Android OS > Android - Ogólnie

[Tutorial] Edycja plików apk w prosty sposób

(1/3) > >>

qwerty90:
Witam  :)Chciałbym wam pokazać, jak w dosyć prosty sposób edytować pliki APK (np zmienić ikone aplikacji czy zmienić nazwę). Będę próbował wam to pokazać na przykładzie znanego odtwarzacza muzyki - Apollo, który chciałbym dograć do romu CM 10
1. Pierwsza rzecz jaką musimy zrobić to ściągnąć oraz zainstalować jave
2. Należy ściągnąć program RedmondPath np stąd : http://www.mediafire.com/?u4f2690o8z9ffa8 . Po ściągnięciu należy uruchomić program, kliknąć zielony plus w lewym górnym rogu i wskazać miejsce, w którym znajduje się java (w moim przypadku C:\Program Files\Java\jre7\bin ) :3. Pobieramy 2 programy: apktool1.5.2.tar : http://www.mediafire.com/?mu5kiibxrwns02q   oraz  apktool-install-windows-r05-ibot.tar : http://www.mediafire.com/?8s0jb3k86ca6q47 . Po ściągnięciu wypakowujemy pliki, a następnie wartość kopiujemy do folderu C:/apk :4. Kopiujemy do folderu C:/apk tą aplikacje którą chcemy edytować, a następnie uruchamiamy wiersz poleceń :5. wpisujemy w wierszu poleceń takie komendy :
cd C:/apk
apktool  d (nazwa aplikacji)  - czyli : apktool d apollo.apk
Po wpisaniu tej komendy należy chwile poczekać. Po chwili pojawi się C:/apk> oraz pojawi się dodakowy folder o nazwie aplikacji (u mnie apollo)  :6. Edytujemy wybrane przez nas pliki. Nazwę zmieniamy w pliku apollo/res/values-pl/strings.xml, a jeżeli takiego nie ma to w apollo/res/values/strings.xml (jest to zależne, jaki język będzie ustawiony w telefonie, np jeżeli jest polski to wybieramy values-pl)     w zakładce     <string name="app_name">(nasza nazwa)</string> , czyli     <string name="app_name">Muzyka</string>, a ikonke w zależności od aplikacji, ponieważ mogą być w różnych miejscach (ja miałem apollo/res/drawable-xhdpi/ (ważne, żeby była taka sama rozdzielczość oraz nazwa)7. Po edycji musimy ponownie skompilować. W wierszu poleceń wpisujemy apktool b (nazwa folderu) (nazwa nowej aplikacji1), czyli apktool b apollo apollo1.apk . Ważne, aby było w nazwie aplikacji 1.8. Aplikacja póki co nie będzie działać, należy jeszcze ją podpisać. W tym celu ściągamy program SignApk z tej strony: http://www.mediafire.com/?8a2pjhwyjx2ed21 i wypakowujemy w folderze C:/signapk9. Do folderu C:/signapk kopiujemy tamtą aplikacje z C:/apk , w moim przypadku jest to aplikacja apollo110.wchodzimy do wiersza poleceń i wpisujemy cd C:/signapk , a następnie:
java -jar signapk.jar certificate.pem key.pk8 (nazwa aplikacji1) (nazwa aplikacji) - u mnie będzie java -jar signapk.jar certificate.pem key.pk8 apollo1.apk apollo.apk .Po chwili dostaniemy komunikat C:/signapk> co oznacza że aplikacja jest gotowa.Jeżeli aplikacja nie chce się zainstalować lub podczas kompilacji albo dekompilacji wyskakują błędy musimy w inny sposób edytować aplikacje. Wszystko robimy podobnie, tylko że:

Na początku usuwamy folder C:/Users/nazwa_użytkownika/apktool
W punkcie 4 nie tylko kopiujemy aplikacje, ale także framework-res z romu, w którym chcemy zainstalować aplikacje
W punkcie 5 zamiast tamtych komend wpisujemy te:
cd C:/apk
apktool if framework-res.apk
apktool  d -f (nazwa aplikacji)  - czyli : apktool d -f apollo.apkW punkcie 7 zamiast tamtej komendy wpisujemy tą:
apktool b -f (nazwa folderu) (nazwa nowej aplikacji1), czyli apktool b -f apollo apollo1.apk

Oto uzyskany efekt:
Gotowe! Udało się zmodyfikować aplikacje!

Poradnik sam wykonałem, nie wyrażam zgody na kopiowanie na inne fora  :)
Wszystkie poniższe czynności wykonujesz na własną odpowiedzialność,
 nie biorę odpowiedzialności za błędy,
 lub jeśli coś pójdzie nie tak jak powinno.

don.kamillo:
Podkleić i na główną z osobnym tematem. świetna robota  :grin:

JohnyS:
Czy można w ten sposób zmienić też wizualnie widget aplikacji ?

qwerty90:

--- Cytat: don_kamillo w Kwiecień 01, 2013, 16:53:25 ---
Podkleić i na główną z osobnym tematem. świetna robota  :grin:

--- Koniec cytatu ---


Dzięki za pozytywną opinie  :)

@up
Tak, można

don.kamillo:
qwerty90, a nie wiesz może, czy można za pomocą tego programu zmienić ikony w aplikacji SMS?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej