dbać o rzetelność informacji a nie na siłę naginać fakty i cały serwis tak aby nikt przypadkiem nic złego nie napisał na Twojego kochanego Ogryzka

EOT
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2011, 14:52:35 wysłana przez maskon »

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 27, 2011, 15:21:12 »
Zgodnie ze starym powiedzeniem, gdzie kończą się argumenty tam zaczynają się inwektywy, co właśnie potwierdziłeś. Rzeczowe argumenty skończyły Ci się dawno
A czy to moja wina, że na rzeczowe argumenty nie reagujesz? Na wszystko patrzysz przez jabłkowe szkiełka nie dostrzegając rzeczy oczywistych. Chyba z 5 razy pisałem, iż sąd odrzucił większość zarzutów Apple tym samym przyznając rację Samsnugowi a Ty co? W kółko jak w transie powtarzasz ... "Apple wygrał Apple wygrał Apple wygrał"....

Czy Ty na prawde jestes tak ograniczony czy na prawde nie rozumiesz? Jak sad przyznal racje Samsungowi, jezeli przychylil sie do wniosku Apple o zakaz sprzedazy urzadzen, gdyby przyznal racje Samsungowi to by oddalil wniosek Apple, a sad go uznal. Zupelnie jak PIS... oni tez zawsze wiedza lepiej niz sad... Przegrana PIS ostatnio w sadzie z PO tez jest wielkim sukcesem bo przegrali ale i tak twierdza, ze wygrali... Gdzie my zyjemy...

Cytuj
to postawnowiłeś pokazać trochę chamstwa, 
Byłem po prostu szczery. Zdejmij te jabłkowe szkiełka i spojrzyj na komentarze newsów czy samo forum. Wiele osób rzyga już na to wszędobylskie pochwalne pianie na temat Appla

Jako Amin powinieneś  dbać o rzetelność informacji a nie na siłę naginać fakty i cały serwis tak aby nikt przypadkiem nic złego nie napisał na Twojego kochanego Ogryzka

Polecam przypomniec sobie definicje słowa FORUM...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 27, 2011, 15:29:17 »
Niedługo dojdziemy do tego -



Chłopaki dajcie sobie na luz...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline maskon

  • **
  • 123
  • Sprzęt: Z1, One, Tablet Z
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 27, 2011, 15:38:46 »
Czy Ty na prawde jestes tak ograniczony czy na prawde nie rozumiesz? Jak sad przyznal racje Samsungowi, jezeli przychylil sie do wniosku Apple o zakaz sprzedazy urzadzen, gdyby przyznal racje Samsungowi to by oddalil wniosek Apple, a sad go uznal.
Sąd uznał JEDEN drobny zarzut Ogryzka oddalając  jednocześnie wiele innych. Samsung bez jakichkolwiek problemów zmieni nawigację w galerii zdjęć  i za chwile urządzenia z serii Galaxy będą sprzedawane bez jakiekolwiek problemu.  Apple stawiało o wiele więcej zarzutów licząc na to że w jakiś naprawdę poważny sposób pokrzyżują plany konkurencji i... guzik im z tego wyszło.
Jeśli jabłkowe okularki aż tak bardzo zasłaniają Ci świat i to co napisałem nadal to do Ciebie nie dociera to chyba nie jestem w stanie lepiej Ci tego wytłumaczyć (podobnie jak nie byłbym w stanie wytłumaczyć sensu używania prezerwatyw któremuś z  zajadłych słuchaczy radia maryja)


*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 27, 2011, 16:08:00 »
Sąd uznał JEDEN drobny zarzut Ogryzka oddalając  jednocześnie wiele innych. Samsung bez jakichkolwiek problemów zmieni nawigację w galerii zdjęć  i za chwile urządzenia z serii Galaxy będą sprzedawane bez jakiekolwiek problemu.  Apple stawiało o wiele więcej zarzutów licząc na to że w jakiś naprawdę poważny sposób pokrzyżują plany konkurencji i... guzik im z tego wyszło.
Jeśli jabłkowe okularki aż tak bardzo zasłaniają Ci świat i to co napisałem nadal to do Ciebie nie dociera to chyba nie jestem w stanie lepiej Ci tego wytłumaczyć (podobnie jak nie byłbym w stanie wytłumaczyć sensu używania prezerwatyw któremuś z  zajadłych słuchaczy radia maryja)
nawet jak był jeden czy dwa  i zakazali sprzedaży to apple wygrało a samsung przegrał, chyba że patrzysz na ilość a nie na wynik to faktycznie samsung wygrał , nie wiem w jaki sposób mozna pokrzyżować plany jak zakazali wybranych modeli zawsze mogą zmienić nazwe i wypuścić jako inny model

...Byłem po prostu szczery. Zdejmij te jabłkowe szkiełka i spojrzyj na komentarze newsów czy samo forum. Wiele osób rzyga już na to wszędobylskie pochwalne pianie na temat Appla

można być szczerym nie obrażając , na pewno chamstwo to nie szczerość nie myl tego .
Jako Amin powinieneś  dbać o rzetelność informacji a nie na siłę naginać fakty i cały serwis tak aby nikt przypadkiem nic złego nie napisał na Twojego kochanego Ogryzka
a kto tu gdzie nagina fakty ? jesli ktos pisze cos dobrego o iphonie  popiera argumentami a itak  iphonofoby zaczną obrażać, pierwsze słyszę że nie można napisać na forum nic złego o apple , przecież jest twoj post ze smierdzącym klockiem  , zero w tym argumentów a tylko zwykłe chamstwo w moją stronę , nie oczekuj że admin cie za to pochwali, ja bym na miejscu admina juz dawno chamstwo zbanował. Jak chcą obrażać niech idą na pirackie fora tam wszystko wolno. 

Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline maskon

  • **
  • 123
  • Sprzęt: Z1, One, Tablet Z
Odp: smutna wiadomosc samsung przegral z apple
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 27, 2011, 17:03:12 »
nawet jak był jeden czy dwa  i zakazali sprzedaży to apple wygrało a samsung przegrał, chyba że patrzysz na ilość a nie na wynik to faktycznie samsung wygrał , nie wiem w jaki sposób mozna pokrzyżować plany jak zakazali wybranych modeli zawsze mogą zmienić nazwe i wypuścić jako inny model
OK widzę że nadal nie dociera... wymyślmy sobie więc może jakiś przykład :) Załóżmy, że ktoś nazwie Cie oszustem, piratem, gwałcicielem, złodziejem, mordercą i brzydalem. Podasz go do sądu o zniesławienie i zarządzasz odszkodowania w wysokości 1 mln zł. Sąd oddali większość zarzutów ale przyzna Ci racje, że osobnik ten nie miał prawa nazwać Cie brzydalem. Sąd zasądzi odszkodowanie w wysokości 1000 zł. W pewnym sensie wgrałeś ale... czy naprawdę będziesz czuł się zwycięzcą przy takim werdykcie? :)

można być szczerym nie obrażając , na pewno chamstwo to nie szczerość nie myl tego .
 ja bym na miejscu admina juz dawno chamstwo zbanował.
W tym sęk że tenże admin sam obraża ludzi...
Czy Ty na prawde jestes tak ograniczony czy
Ty także niezbyt ładnie określasz ludzi piszących źle na temat Ogryzka:
a itak  iphonofoby

Komentując dalej:

a kto tu gdzie nagina fakty ? jesli ktos pisze cos dobrego o iphonie  popiera argumentami a itak  iphonofoby zaczną obrażać, pierwsze słyszę że nie można napisać na forum nic złego o apple
Mozna :) Tylko od razu kilku fanatyków Ogryzka rzuci się z mordą najpierw  nazywając taka osobę iphonofobem i chamem a potem zarzuci całkowity brak wiedzy ;)

przecież jest twoj post ze smierdzącym klockiem  , zero w tym argumentów a tylko zwykłe chamstwo w moją stronę ,
To był dowcip w zabawny sposób oddający fanatyczne nastawienie użytkowników Ogryzka do wszelkiej krytyki ich ulubionego sprzętu. Nie ja to wymyśliłem. Nie wiem czemu odebrałeś to tak bardzo osobiście...

Jak chcą obrażać niech idą na pirackie fora tam wszystko wolno. 
Skąd wiesz? ;)

« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2011, 17:11:43 wysłana przez maskon »