Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > HP

Square Pocket Patch - coś dla posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 :)

(1/6) > >>

Poklik:
Opis:
Taki malutki (6kb) programik napisałem: SquarePocketPatch. Ma on za zadanie chociaż w najmniejszym stopniu poprawienia kompatybilności ze starszymi programami w pocketach z kwadratowymi ekranami 240x240 pikseli.
Jak zapewne każdy wie, większość pocketów ma ekran 240x320, a więc trochę większy niż 240x240. Także większość starego softu jest na "sztywno" pisana pod rozdzielczość qvga, więc na 240x240 dolna część w postaci 80 pikseli jest ucinana. Programik SPP ma za zadanie ukazania tych ukrytych 80 pikseli.

Instalacja:
Instalacja i zasada działania jest banalnie prosta. Program składa się z jednego pliku spp10.exe. Kopiujemy go do folderu \Windows\Start Menu\Programs (przynajmniej w WM2003, nie wiem jak w WM5.0 i nowszych), następnie wchodzimy do ustawienia przycisków i przypisujemy "spp10" do któregoś z przycisków sprzętowych. Ewentualnie moża sobie zrobić skrót bezpośrednio w WisBarze, czy innym tego typu programie.

Działanie:
Teraz po naciśnięciu przycisku z przypisanym spp10 (czyli po prostu uruchomieniu tej aplikacji) w momencie, gdy mamy uruchomiony "ucięty" program, spp przeniesie okienko w górę, przez co będzie widoczna dolna, ucięta część aplikacji. Ponowne wciśnięcie przycisku ukaże górną część ekranu.

Jak to wygląda w praktyce:
1. 2. 3.

1. Przykładowy program na 240x320.
2. Ucięty program na 240x240.
3. Ten sam program po użyciu spp. Ponowne uruchomienie spp skutkuje powróceniem do ekranu 2.

Ograniczenia:
Porgram NIE działa z aplikacjami (głównie grami) korzystającymi z GAPI. Czasem nawet nie działa na zwykłych okienkach. ;)

Co więcej programu nie testowałem na WM5.0 i nowszych, więc posiadaczy pocketów z ekranami 240x240 proszę o testy.

Download:
http://www.poklik.yoyo.pl/?Software:PocketPC:P-Tools:P-Square (6kb)

Kajetan Krykwiński:
Poklik - dorzuć jeszcze pasek przewijania to normalnie będziesz dla posiadających 240x240 bogiem

BTW: Testowałeś pod NVD? Bo nie wiadomo czy faktycznie natywne "kwadraty" tak się będą zachowywać

Poklik:

--- Cytat: kitor :: Kajetan Krykwiński w Maj 04, 2007, 18:48:50 ---Poklik - dorzuć jeszcze pasek przewijania to normalnie będziesz dla posiadających 240x240 bogiem

--- Koniec cytatu ---
Może kiedyś.  ::)


--- Cytat: kitor :: Kajetan Krykwiński w Maj 04, 2007, 18:48:50 ---BTW: Testowałeś pod NVD? Bo nie wiadomo czy faktycznie natywne "kwadraty" tak się będą zachowywać

--- Koniec cytatu ---
Oczywiście, że NVD, bo na czym innym? ;) Jednak nie widzę żadnych powodów z jakich może on nie pójść na prawdziwym 240x240.

Kajetan Krykwiński:
Dla mnie jest teoretyczny powód - jeśli aplikacje robią interface na zasadzie x=240;y=320 to ok. Ale jeśli robią okno na zasadzie moda003 (pobierają wymiary ekranu i odejmują sobie pasek menu) to nie zadziała. Dobrze mówię?

nothin:
wiesz, poklik, co mnie rozśmiesza?
Nikt tego nie zrobił.
I Wielcy bossowie xdadev, i SUPER programiści z for, i producenci.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej